drīkst...?, Ā, klusiņām...
Zemnieķeli- lai izprastu eholotes jēgu ir jāiepazīstas ar tās darbības principiem. Signāli netiek aizsūtīti, tad saņemti atpakaļ, tad atkal sūtīti. Tas notiek nepārtraukti un visu laiku, kamēr darbojas eho. Šajā laikā eho procesors apstrādā izejošos un ienākošos ultraskaņas viļņus, atdalot no tiem "piemaisījumus" , kas nonāk displejā dažādu zemūdens priekšmetu veidā. Ne viena eholote, pat pati modernākā, neparādīs patieso zemūdens ainu, par kuru cīnās tagad ražotāji. To uzdevums ir pievilināt potenciālos pircējus ar pievilcīgākām zemūdens ainām.
Neesmu izbūries visai informācijas burzmai, bet jau redzu aplamības!
Eho dators uzrāda dziļuma mēru pēc īsākā atstarojošā signāla, tas nozīmē, ja eholotes raidītā kūļa zonā /zināms, ka eho raidītājs ultraskaņas viļņus izplata konusa veidā/ būs gultnes nelīdzenums, tad zivi, kas atradīsies bedrē, tas neuzrādīs.
Neesmu iedziļinājies moderno tehnoloģiju jomā, kā piemēram jaunie DSI sonori, bet ehogrāfijas pamatprincipi pagaidām visām eholotēm ir vienādi. Vai tie būtu krāsaini vai melnbalti, bet to reālais attainojums neatbilst patiesajai zemūdens ainavai.
Zīmēt kartes...darbietilpīgs un nevajadzīgs process! Ja esi makšķernieks, tad apmēram ir skaidrs, kādas vietas ir potenciālās. Atliek vien tās atrast un ievietot "punktus", tai saucamajā Globālās Pozicionēšanas Sistēmā. Būtu lietderīgi, ja GPS ir atsevišķi no eho, piemēram; -Tevis minētajā ziemas copē. Man šim mērķim kalpo lēts Ķīnas izcelsmes darinājums, kurā datus ievadu ar roku. Krāmēties ar kartēm...
Griezeejam patiess pēdējais teikums- zupu lēnām ēdot var izbaudīt tās garšu
:)
25.jūlijs 2012, 22:26 |
links