Atkārtoju vēlreiz savu komentāru, kuru sniedzu kādu laiciņu atpakaļ.
''Attiecībā uz Bārtas vecupi spēkā ir Ministru kabineta noteikumi Nr.453 ''Noteikumi par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos'' prasības.
7. Privātajiem ūdeņiem, kuros zvejas tiesības nepieder valstij un kuru krastiem pilnībā piekļaujas tikai viena zemes īpašnieka zemes īpašumi, tauvas josla netiek noteikta un ūdeņu īpašnieks pats nosaka piekrastes joslas izmantošanas prasības rūpnieciskajai zvejai un makšķerēšanai, bet pārējiem privātajiem ūdeņiem tauvas josla ir četri metri.
Tā kā Bārtas vecupe, tāpat kā daudzas citas upes (kuras nav minētas Civillikumā) to garuma dēļ neiekļaujas viena īpašuma robežās un šķērso vairākus īpašumus, tauvas josla ir 4 metri.
Un
24. Ar makšķerēšanu bez īpašnieka papildu atļaujas, ievērojot normatīvos aktus, var nodarboties visos privātajos ūdeņos, kuros zvejas tiesības pieder valstij, kā arī privātajās upēs un to privātajā īpašumā esošajās daļās, kurās saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem nav aizliegta makšķerēšana.''
Bārtas vecupe - posms, par kuru iet runa, ir tieši savienots ar tagadējo Bārtas upes tecējumu un Bārtas upe ir tieši saistīta ar Bārtas upi ne tikai hidroloģiskā režīma izmaiņu ziņā, bet arī zivju migrācija intensīvi notiek abos virzienos.
Tas šaurais tiltiņš pilnīgi nav nekāds šķērslis zivju migrācijai, ja vien kāds neaizber to caurteku ciet :)
10.janvāris 2012, 16:01 |
links