Foreles

marsis> nav tik vienkārši, neskaitāmas upes pie mums izkāstas tieši alkatīgu foreļotāju dēļ, un lielkāko postu nodara vecmeistari (lai gan par meistariem tos negribas saukt) ar ierasto tārpošanu. Un tiem ierasta lieta savākt katru bērneli. 90.to beigās satiku vilcienā tādu vienu izbijuši tārpotāju, kurš nu vecumdienās pārgājis vairāk uz brekšošanu. Cilvēks atklāti kratīja sirdi, pats arī nožēloja cik daudz agrāk ņēmis. Iedomājies kad regulāri ved mājās 50-100 galvas, kādu iespaidu tas atstāj uz populāciju nelielās upēs? Vairumu pārdeva restūžiem, un domubiedru viņam un viņiem netrūka, bieži brauca grupās. Un lūk šādu gaļenieku dēļ arī esam spiesti bieži klīst tukšā pa noplicinātajām upēm. Un līdakas ar bebriem(un arī ūdriem) te nav pie vainas, kad jel beidzot to sapratīsiet. Jo foreles ar tiem līdzās sadzīvoja vienā upē tūkstošiem gadu. Ir upes kur šīs sugas ir cieši saistītas vienā ekosistēmā un nemaz nevar iztikt vienam bez otras. Un žēl ka vairumam vājās zināšanas bioloģijā un ekoloģijā liedz izprast šo smalko saikni un mijiedarbību, un tāpēc ar notiek visi šie absurdie karagājieni pret līdakām, bebriem, ūdriem u.t.t.
28.aprīlis 2012, 23:07 | links
 
Marsis - zelta vārdi! :)
28.aprīlis 2012, 22:51 | links
 
Un ja vēl paskaitām cik iesācējam jāatstāj naudas upē? Man pirmais gājiens uz 15Ls vilka - brienot pēc vizuļa zaros brilles (letās) noslīcināju + 5 rotiņi. Domāt tiem kam tā lieta nepieķers izvēlēsies MAXIMA.
28.aprīlis 2012, 22:28 | links
 
Sulla> Tie kas ir gatavi brist pa tiem brikšņiem tie arī sapratīs foreļošanas būtību. Tie kuri iesper kādu naktsāķi vai papludina slieku- cik ta viņi izķer? Bebris ar šnapiju un draugiem 1000 vairāk nodara postu. Secinajums - jo vairak FOREĻOTAJU jo vairak foreļu. Kāpēc - jo foreļotājs paspārda kādu dambi, izvelk kādu ūdu, iedod sejā kādam gudriniekam.
28.aprīlis 2012, 22:16 | links
 
dagnis16> brauc uz Kuju vai Aronu. Noķersi kaut ko 100%.
28.aprīlis 2012, 22:02 | links
 
Ja gar upi neved taka,tas vēl neliecina par to ,ka nav apmeklēta upe......es piemēram vairāk pa upi brienu;),bet takas gar foreļupēm arī mani kaitina:(
28.aprīlis 2012, 21:39 | links
 
Par laimi manā upē ir tikai viens slikotājs! ://
Un šad tad vēl kāds iemaldās!
28.aprīlis 2012, 07:33 | links
 
Nu varbūt es un vēl kāds ;D
Bet es zinu kādu strautu kas pat uz kartes nav uzrādīts ,un tas mans strauts ir strauta pietekas pieteka :D
Nu vismaz nevienu pēdu tur redzējis neesmu...Varbūt jau kāds kādreiz tur iemaldās...
28.aprīlis 2012, 07:00 | links
 
Tu nu gan esi naivs, domājot, ka ir tādi strauti, par kuriem zini vienīgi Tu :D

Un Amatā un Braslā copmaņu jau tāpat ir par daudz.
27.aprīlis 2012, 22:02 | links
 
Sulla- Aicināt jau nevienu neaicinu-es domāju ka Amata ,Brasla... ir pietiekami publiskas upes lai varētu ieteikt kādam iesācējam tur patrennēties.
Tikai sev zināmus strautus vēl nekad nevienam neesmu publicējis ;) pat privāti.
Eh bet ko gan es saprotu... Pats vēl esmu galīgs iesācējs ,un varētu teikt ka tikai shogad iesākshu savu pirmo sezonu..
27.aprīlis 2012, 15:05 | links
 
Padoms iesācējiem:
Lētākais veids ka tikt pie foreles ir to nopirkt Maximā.
Otrs vienkāršākais veids kā tikt pie foreles ir apmeklēt specializētos zivju dīķus.
Skaistākais veids kā tikt pie foreles ir ņemt spiningu un sākt ar tuvāko upi ar pietiekoši tekošu ūdeni un visu sasniegt soli pa solim, savu pirmo es vēl joprojam atceros, tas gan bija sen, ļoti sen....
25.aprīlis 2012, 21:35 | links
 
