Biedrība “Latvijas makšķerēšanas sporta federācija”, kura pārstāv aptuveni 30 juridiskas personas, kuras nodarbojas ar makšķerniekus interesējošiem jautājumiem, tai skaitā ar makšķerēšanas sportu un aptver aptuveni 1000 klubos iesaistītus biedrus( šis skaits ir mainīgs), ir gatava jebkurā veidā un statusā iesaistīties pieminētās “...pārvaldības konsultatīvās padomes” darbā, tai skaitā bez pretenzijām uz mūsu pārstāvja vietu padomes sastāvā.
Vienlaicīgi, lai izvairītos no plašām un neauglīgām diskusijām, uzskatām, ka pareizi un racionāli būtu, ja makšķernieku intereses padomē pārstāvētu tikai divas vai, vēl labāk, viena makšķernieku, tā dēvētā, jumta organizācija. Proti, biedrība, pareizāk, biedrību apvienība, kurā par biedriem ir tikai juridiskas personas. Latvijā zinu tikai divas tādas biedrības – LMSF un MOSP. Tiem, kas nezin, varu atgādināt, ka Latvijā 2011.gadā pēc 1,5 gadus ilgām diskusijām makšķernieku vidē, ar valsts institūciju atbalstu tieši ar nolūku nodrošināt plašās makšķernieku sabiedrības pārstāvniecību sadarbībā ar valsts institūcijām, tika izveidota jauna sabiedriska organizācija Biedrība “Makšķernieku organizāciju sadarbības padome” (turpmāk MOSP). Tajā makšķerniekus apvienojošās organizācijas bez jebkādas biedra naudas maksas var kļūt par biedriem, iesniegt savu viedokli un iesaistīties kopīga viedokļa izstrādē.
Pilnīgi piekrītu VARAM viedoklim, ka makšķernieku kopīgajam viedoklim, kuru būtu jārespektē konsultatīvajai padomei, jābūt rosinātam un akceptētam makšķernieku vidē, proti, organizācijās, kuras apvieno makšķerniekus, tieši šim nolūkam ir nodibināta MOSP. Konsekventa šādas attieksmes realizācija no valsts pārvaldes un likumdevēju puses tikai stimulēs makšķerniekus apvienoties sabiedriskās organizācijās un stiprināt tās. Pieredze rāda, ka gadījumā, ja konsultatīvajai padomei būs jāizvērtē jebkurš formāli iesūtīts atsevišķu personu vai organizāciju viedoklis, konsultatīvas padomes darbība var ātri nonākt strupceļā.
Piemērs ir pielikumos atspoguļotais MRK viedoklis, šī biedrība labi zin, ka eksistē MOSP, pat kļuva par MOSP biedru un piedalījās tās darbā, bet, sastopoties ar atšķirīgu vairākuma viedokli, nespēj ar to samierināties un, neivērojot MOSP statūtus, vēlas panākt, lai visas kompetentas iestādes uzklausa un izvērtē arī MRK atsevišķo viedokli. Līdzīgu attieksmi regulāri demonstrē arī LMA, kura, lai gan piedalījās Latvijas makšķernieku forumā 2011.gadā un uzzināja makšķernieku viedokli, ignorē iespēju piedalīties makšķernieku viedokļa izstrādē MOSP, bet visiem līdz pat valdībai un Saeimai demonstrē un, kā to liecina pielikumi, cenšas ignorēt citus viedokļus un pārspīlēti izcelt savu ieguldījumu. Visticamāk, lai tādā veidā uzsvērtu savas biedrības pārākumu citu organizāciju starpā un padarītu savu viedokli par dominējošu un neapstrīdamu bez pietiekoši rūpīga objektīva izvērtējuma.
Minētais ir tikai pirmais iespaids, kas radies no atsūtītajiem materiāliem. Cerams, ka konsultatīvās padomes idejas realizētāji un pasākuma organizātori atradīs šodienas situācijai atbilstošu labāko visu problēmu risinājumu.
JSt.
20.janvāris 2013, 13:51 |
links