Lobes ezers

Cope
Māri - kā ir Lobē?
Upē laikam nav ko darīt.
Bet ezerā ok?
21.decembris 2012, 11:38 | links
 
Vispār jau Lobes ezers ir atdots APSAIMNIEKOŠANĀ, un nevis privātīpašumā.
20.decembris 2012, 14:54 | links
 
SKONTO apmaksāja foreļu mazuļus.
18.decembris 2012, 09:59 | links
 
To Lobesmaris
Zivju fonds kalpo arī zvejniekiem un izredzētajiem - tiek atjaunota lašu, foreļu populācija. Vajadzētu papētīt - varbūt vajag atjaunot arī nēģu populāciju...
18.decembris 2012, 08:55 | links
 
Sargājam jau ar, bet par samaksu. Tā ka maksājam dubultā-tiem ķas neko nedara un tiem , kas dara.
18.decembris 2012, 08:49 | links
 
lobesmari
Jūsu pagasts vai novads ir uzņēmies apsiamniekot ezeru...tad pasaki man...kāda vella pēc `jūs prasat lai baruc valsts inspektori. Tiekat paši galā
17.decembris 2012, 21:02 | links
 
Jāpagaida kad pabeigs lielo magistrāli! :)Tad jau tīrīs labak vismaz maģistrali lidz ezeram jau aizmauks pašu spēkiem
17.decembris 2012, 20:55 | links
 
Ko tad provincei jāuztur SC-tas ir Rīgu. Rīdzenieki arī pie mums brauc copēt . Vietējos ceļus ar vietējiem spēkiem nepaspēj tīrīt. Sapūš dažās vietās m augstas kupenas, kaut turpat blakus ideāls ceļš km garumā. Visa copmaņu kustība joprojām gar malu-mazskaitlīga.
17.decembris 2012, 15:42 | links
 
Es Māri domaju ka ZF uztur vairāk tagat foreļupes kur to nav papildina ar forelem šis upes un uzrauga Rīgas gala ezerus.
16.decembris 2012, 20:07 | links
 
Ezers jau bija sen un ar kanāla rakšanu radās problēmas (1923g). Jebkura iejaukšanās dabā rod un radīs tās. Kā tās labot ? Ir dažādi valsts kantori - kas atbild par to, bet ne viņus redz, ne dzird. Atkārtošos, bet pēdējais valsts inspektors šeit ir redzēts 8 gadus iepakaļ. Ezers- ta valsts. Vai nevarētu man kā nezinītim kāds paskaidrot ko dara ZIVJU FONDS un kapēc ZIVJU FONDAM jāieskaita tūkstoši Ls. Lai rerklamētu SALMO. Kapēc ZF neliekas ne zinis par to ko mēs rakstām ne tikai šeit, bet viņu attieksme ir-mūs vispār nav. Makšķernieku karšu naudiņa ta visa paliek tur. Vai grūti būtu pateikt kur tā paliek ?
16.decembris 2012, 19:06 | links
 
16.decembris 2012, 17:16 | links
 
Ja jau kāds ierunājās pa Plaudi-kā ar ledu tur?
16.decembris 2012, 17:06 | links
 
jeeska , laikam biji domājis Plaužu ezeru ?
16.decembris 2012, 16:57 | links
 
kredo
Tevi uztrauc Pasaules gals...mani nē, jo viņš tuvākā nākotnē nebūs.:-)
Un par paaudzēm nesatraucies,,,tās lai pašas sevi nodrošina. Iepriekšējās baigi par Tevi rūpējās...:-)
Ezeram tas ir dabiskis proces...pārpurvoties....iejaucoties ...kaut ko atkal sačakarēsim. Brauc uz Palužu ezeru...tas dzīļš un dzidrs.
16.decembris 2012, 15:53 | links
 
Jeeska, sauc to biezeni kaut vai par "fekālijām", bet mana doma ir par to, ka ezeri ir jāglābj, lai saglabātu tos arī nākamajām paaudzēm.
16.decembris 2012, 15:25 | links
 
kredo
Dzērvenes un lācenes arī nav slikti:-)
Man gan liekas ka tur sapropelis īsti nav, bet gan detrīts sakrājies, tas manuprāt nav viens un tas pats. varbūt palabojiet.
Starp citu detrīta pumpēšana un pārstrāde ir ļoti dārgs proces. Sapropelis ir jāpārstrādā ļoti īsā laikā, pretējā gadījumā viņš paliek ciets kā krams un nav vairs izmantojams.
16.decembris 2012, 15:17 | links
 
Kā vienu no man zināmajiem ezeriem, no kura ar steigu būtu jāpumpē ārā sapropelis varu minēt Pečora ezeru, starp Madlienas un Ķeipenes pagastiem uz tā piemēra konkrēti redzam, kā ļoti skaists ezers pārvēršas purvā.
Lielās līdakas ir izslāpušas. Ir vietas, kur ar airiem knapi tiek cauri. Ļoti negribētu, lai vienu no Latvijas bagātākajiem nelielajiem ezeriem - Lobes ( Viskaļu) ezeru piemeklētu šāds liktenis. Par to derētu attiecīgajām iestādēm un Zivju fondiem padomāt vispirms. Ja nekas nemainīsies, tad mūsu mazmazbērni tur makšķerēšanas vietā varēs lasīt dzērvenes un lācenes.
16.decembris 2012, 15:13 | links
 
Ūdens līmenis -ledus-krītas un redzams , ka uz ezera parādas tumši pleķi. Ja tie sasals tad dzīvot būs drošāk-copēt.
15.decembris 2012, 19:29 | links
 
Gar malu 7-8 cm. Pa ezera malām piedzīvojumus un zivtiņas meklē ap 10 kamikadzēm. Stiprs pūtiens ar -7 . Ezera vidū pagaidām bija redzēts tikai viens uz slēpēm. Kamikadzes darbojas ezera Z-A, tas ir pie ozoliem un vecajā peldētavā, bet arī tik gar malu.
15.decembris 2012, 11:48 | links
 
Ezers no sapropeļa noteikti ir jātīra, itsevišķi ezera vidus daļa. Aukstās ziemās ir vērojama zivju slāpšana, jo lielākā ezera ūdens daļa pārvēršas ledū. Ar katru gadu ezers aizvien vairāk aizaug. Kādreiz Bebrupītē varēja iebraukt ar laivu, bet pamēģiniet tagad !
Sapropeļa slānis ezerā vietām sniedzas līdz 8m. Krastus, gan nevajadzētu aiztikt, tie lai paliek zivju nārstam, bet tajos pamatā šī sapropeļa nav.
Padomju laikā tas tika mēģināts darīt, bet neveiksmīgi. Traktors, kurš atradās ezerā uz pontoniem sūknēja sapropeli lielajās dzelzs mucā , kura vēl tagad stāv ezera krastā Krapes pagasta teritorijā, un tika izmantota kā laivu glabātuve.
Pagaidām šī situācija ar ezeru ir sarežgīta, jo par Lobes ezera sapropeļa izstrādi Krapes pagasts ir pirms vairākiem gadiem irnoslēdzis līgumu ar firmu "X", ja nemaldos uz 20 gadiem, izstrāde ir saskaņota visās nepieciešamajās instancēs, bet darbi joprojām netiek veikti. Lai saktu jebkādus sapropeļa ieguves darbus ar firmu "X" tiesā ir jāizbeidz šīs noslēgtais līgums un nevienam nav noslēpums, ka šī tiesāšanās var ilgt gadiem.
Saskaņā ar Civillikumu viena puse nevar atkāpties no līguma, pat ja otra puse to nepilda, jautājums par līguma izbeigšanu tiek skatīts tiesā.
Par sapropeļa izstrādi Lobes ezerā pirms diviem gadiem interesējās SIA "Biohumuss 2010", bet konkrēti atdūrās pret šo spēkā esošo līgumu.
Sīkāku informāciju, domāju varētu saņemt pašā Krapes pagastā.
15.decembris 2012, 10:29 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager