Ja nepareiza metodoloģija lūdzu precizējiet.
LM Gaujā attiektos uz GNP teritoriju, no Murjānu tilta līdz Cēsu tiltam, ap 93 km garumā uz pirmajiem 6 gada mēnešiem (01.01. - 30.06) , kuros būtu nepieciešams nodrošināt karšu izplatīšanu, inspektorus, zivju atražošanu (mākslīgos lašus un taimiņus laikam nevar laist Gauja, jo tur ir dabiskais nārsts, lai nesajauktos).
Jāatzīmē, ka LM būs faktiski uz pēcnārsta zivi. Tādējādi LM vismaz ne tiešā (man nav saprotams vai vispār) neattieksies uz lieguma laiku no 15. septembra līdz 1 janvārim. Tātad LM nauda lieguma laikā lašu sargāšanai netiks tērēta?
Ieņēmumi no licenžu realizācijas 2011. gada pirmajā pusē vietās kur varētu būt laši, taimi (uzrādīti kopējie ieņēmumi, jo nav atsvišķi lašu un taimiņu licenžu ieņēmumi): Rīgas HES 1299 (licenžu skaits nav noteikts) LVL, Salacas lejtece 11397,00 (1650 + 450 Staicele licenzes); Venta (licenzes 300 gab) 3104 LVL;
Pieņemam ka ideālajā variantā Gaujā būs 2500 licenzes pa 10 Ls, tas ir kopā ieņems 25000 latu, jeb 5000 LS mēnesī. Atrēķinām 40 procentus ZF, tad paliek pāri 15000 Ls, jeb 2500 Ls mēnesī, jeb 26 Ls uz vienu licenzētās zonas kilometru mēnesī, LM laikā, bet ne lašu un taimu nārstošanas laikā no 1. septembra līdz 1. janvārim.
LETA ziņā ir Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš:
"Ieviešot licencēto makšķerēšanu, lašu zveju būtu iespējams legalizēt un kontrolēt, savukārt iegūtos līdzekļus ieguldīt upes resursu saglabāšanā."
Mans personiskais uzskats, ka pēcnārsta lasi un taimiņu drīkst ķert un paturēt (Gaujā ķert drīkst, betpaturēt nedrīkst), toties pēcnārsta lasis no sportiskā viedokļa nav interesants.
Kas manuprāt svarīgāk ir nosargāt nārstojošo, tas ir līdz 1. janvārim uz ko LM periods vispār neattieksies un nav skaidrs, kā LM palīdzēs sargāt nārstojošo lasi.
Tāpat nav skaidrs, kā tad tiks kontrolēts, lai persona, kas dodas grunteņot, ar vēdzelei paredzēto naktstārpu noķerto taimiņu tiešām atlaiž? Es būšu patīkami pārsteigts, ja kāds spēs apstaigāt un apbraukāt visus rudens vēdzeļotājus
un viņus pārbaudīs, bet apskatot paredzamo finansējumu zem lata uz kilometru dienā. Šāds scenārijs liekas maz ticams. Tādējādi maz ticama ir LM kā maliķu apkarošanas metode (ar ko tiek pamatota LM ieviešana), ja netiek ieviests LM visiem makšķerniekiem (vairāk naudas vairāk kontroles iespēju).
Es esmu PAR ja kāds par naudu var noķert krītošo lasi vai taimiņu, atcerieties to MRK kritiķi.
Ja parādīsiet, ka LM tiešām neskars makšķernieku, kas neiet mērķtiecīgi uz lasi vai taimiņu, tad es un domāju arī mani kolēģi atbalstīs šādu priekšlikumu un ļoti iespējams arī izmantos LM. Bet uz šo skatoties visulaiku prātā stāv Hruščova kukuruzācijas plāns, labi iecerētais, beigsies "kā parasti", jāmaksā būs arī par pliču un raudu ķeršanu, serviss un pakalpojums būs minimāls, ja vispār būs, (tik garā teritorijā normālu ieviest būtu nenormāli dārgi). Īsāk sakot makšķernieks parastais, nejutīs nekādas pārmaiņas tik vien, ka tagad par makšķerēšanu būs jāmaksā.
Lai komentāru beigtu uz pozitīvas nots, varbūt, ka taimiņu un lašu makšķerēšanai var paredzēt speciālas vietas, kurās drīkst makšķerēt ar mākslīgo ēsmu?
7.decembris 2011, 12:56 |
links