Foreles

Sullam pilnīga taisnība.N.gadi atpakaļ.Foreļupe,teikšu augšpus Mērsraga.Mailes praktiski nav.Līdakām kuņģos vēži,dažai pat pa 3,4.Un neviena forele.Personīgais uzskats,forelēni ir krietni veiklāki par līdakām. Neviens idiņš neko nešķiroja,jo tā bija aizliegtā zona,bet upīte bija abas sugas,un skaisti eksemplāri.
2.augusts 2012, 23:06 | links
 
Ruu> nepareiz, baltās zivis sastāda mazu % no foreļu ēdienkartes, galvenokārt tomēr ūdens mezmugurkaulnieki un abinieki, kā arī sauszemes kukaiņi. Līdaka izdzīvo ja tai ir barība- piemēram balto zivju mazuļi. No forelēm tā nekad neiztiks, atmetiet šo dogmu! Ja ūdens foreļupē sāk bojāties, parādās vairāk barībasvielu, ūdensaugi, tempers kāpj, tad sāk arī vairāk savairoties baltās zivis un asari. Tām līdzi līdakas kas kaut cik regulē to skaitu. Un nu jūs aktīvi izskaldāt līdaciņas un vēlēk brīnas kāpēc katrā foreļu pacerē tup pa asarim. Starp citu tieši tāda situācija ir vienā Gaujas pietekā, netālu no Rīgas, blīvi nostaigātā posmā lejtecē. Asaru saradušies ka biezs, līdakas arvien retāk, tās tur neesmu izvilcis pāris gadus. Nemaz nešaubos ka tas viss sasitīts ar šo "līdaku ravēšanu". Silti iesaku visiem 10kārt apdomāt pirms patvaļīgi ķerties klāt dabas regulēšanai.
2.augusts 2012, 22:50 | links
 
līdakas nedzīvo foreļupē ar tīru, vēsu un tekošu ūdeni, tās parādās pie siltāka un barības vielām bagātāka ūdeņa. Līdakas ir ūdens problēmu sekas.
Nav jāskalda laukā līdakas, ir jāparūpējās par ūdens tīrību.
Patērējiet savu dārgo laiku izjaucot bebreniekus, apskatoties kas aiztek no fermām, viesu namiem....
2.augusts 2012, 22:22 | links
 
mazaas baltaas zivis ir lielo forelju bariibas baaze sulla.Un es jau nesaku ka lielaakaas upiitees liidakas nevareetu dziivot kopaa ar foreleem,bet runa iet tieshi pa tajaam mazajaam upiiteem,kur taa ciinja iet pa bedriiteem.Liidakas naarsta laikaa kljuust ljoti agresiivas,taas jau savus sex partnerus sakozh tiiri labi,kur tad tur tai nabaga forelei likties
2.augusts 2012, 22:04 | links
 
Priekš tam ir arī atlocītas atskabargas, lai varētu saudzīgi atbrīvot.
2.augusts 2012, 08:59 | links
 
..un arī uz 3. izmēra. priekš tam jau ir acis, lai paceltu kātu augstāk :)
2.augusts 2012, 08:40 | links
 
Andžam daļēja taisnība par tiem mazizmēra rotiem un mazo foreļu copi, taču ir arī ļoti bieži, ka uz 2. izmēra paņem tāds līdz 12-15 cm..
1.augusts 2012, 23:39 | links
 
Ravē kaut ko no sava īpašuma, bet pie foreļupes mēs ieradomaies kā ciemiņi. Tad lūdzu ar izturēsimies zolīdi kā ciemiņi, nevis kā vandāļi. Padomājiet arī par to ka līdaka foreļupē regulē mazo balto zivju skaitu, kuras savukārt noēd jau tā nabadzīgo zooplanktonu(foreļupes nav bagātas ar barībasvielām), kas nepieciešams mazajām forelītēm. Nav viss tik vienkārši kā jūs iedomājities, upe nav jūsu piemājas dārziņš.
1.augusts 2012, 22:23 | links
 
Viss ir pareizi, izravēt Līdaku no foreļupes vienalga ir atspaids forelei.
1.augusts 2012, 22:01 | links
 
Jebkurā upē dažādos posmos ir bijušas līdakas un būs, upe ir dažāda viens posms ir vairāk piemērots līdakai viens forelei, Dambji un bebrnieki nevienmēr ir tie vainīgie pie foreļu izzušanas lielākie vaininieki ir paši foreļotāji, Piemēram ir man zināma upe uz kuras atrodas vairāki dambji vecākais kurš tika uzpludīnāts pirms 100gadiem bet vēljoprojām virs dambjiem regulāri noķeru pa čēminiecei , kapēc? Tāpēc kad neviens nezin kad tur dzīvo foreles, Ja zinātu tad sen vairs tur nebutu nevienas zivs,
Kā piemēram Rauza no Gulbenes šosejas līdz Grunzālei tur foreļu un alatu populācija ir gandrīz iznīcināta, kas pie tā vainīgs? nejau maliķi vai elektriķi, bet gan paši foreļotāji. Gar krastiem taciņas iemītas.
Lielākie vainīgie ir tie tirliņi kas te raksta biju foreļot noķēru aptuveni 30 zemmerus ne viens mērs nepieteicās. Un cik tad no tiem trīsdesmit zemmēriem izdzīvoja? Staigājam upē pa bērnudārziem un tik slaktējam liekam virsū 0-1 rotiņus, voblerus ar div āķiem un ķeram mazuļus . Jūs takš neļaujat tiem forelēniem izaugt. Ejot pa upi meklēju bedres siekstas utt kur var noķert jau kādu mēra zivtiņu. Nevis metu visur pēc kārtas lai tik noķertu kādu zemmēriņu. Padomājat paši ko jūs darat, lielāko ļaunumu nodarat jūs paši.
1.augusts 2012, 20:17 | links
 
Loshuliganos> arī agrāk Ogre pirmkārt ir bijusi sapalu upe, arī līdakas un asari vienmēr bijuši. Forele tajā upē nekad nav dominējusi.
1.augusts 2012, 16:51 | links
 
... varbūt arī visas lielās foreles "jāslāna" ārā? Viņas taču arī ēd mazos forelēnus!
1.augusts 2012, 16:45 | links
 
Cilveks tikai ir ieņēmis galvā,ka viņš kaut ko baigi regulē dabā!Neko viņš neregulē,daba pati visu regulē,arī pašu cilvēku.Ja tā upe nav domāta forelei viņa tur nebūs.Un ja upē sadzīvo foreles ar līdakām tad viņas arī sadzīvos bez mūsu iejaukšanās.Cita lieta ir tieši dzīves apstākļu veidošana.
1.augusts 2012, 11:13 | links
 
Bet, piemēram, Ogres upe pie Vērenes - no aizaugšanas nav ne smakas, superīgs posms, selkums mijas ar bedrītēm, foreles varētu dzīvot tā ka prieks, bet pilns ar līdakām un asariem. Mednieki arī aktīvi regulē zvēru populāciju. Makškerniekiem vajadzētu darīt tieši tāpat. Visās upēs kurās varētu dzīvot foreles jādod tām priekšroka un tās jāatbalsta.
1.augusts 2012, 09:50 | links
 
Hotentot - baigi lielā mute Tev ir :P

Pirmkārt ja arī nāktu inspektors, kuru es savus 20 gadus, kurus visnotaļ aktīvi copēju, neesmu redzējis dzīvajā (laikam diemžēl), tad viņš, ja viņam veselais saprāts kaut nedaudz ir palicis, neko daudz neteiktu.

Attiecībā uz Sullas komentāru - daļēji piekrītu, bet ir vēl kāda nianse - foreļupēs līdakas un asari mīt arī netālu no lielāku upju grīvām un tie iemaldās foreļupēs.

Konkrētajā upē esmu līdakas sastapis gan lejtecē, gan stipri augštecē.

Ņemot vērā, ka foreles ir abās vietās un arī līdakas (asari tikai lejtecē), tad nevar viennozīmīgi pateikt, ka jā - ja ir foreļupēs līdakas, tad tā vairs nav foreļupe, jo aizaug un ir vokors :P

Tā k-kā, manuprāt.

Peace and for fishs
1.augusts 2012, 00:32 | links
 
Piemēram: ir upes posms 1km kurā ir trīs lielākas bedres, uznākot lielākam sausumam uz šim bedrēm pārvācās foreles un dažas līdakas un kirdik... uzlīst lietus, līmenis atkal normālās, bet 1km posmā foreļu vairs nav, un labi ja tas ir tikai 1 km.
31.jūlijs 2012, 23:33 | links
 
Es izlasīju, viss ir skaidrs, bet ja līdaka ir, piemēram, foreļu strauta lejtecē, vienalga ravēju ārā. Potenciāli ir tikai ieguvums.
31.jūlijs 2012, 23:24 | links
 
Un ja nu es teiktu, ka tieši forelei līdaku upē nav ko darīt?

Izlasi Sullas rakstīto.
31.jūlijs 2012, 23:02 | links
 
Tādos tipiskos foreļu strautos, tiešām, dzīvo gandrīz tikai foreles, bet piemēram Ogres upē? Licencētajā posmā pie Vērenes kurš tur tāds ir, pieņemu, foreļu dēļ, esmu noķēris 30+ līdakas, 60+ asarus un 1 forelīti. Tā Ogres upe tur čum un mudž no līdakām! Manuprāt, līdakai foreļupē nav ko darīt un viņa tur pilnīgi notekti ēdīs foreles.
31.jūlijs 2012, 22:57 | links
 
un cinities ar elektriķiem!
31.jūlijs 2012, 22:33 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager