Nezināju kur ievietot šo recenziju. Skats no malas. Bumbieris Andai Rožkalnei.Pārfrāzējot viņu nesaprotu, kā var 5 minūtēs uzskrebelēt nievājošu rakstu ,kas ar samazgām aplej dažu cilvēku mūža hobiju un aizraušanos. Kāda ir tava aizraušanās Anda?
http://www.diena.lv/kd/eksperti-blogeri/viriskigo-prieku-klubs-13985301
Vīrišķīgo prieku klubs 10
Anda Rožukalne. 2012. gada 27. decembris 11:34
Ķeram zivis uz ledus – rāda Makšķerēšanas noslēpumu (LTV7) veidotāji laikā, kad glābēji brīdina: uzmanieties, ledus vēl nav!
Ziņu raidījumos jau parādās satraucoši jaunumi par izglābtajiem zemledus makšķerniekiem, agros rītos kādus no tiem, kas, iespējams, dienas gaitā kļūs par Degpunktā (LNT) sižeta varoņiem, pilnā ekipējumā tērpušos, var redzēt ceļā uz lielo copi. Ja brīnāties, ja gribat saprast šo fenomenu un stabilo vilkmi, kas ved daļu vīriešu ūdenstilpju virzienā jebkurā gadalaikā, LTV7 specializētie makšķernieku raidījumi piedāvā ļoti skaidras atbildes.
Lielā zivs
Copētāju projekti ir līdzīgi, tie rāda identiskus stāstus par vienu un to pašu prieku, atšķiras tikai veidotāji. Arī sponsors visiem projektiem gandrīz vai viens, jo – cik gan Latvijā makšķerēšanas aprīkojuma piedāvātāju? Dabas mīļošanas popularizētājs Māris Olte vada raidījumu Makšķerē ar Olti, kas ir tikpat aktīvs kā tā autors. Edgars Zveja veido projektu makšķerniekiem krievu valodā Zveja. Šoruden Zveja rādīja Latvijas makšķerēšanas vietu sižetu sēriju, kas veidota par prieku Krievijas kanālam Ohota i ribalka. Savukārt Makšķerēšanas noslēpumu autors ir profesionāls makšķernieks Normunds Grabovskis. Viņa raidījums atklāja šobrīd tik aktuālo zemledus makšķerēšanas sezonu.
Copes smalkumi
Jūs smiesities, bet skatījos Makšķerēšanas noslēpumus ar apbrīnu. Grabovskis patiesi zina to noslēpumu, kāpēc makšķernieki traucas pie ūdeņiem. Tieši viņa projekts rāda, ko nozīmē pa īstam atpūsties un domāt tikai par zivju uzvedību. Iesaku ieslēgt šo programmu visām, kuras netic, ka vīrieši spēj izjust smalkas nianses, ka vēlas ar valodas palīdzību atklāt savu iekšējo pasauli. Tas viss nepārtraukti un ļoti pārliecinoši notiek Grabovska vienkāršajā pārraidē. Tajā kamera tikai seko vairāku vīru makšķerēšanas procesam. Līdzīgi varētu filmēt zāles augšanas procesu. Vadīt šo raidījumu nebija vajadzības, tā saturu noteica zivju piekošanās ritma dramaturģija.
Raidījuma pirmajā daļā vīru pulciņš priecājās, ka uz ezeriņa Balvu pusē ir jau pietiekami biezs ledus, bet Rīgā par to neviens vēl nezina. Neticami un skaisti! Pārējā laikā vīri vilka puspirksta garuma asarus un apsprieda smalkas copēšanas nianses. Valodnieki būtu sajūsmā, cik detalizēti iespējams aprakstīt asara piekošanos, jo vismaz šajā reizē zivis rīkojās neparasti, tās gan uzsēdās, gan piedūrās āķim. Vēl bija iespējams detalizēti sekot, cik smalkas izjūtas piedāvā pareiza ziemas makšķeres kustināšana. Vīru saprašanās bija lieliska, valoda – līdzīga dzejai.
Mazītiņo zivtiņu kaudzītes raidījuma beigās tika parādītas ar patiesu lepnumu. Ja kāds teiktu, ka veselu raidījumu var uzņemt, noliekot kameru blakus āliņģim, es neticētu. Tagad ticu!
Katram sava makšķere
Grūti saprast, kāpēc LTV7 nepieciešami visi šie vienveidīgi austai sedziņai līdzīgie projekti par makšķerēšanu. Katrs vēzē savu bada pātagu, pulcējot sava stila cienītājus. Sarunas raidījumos ir ļoti specifiskas un padziļinātas. Te negaida iesācējus vai tos, kas vēl meklē savu hobiju. Netiek kavēts laiks ar skaidrojumiem, raidījums ir paredzēts speciālistu kluba biedriem, kuri, ja negūst mieru uz ūdeņiem, vēlas novērsties no realitātes savās siltajās istabās.
Lai cik lielu prieku var sniegt nejauša šo raidījumu vērošana, tie ir tikai atsevišķu cilvēku pieredzes stāsti. Mazi projekti kā neizauguši asarīši sezonas atklāšanas rituāla zupai, jēgas no tiem pamaz. Paši filmējas un makšķerē, paši arī paskatās. Ja kaislīgie zivju raidījumu veidotāji apvienotu savas zināšanas, varbūt izdotos lielisks projekts, kura labākā īpašība nav jauks videostāsts par draugu izbraukumu pie dabas. Makšķernieku raidījumus ik pa laikam vērojot, tie šķiet kā dzelmē ar plunkšķi aizpeldējusi iespēja runāt ar daudziem ūdeņu mīļotājiem par dabas izpratni un zināšanām, par lielās zivs vilkmes neizskaidrojamo baudu.