Tiešām tā īsti nevar saprast,bet ja viņi ir zaļgani,tad uz tādiem Engurē baigi lielie asari un ruduļi krīt virsū.Tieši tādi paši,tikai~2-4cm gari.Es nezinu kā viņiem īstais vārds,bet mēs viņus pa tarakāniem saucam.Varētu būt lielo sparu kāpuri,bet tad jāmeklē.
Iespējams Sulla . Bet tik lielus ūdenstārpus(trubočkās vai bez tām) vēl neesmu redzējis . Otreiz vairs nevaru nofočēt -jau miskastē :)) Sieva ieraudzīja ka apbrīnoju tos monstrus ,ātri ieveda kārtību ,paspēju tik fiksi nokniksēt :)) Mani interesē tāpēc ka katrai vēdzelei viņi bij vēderā . Interesē - varbūt viņus var sarakt dūņās vai lapās ,vai pie akmeņiem kā ēsmu .
Bralitis> būtu bildes kvalitāte labāka varētu ar saprast. Liekas ka varētu būt kādu ūdensvaboļu kāpuri, ja jau līdz 7cm. Vispār dažu sugu makstenes kāpuri nedzīvo paštaisītās trubočkās, bet turas zem akmeņiem tāpat ;)
Kadas prognozes par janvara sakumu? Bus ledus vai ari vares pie krasta pasedet? Ir doma, kad atbrauksu majas, doties ar kolegiem uz lielo nakts lotu medisanu! :)
Kola aizmirsu piebilst ka pamatstraume iespiežas visos līcīšos un tajos sanes lapas,drazu utt - Lielā līkumā gar malu-mazas kabatas -tas tā precīzāk. Gauja parasti visu noārda bet šitais veidojums tur jau no manas bērnības.
Kola Tā vieta ir unikāla Gaujā. Ir berzes lašveidīgajiem pa vidu,gar krastiem ir asi līcīši kabatas kas pateicoties cietajiem krastiem gadiem nemainās ,bet tajos dzīvo visi šitie mošķi un vēdzeles uz turieni dodas kā uz ēdnīcu,uz katru pusi no līcīšiem sākas klasiska Gauja ar ņurņiku krastiem.Tādu vietu kur ir tik daudz šitādu līcīšu nav daudz Gaujā.Vietu protams neteikšu bet ja kāds var tādu atrast tad vēdzeles tur ir tuvumā. Āķi tā ar izdarīšu - paldies.