eerglis
Mēs taču šo jautājumu noskaidrojām līdz ķēdes vājākajam posmam - kontrolei.
BIOR pamatojoties uz zvejnieku lomu datiem aprēķina pieļaujamo zvejas rīku skaitu un Rīgas dome, pamatojoties uz BIOR atzinumu, izsniedz licenzes. Zvejnieki uzrāda savus lomus nozvejas žurnālos(neviens tos reāli nekontrolē :( ) datus apkopo un iesniedz BIOR, kurš redz, ka nozvejas mazas, zveja neefektīva un un rīku skaits liels. Lai ķer. Mūs cerība ir kontrolzvejas, ja Daugavā BIOR tādas veiks vēl kādām zivīm, ne tikai lašiem.
Kamēr krājumi ir OK - lai liek kaut 1000 murdus.
Ja grib izvākt murdus no ostas, tad nav nekādu problēmu, jo brīvostas noteikumos ir melns uz balta rakstīts, ka zvejas rīki ostā nedrīkst atrasties 100 m attālumā no kuģu ceļiem. Tas nozīmē, ka fiziski tur neko nevar ielaist, ja nu tīklu gar krastu. Kad kāds gribēs ar to ņemties, tad atrisinās ātri.
Dabā - šogad Daugavā no Doles salas līdz jūrai murdu kopumā ir divreiz mazāk kā pirms 2 gadiem. Ostā murdus regulāri tīra roņi un zvejnieki spiežas uz augšu, bēgot no bezjēdzīga darba. Tāpēc arī starp tiltiem ir tāds labirints.
Tas, ka lašu nav - nu pietiekami bieži esmu redzējis, kā zvejinieki BIOR tīklus pārbauda. Reti, bat gadās, ka tīklā ir 1-2 laši. Nav zivju.
Kāpēc nav lašu? Tur ir variants, ka sakarā ar brētliņu sarukumu Baltijas jūrā zivis nespēj uzbaroties un nenāk uz nārstu, bet ir arī variants, ka poļi Baltijas lasi ir krietni izkāsuši zem taimu zvejas izkārtnes. Par to Vanems ir gudrāksun pastāstīs - jā kādam interesē.
Vienu gadu lasis var neatnākt, varbūt divus, bet vai var 3? NEZINU :)
16.novembris 2011, 09:29 |
links