Ja tā padomā, ar tādu pamatojumu - zivju ir pārāk daudz, valsts nespēj nodrošināt kontroli un daudz maluzvejnieku, ministrijas ierēdņi pilnīgi nopietni ņemas pie tā, lai atjautu komerczveju, jeb rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos. Tad atklāti sakot, priekš kam popularizēt tādu „noķer un atlaid”, domāt par kaut kādiem makšķernieku goda kodeksiem, papildus parastām dārgākām makšķernieku kartēm, lai varētu ķert lašus, aizliegumiem uz alatām. Kāpēc makšķerniekiem, tāpēc, ka vairums nav gatavi, pašiem noraidīt 4 kātus iekšējos ūdeņos, un samazināt to skaitu jūrā? Smieklīgi paliek pārmetumi zemūdens medniekiem, ka viņiem vajadzētu saprotamākus noteikumus, kas būtu nepārprotami un regulējumus, lai neapdraudētu atpūtniekus un pašiem sevi. Visi šie centieni būs aizslaucīti kā ikri nārsta laikā. Atklāti sakot lielāku pliķi sejā tiem makšķerniekiem, kas iestājas par dabas aizsardzību, nevar izdomāt. Bēdāties var arī zivju audzētāji, nevajadzēja censties un būvēt dīķus, drīz dalīs ezerus, tā kā Jūsu investīcijas ir izmestas miskastē. Ilgtspējīga attīstība šo darboņu izpratnē laikam nozīmē dabas pārvēršanu par komercobjektiem tikai lai kādu kapeiku iemestu budžetā, nedomājot par to, ka vēlāko seku likvidācija nebūs iespējama vai izmaksās tūkstošos.
Domāju ka MOSP vajadzētu rakstīt vēstuli ZM, ka makšķernieki maksā par gada karti 10Ls, kontroles nav, maluzvejnieki noķer visus lašus, tāpēc jāatļauj makšķerniekiem noķert vienu lasi gadā. + nelimitēts makšķerēšanas rīku skaits un ūdu atjaunošana, ja jau to zivju ir ar kaudzi.
Ja citi var atļauties nodomāt par praktisko ieviešanu, piedāvājuma sekām un nodarījumu dabai, kāpēc makšķerniekiem ir jābūt tiem muļķiem, kas par visu domā.
29.decembris 2011, 22:51 |
links