Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Ak, jā - tie, kam riebjas palagi, rezultatīvā rindkopa atsevišķi:

...fakts ir viens - jaunās padomes pārstāvjus ievēlēs ikviena organizācija, kurai būs jelkāds sakars ar makšķerēšanu, un kas stundā X atvilksies uz balsošanu. Vajadzētu prātīgi izvēlēties divas personālijas.
14.oktobris 2013, 11:46 | links
 
Hmm :)

Nu, man grūti piekrist, ka pašreizējā LMA kaut ko dara makšķernieku interesēs, pat par vides aizsardzības interesēm varētu pastrīdēties. Kāds piemērs studijā derētu.

MRK loma un ietekme, kā parasti šādos rakstos, ir pārspīlēta.

Kārtējo reizi atgādināšu, ka līdz LM vētīšanai neesam vispār nonākuši, šī tracināšana, ka MOSP liksies uz ambrazūras, lai neko neko neuzlabotu, man konkrēti ir piegriezusies.

Arī stāsts, ka lokālo panākumu labumus plūks tikai izredzētie, ir kārtējā tautas baidīšana ar nenotiekošu bubuli.

Pirmkārt tāpēc, ka reāli lielākai daļai pašvaldību pārņemt ūdeņus nav ne jaudas, ne līdzekļu, ne vēlēšanās. Ir neliela interese dažviet. Tieši otrādi, kur tā interese ir, vajadzētu pielikt plecu un atbalstīt, lai redzētu, kas sanāk :) Varbūt kāds pilotparaugs sanāktu.

Otrkārt tāpēc, ka "vietējo labumu plūcēju" nekur Latvijā nesavācas tik daudz, lai ar viņiem pietiktu labai apsaimniekošanai. Pat Salacai vajag tos viesus, Alūksnei vajag viesmakšķerniekus, tāpat arī Burtniekam... neviens bez pārējiem patiesībā iztikt nevar.

Bet fakts ir viens - jaunās padomes pārstāvjus ievēlēs ikviena organizācija, kurai būs jelkāds sakars ar makšķerēšanu, un kas stundā X atvilksies uz balsošanu. Vajadzētu prātīgi izvēlēties divas personālijas.


Otra lieta - vajadzētu tiešām pārdomāt katram sevī kārtējā cepiena jēgu un vajadzību. Sanāks kā te tikko pie viena bloga - nevarot pievērsties noteikumu sakārtošanai, jo kontrole svarīgāka... ok, bet kontrole sux, jo noteikumi klibo - un tā tālāk pa apli, sper pa kuru potīti gribi, visur sāp.

Tikmēr visu patiešām ietekmē aktīvākie. Tad paraugieties, kas ir "aktīvākie", ja vērtē pēc procesa gaitas! Nevis pēc runāšanas. Tad gauži cita un melna aina pavērsies.

Jo. Sabiedriskos un pilnvarotos pašlaik nīdē laukā kā sugu, vēl aizkrāsnē skan puksti, ka tīklus par maz liekam, ekonomiski neizmantojam bagātīgo resursu, nākamā posma eiropas līdzekļi tikmēr slaidi ir apgājuši iekšējos ūdeņus VISPĀR, ak, jā - un akvakultūras līdzšinējie miljoni itnekādu saimniecisku jēgu nav atnesuši, tomēr saldūdens zivis tirgū jānodrošina ar kusli kontrolētu publisko ūdeņu apzvejošanu.... (ups, lai naktī varētu aizmigt, te uzskaitījumu beigšu).

Bet - ja reiz ārēji tik gudrs puisis kā Zvaigznīšu brīdis to nepamana, bet pamana šādas h..., tad man arī rodas jautājumi, kā vārdā un ar kādu mērķi.
14.oktobris 2013, 11:46 | links
 
Laikam jāliek šeit.
Autors visiem zināmais, dažu nicināts, dažu cienīts - Zvaigzne. Pirmavots MRK forums.

Jaunās padomes Makšķernieku interešu grupas gaidās

Interesants ir M.Oltes komentētais un pārpublicētais 74 gadus vecais raksts „Vai Biedrībām būt”? Skaidri iezīmējas, kādi bijuši apstākļi: daudz biedrību, biedrības ūdeņus nomā, apsaimnieko pārvalda resursus, biedri makšķerē savos ūdeņos, notiek cīņa par labākajiem ūdeņiem, noteikumi decentralizēti, atsevišķu biedrību finansējums nepietiekošs, ir ziedotāji (dažādi). Situācijas risināšanai piedāvāts biedrībām apvienoties, veidojot vienotu saimniecību, lai makšķernieks varētu makšķerēt visur, ievērojot centralizētus noteikumus, kā arī resursi tiktu izmantoti rekreācijas vai sporta nolūkiem, nevis peļņas gūšanai.
Šodien, kas attiecas uz publiskiem ūdeņiem un ūdeņiem, kur zvejas tiesības pieder valstij, vairumā gadījumu 74 gadus vecās problēmas nav aktuālas. Makšķerēt var visur, noteikumi vienoti, nav obligāta prasība būt biedrībā. Saimniecību vada valsts, tāpat kā atbild par resursu izlietojumu.

Tieši valsts saimniekošana ir bijis (un domājams būs) daudzu diskusiju pamats. Atsevišķās vietās, izņēmuma kārtā, valsts savu saimniekošanas funkciju ir atdevusi citiem un neapmierinātība ar darba kvalitāti ir bijis cēlonis, lai atsevišķos procesos iesaistītos privātpersonas. Latvijas mērogā ne pirmais, ne otrais sevi nav attaisnojis. Nenoliedzami ir izņēmumi un situāciju atsevišķās vietās ir uzlabojusies, tāpēc nevajadzētu noniecināt ieguldīto, paveikto un panākto. Katrā ziņā visas puses (cerams) ir nonākušas pie secinājuma, ka situāciju būtu nepieciešams uzlabot.

Tāpēc ir jautājumi par nākotni. Vai uz šiem nedaudzajiem pozitīvajiem izņēmumiem var veidot sistēmu? Varbūt jāatgriežas pie iepriekšējās situācijas – atsevišķi apsaimniekotāji, cīņa par labākiem ūdeņiem, makšķerē savas biedrības ūdeņos? Decentralizācija ir labs un efektīvs ierocis cīņā pret maluzvejniecību un var uzlabot situāciju lokāli. Bet maksa par šo būs tāda, ka iegūtos labumus izbaudīs atsevišķi īpašie un izredzētie. Tāpēc varbūt tieši otrādi, jāsaglabā centralizācija, ar domu, ka atbildīgos var ieinteresēt saimniekot, sakārtot utt. Patiesība, iespējams, kārtējo reizi ir kaut kur pa vidu.

Lai efektīvi risinātu augstāk minēto tiek organizēta jauna padome, kurā paredzēta makšķernieku interešu grupa. Viss būtu jauki, ja vēl viena problēma, kas 74 gadu laikā nav mainījusies – personālijas. Citāts – „Tas, ka līdz šim biedrības darbību faktiski nosaka nedaudzas personas, valdes locekļi, pats par sevi nebūtu nekas ļauns, jo labāk pāris vīru atbildīgā vietā nekā vēl lielāks ducis viņu bremzētāju, ja tikai visa ļaunuma sakne nebūtu tieši tas, ka šīs personas nav arvien īsti makšķernieki un no sporta makšķerēšanas un tās pamatprincipiem maz ko saprot un arī negrib un necenšas saprast, un tādēļ nosveras par labu lietām, kas stipri atgādina zvejnieku intereses”.

Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departaments uzsver, ka makšķernieki pauž dažādus viedokļus, tāpēc nav īsti skaidrs kas ir un kas nav makšķernieku interesēs. Ja aplūkojam vēsturi, tad makšķernieku intereses ilgstoši ir pārstāvējušas divas organizācijas: Latvijas Makšķerēšanas Sporta federācija (LMSF) – darbojas no 1964.gada un Latvijas Makšķernieku Apvienība (LMA) dibināta 2001.gadā. Pēdējos pāris gados ir parādījušās divas jaunas organizācijas Makšķernieku organizāciju sadarbības padome (MOSP) un Makšķernieku radošais klubs (MRK).

Un te ir interesantākais … patiesība ir tāda, ka tiem, kas nepiedalās sanāksmēs un sēdēs ir grūti saprast kādas intereses kurš aizstāv un tāpēc rodas skaistas ilūzijas, ticība meliem, apmelotājiem. Diemžēl nepiedaloties procesos nevar zināt kurš ko aizstāv un cenšas panākt. Uz šī visa fona der atcerēties, ka aktīvākie, neskatoties uz nosaukumiem, kopā pārstāv ne vairāk 5% makšķernieku. Pastāv viedoklis, ka pie vainas ir organizācijas, kuras nespēj piesaistīt interesentus, pastāv cits, ka makšķernieki ir kūtri un, izpaliekot acīm redzamām biznesa interesēm, situācija nemainīsies. Attiecīgi jautājums par padomi un interešu grupu – vai var vienas vai dažu organizāciju (lasīt personu) rokās nodot tiesības pārstāvēt visus?

Dotajā brīdī makšķernieki ir sadalījušies divās grupās, precīzāk ir divas organizācijas, kuras apvieno biedrības. Viena (LMA) procesus pakārto dabas un dabas resursu aizsardzībai + lobē savu biedru intereses, otri (MOSP), nav deklarējuši savas intereses, vienīgais izņēmums varētu būt licencētās makšķerēšanas popularizēšana, bet deklarē, ka ir izveidota pēc makšķernieku iniciatīvas lai paustu vienotu makšķernieku viedokli. Ir trešie (MRK) kas apvieno individuālus biedrus, kuri iestājas par makšķernieku tiesībām makšķerēt publiskos ūdeņos. Atļaut visu vietā izteikties tikai vienam, neatkarīgi kurš no iepriekš minētajiem tas ir, būtu nesaprātīgi. Tāpēc pie tik zemas aktivitātes, nosliektos uz atbildi nē vienotam makšķernieku viedoklim, jo atsevišķi darbojoties organizācijas nepieļaus „muļķību” izbīdīšanu un/vai informēs par to sabiedrību. Jo paliekot bez opozīcijas, viens „pareizais” viedoklis patiesībā var būt bīstams makšķerniekiem.

Neskatoties uz visu, padome un interešu grupa būs. Tāpēc ir tāds jautājums kāds būs šis ar tik mazu pārstāvniecību izveidotais vienotais makšķernieku viedoklis? Zināms, ka LMSF biedri ir aicināti piedalīties, zināms, ka MOSP biedri ir aicināti, savukārt LMA biedriem šī padome nav interesanta, jo savas intereses viņi aizstāv izmantojot Vides konsultatīvo padomi. Esošās apvienojošās organizācijas, kuru rindās ir juridiskas personas, piesaista biedrus ar līdzīgām interesēm. Kur paliks tie, kuru viedoklis neatbilst esošo organizāciju nostādnēm? No otras puses aktīvākie nosaka lietas, pārējiem atliek pielāgoties
14.oktobris 2013, 10:59 | links
 
18.5. asarus, kas noķerti iekšējos ūdeņos, – piecus kilogramus;
18.6. asarus un plekstes, kas noķertas jūras ūdeņos, un salakas, kas noķertas jūras ūdeņos un iekšējos ūdeņos, – 10 kilogramu no katras sugas;


No CL izkopēju. Ja kaut kur ir "svaigāki" noteikumi, iemetiet informāciju, kur atrast.
3.oktobris 2013, 23:04 | links
 
Jautājiens ir par ašuku normu, ir tie 5kg vai jau atcelti? Likumos.lv melns uz balta rakstīts, bet inspektori apgalvo, ka var ķert uz nebēdu. Kur taisnība? Gribu gaļeniekos, bet sirdsapziņa neļauj.............
3.oktobris 2013, 22:39 | links
 
Nauda nozagta diez vai tiek - tā jau pārsvarā tikai muļķi vaid delfinārijos. Liela daļa dažnedažādu ienākumu tiek ieskaitīti kopējā budžetā, bet izlietojums var būt visāds.
Labs piemērs ir ceļi. To lietotāji maksā ikgadējo autiņa nodokli+nesliktu summiņu akcīzes nodoklī par degvielu. Šī summa aiziet kopējā budžetā, bet kur izmanto - kas zina. Varbūt pensijām, varbūt vēl kam, bet uz ceļiem nenonāk faktiski nekas. Domāju, ka līdzīgi ir daudz kur.
3.oktobris 2013, 20:51 | links
 
Tas būtu loģisks solis, ja ieviestu arī makšķerēšanas atļaujas, kas būtu derīgas, piemēram, diennakti, 3 diennaktis, nedēļu, mēnesi utt.
Jā, Latvijas makšķernieks, kas copē regulāri, nopirks gada karti, bet augstāk minētie varianti būtu aktuāli tūristiem un "svētdienas makšķerniekiem".
Ņemot vērā interneta iespējas mūsdienās, tehniski to noorganizēt var.
Šogad braucu uz Sāremā copēt. Iegāju internetā un nopirku atļauju uz nedēļu par dažiem eiro. Ērti, ātri, lēti, bija vērts.

Es gan nezinu, kur nauda nokļūst pēc tam. Loģiski būtu, ka par to naudu, ko makšķernieks iztērē, pērkot kartes/atļaujas, tiek nodrošinātas algas inspektoriem + ekipējums un atjaunoti zivju resursi.
Kā ir patiesībā, nezinu, tāpēc par to man nav viedokļa. :)
3.oktobris 2013, 20:30 | links
 
Shogad esmu nopircis karti pa 15ls un man nav zheel,bet nejau par to ir staasts.Staasts ir par to ka,kapeec vinjiem ieviest karti pa 2ls un mazaak,ja tu taapat nopirksi karti pa 5ls:)))Nebuutu jau tik ljoti taas naudas zheel,ja vien taa naudinja nonaaktu tieshaam pie ziviim un nevis valsts kases laapiishanai

Ruu, 2.oktobris 2013, 09:59

Tagad tak jāsametas priekš Liepājas metalurga...
3.oktobris 2013, 19:54 | links
 
Svilpei, vai tu piedalies tās naudas dalīšanā, ja vari apgalvot ka nauda pazūd? Valsts pārvaldē VISA nauda tiek uzskaitīta. Ja tevi neapmierina kā tā tiek izlietota, tad tā arī raksti. Savādāk tādi vispārināti apgalvojumi kā "nauda pazūd", "nauda tiek nozagta" neizsaka neko un neliecina par kompetenci spriest par šiem jautājumiem.
2.oktobris 2013, 10:41 | links
 
Nākamgad noteikti gada sākumā nopirkšu uz gadu!

Bet tapēc saku ka ir stulbi ka nav iespēja uz mēnesi,kapēc man barot valsti ,ja tā nauda pazūd.
2.oktobris 2013, 10:03 | links
 
Shogad esmu nopircis karti pa 15ls un man nav zheel,bet nejau par to ir staasts.Staasts ir par to ka,kapeec vinjiem ieviest karti pa 2ls un mazaak,ja tu taapat nopirksi karti pa 5ls:)))Nebuutu jau tik ljoti taas naudas zheel,ja vien taa naudinja nonaaktu tieshaam pie ziviim un nevis valsts kases laapiishanai
2.oktobris 2013, 09:59 | links
 
stulbums ir gan tas, ka 21. gs nespēj (pareizāk negrib) radīt ērtu makšķerēšanas atļauju iegādes sistēmu un maksas sadalījumu (1 nedēļa, 1 mēnesis, 3 mēneši u.t.t.), bet stulbums ir arī tas, ka mēs filozofējam publiskā telpā par to, ka es nepirkšu tagad karti par 5 lvl, jo nav mēneša kartes par 2 lvl...

tie 10 lvl ir kapeikas pret tām sajūtām, ko dod cope, un LV tā copes dažādība nav nemaz tik maza.
2.oktobris 2013, 09:52 | links
 
Istenībā ir ļoti stulbi ka nav makšķerēšanas kartes mēnesim pieņemsim pa 2 Ls.

Laikam atliks riskēt un braukt bez uz copi!

silpeiv, 2.oktobris 2013, 08:38

Vai tev tiešām žēl 5 Ls savai valstij?

V.S.O.P., 2.oktobris 2013, 09:25



Tad jau varētu apgriezt jautājumu otrādi,kapēc valstij ir žēl priekš iedzīvotājiem ? :)

Un nevar uztaisīt mēneša makšķerēšanas karti. Kāds no tā būtu zaudētājs ?
2.oktobris 2013, 09:31 | links
 
Istenībā ir ļoti stulbi ka nav makšķerēšanas kartes mēnesim pieņemsim pa 2 Ls.

Laikam atliks riskēt un braukt bez uz copi!

silpeiv, 2.oktobris 2013, 08:38


Vai tev tiešām žēl 5 Ls savai valstij?
2.oktobris 2013, 09:25 | links
 
Istenībā ir ļoti stulbi ka nav makšķerēšanas kartes mēnesim pieņemsim pa 2 Ls.

Laikam atliks riskēt un braukt bez uz copi!
2.oktobris 2013, 08:38 | links
 
Diemžēl vēl gudrākas galvas noteica, ka apaļāk noapaļot nedrīkst. Ja gribētu uz vēl apaļākiem skaitļiem, nekā sanāk matemātiski pēc kursa, tad būtu jāsacer gari un plaši pamatojumi, kāpēc konkrētā zaudējumu summa ir palielināta vai samazināta.
1.septembris 2013, 21:03 | links
 
Makšķernieki noapaļos:))
1.septembris 2013, 18:39 | links
 
Pamattakses piedzenamās summas aprēķināšanai par zaudējumu, kādu fiziskās un juridiskās personas nodarījušas, nelikumīgi iegūstot zivis stājas spēkā 2014.gada 1.janvārī

Alata, lasis, sams, sīga, strauta forele, taimiņš, zutis 143 EUR 1 gab.
Zandarts, repsis, salate 36 EUR 1 gab.
Ālants, līdaka, vimba 29 EUR 1 gab.
Karpa, līnis, nēģis, platspīļu vēzis, šaurspīļu vēzis, sapals, vēdzele 8 RUR 1 gab.
Akmeņplekste, menca 15 EUR 1 kg.
Asaris, plekste 8 EUR 1 kg
Brētliņa, reņģe, salaka 1 EUR 1 kg.
Citu sugu zivis 2 EUR 1 kg
Trīsuļodu kāpuri, sānpeldes 29 EUR 100 g
Zivju ikri 143 EUR 100 g.

Interesanti gudrās galvas ciparus noapaļot nevarēja uz augšu vai uz leju, lai būtu vienkāršāk atcerēties?
1.septembris 2013, 17:38 | links
 
... šo sadaļu vajadzētu par maksu.
15.augusts 2013, 21:21 | links
 
Ceru, ka šeit būs klusums vismaz no vienas puses, tiešām apnīk, turklāt nevar strīdēties viena iemesla pēc, teicienu zinat paši ....
15.augusts 2013, 12:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager