Vispārīga sistēma ir tā, ka vēdzele dienā ir mazaktīva.....vēlo vakaru neskaitot....Izņēmumi var būt pilmēnesī, zem ledus , nārsta vietā, kad šīj rodās pretdabiskas tieksmes ķerties arī aktīvi dienā.....
Taatad gribu intereses pēc pajautāt...a jums dienaa ar ķerās? ;D jo man Gaujāā vinjas arīī pa dienu nāk laukā diezgan raiti...protams ne tik lielas kā naktī ,bet mēru tur :)
Ja pa nedēļu būs labas salnas, tad jau pirmajam gājienam jānotiek. Ti tas copes laiks īss - cik atminos, tad tāds grābiens no mijkrēšļa vien pārs stundas ir. Bet izmērs var pārsteigt! Tas pa Daugavu augšā.
Nē, plicis uz naktenieka. Bija galīgi aizrijies nabags. B''utu pieteicies agrāk, mirtu varoņa nāvē kā fileja vēdzelēm. Bet tagad nomira kā statistika - kļuva par voblu. Sievastēvam šī zekvaste garšo. Man jau labāk vēdzele.
Ar vēdzeli vispār ir interesanti. Ja tā konkrētajā vietā ir, tad noķert nevajadzētu būt problēmām. Lielākām vajag lielāku ēsmu. mums bija jau minētās mazās vardes. Vēl var uz zivs gabaliņu, tāpat var mēģnāt ar nēģi, veikalā pirktu vēzi un vistu ķidām.
Doma aizlaist 6dien uz Lielupi pirmo reizi uz Vēdzelēm. Gribēju pajautāt, kā ar iebarošanu un ko labāk likt uz āķa, uz ko labāk ņem? Āķus izmantot kā zandartam vai savādākus?
Pēc vakarnakts ģeniālā pasākuma Lielupes krastā, vēlos pateikties Jančukam un Bešenijam par kompāniju, izņirgtām plaušām, netīru mašīnu (sorry Jančuk), un vispār par foršo pasākumu.
Tur jau katru gadu vēdzeļu aktivitātes laikos ir makškernieku pilns. Lietuvieši + vietējie :)
Un ne jau pirmo reizi vēdzeles laiž iekš to up + Liep. ezerā pēc apsaimniekošanas noteikumiem katru gadu ir jālaiž vēdzeļu kāpuri, daļa no kuriem aizmigrē uz upi, daļa uz jūru un daļa marinējas tur pat apkārtnē.
Tā kā - nekā superpirmoreiz notikuša tajā nafff :)))