Piemājas zivju dīķis

Kur,kā ierīkot,ko audzēt,cik tas izmaksā!!!
Ak, jā, pirms gadiem 10, kad vēl musori netika izvesti, rakām atkritumu bedres, kādi 40 metri no vietas, kur vēlos rakt dīķi. Atceros, ka tur viss bija mālā, bet neatceros, vai ūdens bija, vai nebija iekšā. Nu kāda starpība, tā pat viņas bija seklas.
30.maijs 2012, 07:00 | links
 
Hotentot, skatos to esi gudrs dīķu rakšanā. Vakarā iemetīšu bildi ar vietu, kur grasos rakt to dīķi. Maluzvejnieki atkrīt, jo dīķis taču nebūs liels, 10X15, ir sētas vidū man, 50 m no mājas un 200 hektāri ap māju pieder man, takā neviens uz viņiem nedrīkst atrasties un parasti arī neatrodas. Itkā ir kādu kilometru no mājas melorācijas grāvis, kurā dzīvo i bebrs ( cenšamies iznīdēt, jo taisot dambjus, appludina laukus), i pa retam redzu zivju gārni virs tā grāvja, bet tā arī nebūs liela problēma, jo tēvs ir kaislīgs mednieks, bebru novaktēs, un galu galā - ir 4 dusmīgi suņi - kuram bebram, gārnim, vai maliķim būs drosme līst pie tā dīķa? :D
30.maijs 2012, 06:58 | links
 
Ja jau pa ziemu izslāps tad pāris var ielaist droši. Sievastēvam ir mazāks dīķis un katru gadu viņā uzrodas pa kādai līdakai kura uz rudeni ir uzēdusies apmēram kilograma svarā. Mazos dīķos laist iekšā līdakas ir bīstami, dīķis var ātri palikt tukš no zivīm, būs tikai trofejas cienīga līdaka. Saldus pusē šādi viens pāliju, foreļu dīķis cieta :D
29.maijs 2012, 22:36 | links
 
Ar līdakām uzmanīgi, tās ātri vairojas, ir samērā badīgas un ātri vien var izrīt karpas.
Var jau it kā laist no viena dzimuma, taču kur garantija, ka nenokļūdīsies?

Mazās karūsas ir diezgan liela problēma ne vienam vien, bet kā to risināt? Tas ir diezgan aktuāls jautājums...
29.maijs 2012, 22:34 | links
 
Diemžēl nav!Iepriekš bija neliels dīķītis,kurā dzīvoja karūsas,bet līdakas tur skābekļa deficīta dēļ ziemā būtu izslāpušas
29.maijs 2012, 22:33 | links
 
Ja dīķim ir caurtece tad līdaka pati uzradīsies, ja vien jau nav uzradusies.
29.maijs 2012, 22:29 | links
 
Varbūt kāds var ieteikt,cik līdaku vajadzētu ielaist uz 0,3ha lielu dīķi-pagājušogad ielaidu 2-gadīgas karpiņas-500gab,šogad lielākā ap200-300gr, mazās karūsiņas-miljons?
29.maijs 2012, 22:13 | links
 
Man aeratora ekspluatācijas izmaksas apm.3Ls mēnesī(skat.iepriekšējo lapu).Par ugunsdrošību- drošinātājs maksā 2-3Ls......
29.maijs 2012, 21:53 | links
 
Nekas, lai palasa un saprot, ka tā lieta nebūs tik viegla. Varbūt tad viņš laikus sapratīs iespējamās grūtības un pienācīgi sagatavosies. Par skādi nenāks. Labāk tā, nekā pavasarī ķekselēt izsprāgušās zivis.
29.maijs 2012, 21:36 | links
 
bet shovasar kjeedes variantu vajadzees pameegjinaat, paldies par padomu :)
29.maijs 2012, 20:54 | links
 
labi mees te prieksh milijonas9 saraxtiijaam-iebiedeejaam, taalaak, lai pats shtuko:)
29.maijs 2012, 20:50 | links
 
Ja dīķis mazs, tad ar ķēdi samērā elementāri. Paņem tādu labi smagu, lai iet pa dibenu un katrs pa savu pusi velk (var 2 vai 3 ļaužus katrā pusē, ja vien ir tik liela komanda). Zāles nāca krastā gluži labi.
Ecēšas šķiet sliktāks variants, jo ir mazāks laukums un, iespējams, daļu zāļu vienkārši pieliec un pāriet pāri. Ķēde skarbāka :)

Ja nav iespēju nodrošināt aeratora darbību, tad diemžēl neko vairāk par karūsu/līni/rotanu arī diez vai izdosies izaudzēt. Karpas/amūri/platpieri tomēr sprāgst...
29.maijs 2012, 20:43 | links
 
ar elektriibu 1ns moments ir reekjins, bet otrs - diemzheel ugunsdroshiiba, kautkaa atstaat bez pieskatiishanaas nav veeleeshanaas, jo ir bijusi slikta pieredze, labi, ka cilveeki laikus pamaniija..
29.maijs 2012, 20:34 | links
 
Hotentot, ar kjeedeem nav meegjinaats, bet meegjinaajaam ar smgo eceeshu 1nu dalju, bet kautaa nu taa, rezultaats nav ar lielu lietderiibu. diikja 1naa galaa iemetam eceeshas un ar troses-traktora paliidziibu garumaa maucaam, nu bet taa.. nav diez ko rezultativi. amuuri arii mums ne iipashi uz to skujinju naski, ceriiba uz tolstolobiku shovasar, teica itkaa seeklas shai zaalei labi eedot..
par skujinju es saucu to zaali, kas kaa suuna no grunts uz augshu mauc
29.maijs 2012, 20:32 | links
 
No lietus ūdeņiem neizvairīsies it nekā, ja nu vienīgi būvēsi apkārt valni. Tā ka no pret aizaugšanu (neskaitot fizisku zāļu izraušanu) var vienīgi ar amūriem līdzēt, taču tā aeratora būšana... tiesa, aeratoram nav obligāti būt dikti jaudīgam - maziem dīķiem var uzlikt mazjaudīgu, kas pat nedēļu no vietas kurbulējoties dižu rēķinu neizveidos.
Amūrs gan skujiņu vismaz pie manis neēda, ja vien runājam par vienu un to pašu zāli. Rāvām ārā ar ķēdēm.

Karpu dīķī es nelaistu - ķēza ūdeni un tik nu vien tā labuma. Mūžīgs duļķis, nekā vairāk. Labāk ielaist kādu līni, vismaz manta stipri augstvērtīgāka.
29.maijs 2012, 19:44 | links
 
Hotentot, bet diemzheel ar tiem lietus uudenjiem klaat naak visaadas citas lietas:( man taa ir - no paliela kana kaa upiites tas uudens tek
kaa saka - vitamiini, lai diikjii labaak zaales aug (u.c. organiskaas vielas, manaa gadiijumaa skujinja nepraataa aug) un taada lieluma 15x25 m ziemaa aeratoru vajag, ja buus kaads amuurs, tolstolobix, vai taas pashas karpas, kas savukaart daudz kakaa uudenii..., bet pa nedeelju neesu laukos un 1nas sestdienas ziemaa pamaz aereet to uudeni, bet vakaraa nokjert kaadu karuusinju, liinjuku vai liini var...
jebkuraa gadiijumaa ideaali, ja ir kaads graavis, ar ko var savienot, vai tas pats avots.. - galvenais, lai notiek uudens apmainja
29.maijs 2012, 16:15 | links
 
Ilmār, tā jau visi sākotnēji domā, bet liela daļa ātri aplaužas, kad pirmajā ziemā izslāpst visas karpas vai foreles. Tā nu dīķis tiek pamests novārtā un aizaug.
Vispār šī lieta ir diezgan liela māksla un reti kuram tas labi padodas :)
29.maijs 2012, 15:32 | links
 
milijonas9, par ūdeni.
Mēģini tai lietai pieiet loģiski. Pats saproti, ka kalna galā ūdens diez vai diži krāsies. Zemākā vietā būs labāk. Ja dīķis būs ieplakā, tad tas uzkrās lietus ūdeni no apkārtējām pļavām u.tml.
Pievērs uzmanību tam, kāda tur grunts. Ja māls, tad pavisam labi, bet ja smilts, tad švaki - tā laiž cauri ūdeni.

Tad nu papēti to lietu un padomā, no kurienes nāks ūdens. Ja tik vien kā no lietus, tad stipri sekls dīķis nedrīkst būt, jo mūsu karstajās vasarās daļēji vai pilnīgi izžūs. Dziļums ir no svara arī skarbo ziemu dēļ (te nu var izlīdzēt aerators, ja vien esi spējīgs tā darbību nodrošināt - respektīvi, dzīvo netālu).

Tavi centieni tikt pie zivju (vai ne?) dīķa ir tikai apsveicami, taču ka tik nekļūsti pēcāk par dabas nīdēju :) Zivtiņas iekārosi ne vien pats, bet gan visi iespējamie zvēri un putni - ūdri, ūdeles, kormorāni, gārņi u.tml. Plus vēl iespējamie maluzvejnieki un bebri, kas var sagandēt visu dīķi.
Pie laika iesaku likvidēt visus iespējamos krūmus un kokus dīķa tuvumā - vismaz no bebra izvairīsies.
29.maijs 2012, 15:21 | links
 
bet ko dariit ar taadu diikji, ja nav avots, tad vispaar tik laika nosishanai - mazas karuusas un liinji... , ar laiku saak aizaugt, jaatiira apmeeram peec 10-15 gadiem.. (agraak arii bija sapnis - diikjis, domaaju nu tik kjershu zivis)
ziemaa njemshanaas ar tiem kompresoriem utt, ljoti jaapieskata, ja ielaidiisi kaadu citu zivi
29.maijs 2012, 15:16 | links
 
Man tāda lieluma dīķi(bik lielāku)izraka pa 4,5 stundām, dziļākā vieta 2,5-3m, biju salīcis cenu ne pa stundām, bet par dīķi, kad beidza rakt, teicu, vai tik man nebūtu izdevīgāk līgt maksu pa stundām, džeks atbildēja ka tik pat vien būtu jāmaksā,vienkārši viņam būtu garlaicīgāka strādāšana
29.maijs 2012, 14:51 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager