Es ar i' Zanderfanāts neliels. No personiskās pieredzes:
Izmantoju gan dzīvo mailīti, sprauž ar aiz muguras spuras, dzīva turās ļoti ilgi, gan filejiņas (vērtīgas, ja jātaisa tāli iemetieni, jo labāk turas uz āķa). Copē uz abiem apmēram vienādi, bet ir vērts paeksperimentēt.
Baitranners manuprāt ir nepieciešams tad, ja Zanders nākās kā piezveja un makšķerei nesanāk pastāvīgi sekot līdzi.
Runājot par kaulainā uzmanību, mani novērojumi ir šadi. Ja šis ir nolēmis ēsmu notiesāt, tad tomēr tas jau ir 80% tavs. Nezinu cik ilgi viņš tur apakša un pēc kādiem parametriem novērtē savu maltīti, bet ja pludiņu vai auklu ir iekustinājis, tad atliek tik nogaidīt un iedot pa šmauli. Copi es salīdzinu ar līņa copi, ļoti līdzīga un ieteicams piecirst ar tad, kad monotoni pluds močī vienā vai otrā virzienā (aukla tiek iztīta nemainīgā ātrumā) vai arī ir pazudis zem ūdens un vairs nerādās kād' brītiņ. Vadoties pēc šiem kritērijiem gandrīz visas copes esmu realizējis.
Runājot par Zandera gausīgumu, es tomēr atkal negībētu piekrist. Domāju, ka šamais ēd un ķer negausīgi. Te daži pieredzēti gadījumi:
- Darbojoties gar brekšu vicu, protams Zanderu makšķerei nepietiek uzmanības, līdz kamēr kāts brauc pa laivas malu trak tatrak tatrak. Piecirtiens un IR. Un ne jau vienu reizi vien (pašam nav baitranners), ja ne mana reakcija, tad dabūtu irties tam pakaļ.
- Ir cope (~ 40m no laivas), piecirtiens un ir galā. Pievedu pie laivas a tur tinkš un kaulainais aiziet ar visu āķi. Piesienu jaunu, iemetu ~turpatās un pēc 5 min. atkal cope, piecirtiens, iecēliens un tas pats Zanders laivā ar norauto āķi mutē.
Tā ka spriedumus var kaut kādus izdarīt.
Protams ir jau laiki, kad šamais nav rijienā, bet tas jau cits stāsts, jeb tā rūdījās makšķernieki!!
O.
10.aprīlis 2012, 11:04 |
links