Pa foreļupēm es vandos jau kādus gadus septiņus noteikti. Vismaz pirms tik ilga laika es noķēru savu pirmo zivteli un viss notikās tieši tā kā Sulla to aprakstīja iepriekš. Tas protams bija zemmērs, tas protams tika saspiests, samocīts un....iebāzts ķeselē. Dīvaini likās, ka copmanis kurš man šo pasācienu ierādija bija vīrs ar lielu forelista stāžu un cienījamu reputāciju. Taču pašā mājupceļā, brienot caur meža biezokņiem, vērojot dabu un elpojot svaigo gaisu, viņš mani sāka audzināt..:) Kāpēc viņš man ļāva nomušīt zemmēru? Tādēļ, ka pamanīja manās acīs neviltotu izbrīnu, prieku un sajūsmu par šīs, manas pirmās foreles notveršanu. Tādēļ, ka es centos saskaitīt forelēna sārtos punktiņus un tādēļ, ka pēkšņi manī radās miljoniem jautājumu par šis zivs taukspuru, leģendārajām foreļmaizītēm, krāsojumu, pārvietošanos upē u.t.t. Šobrīt es šim vīram esmu ļoti pateicīgs par to, ka nenolaupīja man šīs emocijas un prata man izstāstīt, kas ir kas. Nebūt nē. Es tagad nevienu neaicinu slaktēt mazos foreļukus..:) Es drīzāk vēlos uzrunāt jaunos foreļotājus. Esiet pacietīgi, uzņēmīgi un neatlaidīgi...tālāk jau viss notiksies tā, kā tam janotiekās. Gan savu foreļmaizīti noķersiet, gan savas foreļupes atradīsiet, gan savus foreļstāstus veidosiet...:) Zivis vajag ēst. Tas ir labi, veselīgi un ļoti baudāmi...:) Taču visu vajadzētu saskaņot ar savu veselo saprātu, tā brīža makšķerēšanas noteikumiem un protams arī sirdsapziņu. Turās jaunie forelisti! Es Jūs atbalstu, jo pats joprojām esmu zaļš gurķis un man ir vēl lērums ko mācīties..:)
Nu kaut kā tā...:)
25.aprīlis 2012, 20:03 | links
 
emilsp> tā ir, ja cilvēks tā nopietni vēlas kļūt par forelistu un ir gana enerģisks un pacietīgs, tad nebūs problēmu tam mūsdienās pašrocīgi sameklēt vajadzīgo infu un atrast upes un posmus kur zivis ir un apgūt to piemānīšanu ar mākslīgo ēsmu. Arī man pirms 20 gadiem neviens neko mutē neielika, skolotāju nebija, pašam nācās meklēt un neskaitāmas reizes aplauzties, entie kilometri nostaigāti pa tukšiem upes posmiem. Bet toties gandarījums par atrastām foreļvietām (turpmāk savu upi) daudz lielāks, nekā ja mani kāds spečuks aizvestu un parādītu ar pirkstu- met tur pie tās siekstas x vizuli un velc y cm dziļumā. Un ņemiet vērā ka 90.to sākumā nebij interneta, nevarēra viss nepaceļot pakaļu no krēsla 10min laikā sameklēt vajadzīgo infu.
25.aprīlis 2012, 19:13 | links
 
Konkrētas upes tiešām nevajag izreklamēt, bet varu pačukstēt priekšā, ka ap 80% no Gaujā, Abavā, Ventā un Rīgas Līcī ietiekošajām upēm ir foreļupes. Izvēlies vienu, un visticamāk tā būs foreļupe :)

Protams, mūsdienās ne visās var ko jēdzīgu noķert, bet tā jau ir cita problēma.
25.aprīlis 2012, 18:56 | links
 
Gaujinieks> puis tev laikam garlaicīgi ja tik aktīvi aicini iesācējus uz savas apkaimes upītēm? Tik jauki aiziejot pacopēt jau redzēt pie upes vairākus copmaņus vai izbradātus krastus vai ne? Pie tam iesācējus kas sagandē zemmērus jo protams atkarpes vēl nav pielocītas, īstas poņas nav arī kā saudzīgi atlaist(iesviedīs atpakļ kā ierasto asarīti)..
25.aprīlis 2012, 17:59 | links
 
Vnk ieej google maps atrodi kādas lielākās upes Gaujas ,Ventas vrbut Daugavas pieteku. Ieguglo google attēlos ,vrbut atradīsi kādu tās pietekas bildi. Ja tev liksies ka upīte kaut cik normāla prieksh forelem ,tad brauc un centies kko noķert ;D
Vismaz es ta daru. Ap pirmo maiju ar taisos aizlaist uz kādu nezināmu Gaujas baseina strautu ,un tā centīshos kko noķert...
Ap madoni nezinu nevienu upīti...Bet ja tev ir laiks aizbraukt kkur tālāk un gribi braukt ar apziņu ka upē forele dzīvo ,tad brauc uz Amatu ,Lenčupi ,Braslu ,Līgatnes upīti. Vari arī uz lielākām Salacu ,Gauju ,Ventu bet tur laikam jāzin posmi kur tā foreli ir. ;) Veiksmi.
25.aprīlis 2012, 17:01 | links
 
Man ir tāds pats jautājums kā ieprīekšējais, bet Madonas vietā Tukums
25.aprīlis 2012, 16:58 | links
 
Labdien, kolēģi! Esmu iesācējs un var teikt, ka vispār neesmu bijis forelēs, tāpēc man ir viens jautājums. Vai Madonas pusē vispār ir kāda upīte, kur kādu foreli var noķert. Man ļoti gribētos izmēģināt, kā ir ķert foreles, tāpēc ceru uz Jūsu atsaucību. Jau iepriekš liels paldies Jums!
25.aprīlis 2012, 16:37 | links
 
:D
24.aprīlis 2012, 18:09 | links
 
Tieši tā- neklausies ko ali saka! Ja nevar tad nevar :D
24.aprīlis 2012, 11:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager