Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
Vai noveeroshanas kameras upes krastaa kokos buutu risinaajums?Teiksim tieshi berzes vietaas
9.oktobris 2013, 09:40 | links
 
Par kontroli.
Iepriekš aprakstīju LM kādā Skandināvijas lašupē.Interesanti,bet katru reiz,pirmajā dienā un pirmajā iebridienā ne no kurienes uzrodas inspektors.Pārbauda,kas baudāms,apstsāsta esošo kārtību,iesaka labākās vietas un uz redzēšanos.Tā nedēļas laikā vairāk netiekamies.Nākošajā gadā atkal tas pats.
9.oktobris 2013, 09:38 | links
 
man viens vecs "dūrējs" stāstija ka krievu laikos pēdējo taimu no berzes nocēlis vīriešu dienā - 23. februārī

9.oktobris 2013, 09:33 | links
 
Tik nesaprotu vienu,kāda mārutka pēc radīt kaut ko(LM),kas pēc tam jāsargā,bet to nespējam?Visu laiku kaut kā iztikām un ne slikti.
Varu teikt vienu,ja Valstī eknomiskā situācija mainīsies,cilvēks būs aizņemts darbā,ne visiem iespējamiem līdzekļiem cīnīsies par izdzīvošanu,viss atrisināsies pats no sevis.Ar plikiem lozungiem un skaļiem saukļiem patriotu un Dabas draugu neizaudzināsim.
9.oktobris 2013, 09:26 | links
 
Par to jau runa diez kursh tas meistars bija kas decembri ievilka liegumā,vienīgi ar cerību ka veidos licencētu copi un par attiecīgu maksu lūdzu spiningojiet decembrī:)

uldeens, 9.oktobris 2013, 08:48

Vo,vo-es ar gribētu uzzināt,kurš ir šis iniciatīvas bagātais kretīns. Jo tas,ka tā ir viena/divu cilvēku iniciatīva,tas ir absolūti skaidrs. Ja jau būtu izveidota tā LM,tad vēl nekas,bet nav taču
9.oktobris 2013, 09:01 | links
 
Par to jau runa diez kursh tas meistars bija kas decembri ievilka liegumā,vienīgi ar cerību ka veidos licencētu copi un par attiecīgu maksu lūdzu spiningojiet decembrī:)
9.oktobris 2013, 08:48 | links
 
Nedrīkst spiningot upēs, kur migrē laši un taimiņi.
9.oktobris 2013, 08:29 | links
 
blu marlim. Nezinu kā citiem bet man sāp tas, ka dēļ vienā gadā iekavējušās nārsta par pāris dienām, i to nav pierādījumu. Kāds alkāns pirmajā decembrī redzējis kādu zivi uz berzes un aiziet aizlieksim spiningot visu decembri uz mūžīgiem laikiem. Varbūt var pasekot lielie sargātāji kā noris nārsts, un ja tas ir veiksmīgi beidzies novembrī, varbūt varētu tomēr atcelt to muļķīgo likumu par decembri.

biomasters, 9.oktobris 2013, 07:23


Kāds likums ir decembrī?
9.oktobris 2013, 08:21 | links
 
blu marlim. Nezinu kā citiem bet man sāp tas, ka dēļ vienā gadā iekavējušās nārsta par pāris dienām, i to nav pierādījumu. Kāds alkāns pirmajā decembrī redzējis kādu zivi uz berzes un aiziet aizlieksim spiningot visu decembri uz mūžīgiem laikiem. Varbūt var pasekot lielie sargātāji kā noris nārsts, un ja tas ir veiksmīgi beidzies novembrī, varbūt varētu tomēr atcelt to muļķīgo likumu par decembri.
9.oktobris 2013, 07:23 | links
 
Kāda šet sāpe, ko , kādam kājā iešauts ko?!
9.oktobris 2013, 00:49 | links
 
Imations.
Kādi piekrastes zvejnieku mutiskie teksti.Tieši tāpat makšķeniekiem ir pajāt ,cik roņu bija murdā.
Atver zvejnieku forumu un uz priekšu.
8.oktobris 2013, 23:51 | links
 
8 un sevišķi 9 gadā lasi nenoķēra tikai tie , kas to nevēlējās.
8.oktobris 2013, 23:21 | links
 
Ja var uzskatīt, ka laši pazūd tad pēc piekrastes zvejnieku mutiski teiktā, tas būtiski noticis laika posmā no 2008 līdz 2010. gadam pietam zivju apjoms samazinājies 2X-5X, kad tās var ķert pirms lieguma, to ko parasti noķer lieguma laikā varbūt max ir ¼-1/2 no pirms lieguma apjoma. Teorētiski lasim vajadzēja būt vairāk, jo ir aizliegta to zveja ar dreifu tīkliem un principā lašus mazāk pat zvejo, tādēļ to neesamība upēs vismaz ar zveju nav būtiski saistīta.
Ja ņem vērā roņus, tad to tik tiešām ir daudz šogad septembrī vienam zvejniekam 16.gab. bija izbeigušies jūras murdā. Cilvēki nesaprot vai nevēlas to redzēt/saprast, ka ronis sen ir problēma, turklāt gudra problēma, kas mācās. Principā ja ir reņģes tīklā, tad ronis tikai atstāj galvas nokožot astes, ja lasis tad viņš izplēš visu lasi no tīkla, ja ronis paēdis tad tikai apņammā laša smadzenes. Smieklīgi, kā visi tā ņemas laižot brīvībā roni Villiju – interesanti tas ir sabiedrības aklums vai morālā divkosība.
Varbūt problēma ir tur, ka lasis nespēj iznārstot dēļ divkājainā vai pašā nārstā ir kaut kādas problēmas. Katrā ziņā jākonstatē tas posms, kurš ir kritisks lasim un jānovērš tā kaitīgā ietekme, jo šobrīd pamatotu un loģisku izskaidrojumu par lašu populācijas stāvokli un attīstību nevar atrast. Standarta frāzes, sargāsim nārstu, laidīsim lašu mazuļus utt, protams, dos rezultātus, bet, ja ar lašiem iet uz grunti, tad tas tikai attālina lašu beigas, bet ne risina problēmas.
8.oktobris 2013, 22:51 | links
 
Skatot šo problēmu no otrā gala, jeb precīzāk no vidus, tobish vēdera, paveras burvīga ainiņa.Jebkurš produkts tiek vākts, audzēts, medīts ar vienu mērķi- iekampt.un kas tad lašveidiga lopiņa , kas visu iepriekšminēto apstākļu ietekmē nevar būt lēts produkts, gala patērētājs?
Jā ,mīļie, tie paši labi situēti, izglītoti, .........., pērk no rokas , ēd krogos.
Protams daļu samaina pret šmigu.
Ja komerciāli nozīmīgs tas zivs kādam simtam un gastronomiski nepieciešams tūkstotim , būtīb*ā nav problēmu ar šo auditoriju strādāt, bet visticamāk jau ir kā parasti:)
8.oktobris 2013, 22:15 | links
 
Gribējās jau ar mesties šajā karstajā diskusijā, bet tā kā katru gadu viens un tas pats, tad laikam nav jēgas. Tā jau ir ar to (ne)sargāšanu, pie foreļ un lašupēm sastapt inspektoru ir mazāka iespēja nekā uzskriet virsū lācim. Izņēmums tikai dažas populāras un viegli piebraucamas upītes GNP rudenī, tad ja bieži brauksi, vienreiz pa 10 gadiem Lencbergu sastapsi :) vispār meloju, pēdējos 13 gadus nav nācies.
8.oktobris 2013, 22:13 | links
 
Atvainojos,vēstule aizgāja ne tur kur domāts.:(
8.oktobris 2013, 21:50 | links
 
EmīlsP,negribu piegružot forumu,tapēc Tev rakstu personīgi.Šā domu apsmadzeņojām divus gadus atpakaļ(licenzēta foreļošana).Ar licenžu naudu nav iespējams upi nosargāt.Cik dienas gadā var ķert foreles un cik dienas gadā upe ir jāsargā.Ja Tu domā kad ziemā upe nav jāsargā,tad stingri maldies.Kā rāda prakse,Kurzemē vienu upi izsita no ledus tieši ziemā,ar tārpiņu.Pagājušo ziemu veči varen slavēja ,ka feini foreļlomi,šovasar šiš.Ja tam būtu kāds ekonomiskais pamatojums ,tad sen tas būtu vekts.Vienīgi,var mēģināt bīdīt cauri kādu Eiropas projektu ,bet tas jau ir cits stāats.
8.oktobris 2013, 21:46 | links
 
Kamēr visi godīgie copmaņi te cepjas par to, kas bija un būs, maliķi krāmē tīklus un zvejo to zivi... drīz jau arī durs!! Jo ilgāk tas bardaks ap to pumpaino (un vispār zivju populāciju) turpināsies, jo mazāk būs ko ķert nākotnē. Prēmēšans sistēma inspektoriem labs variants, tikai mūsu valsts līdz tam aizies pēc 20 gadiem, ja vispār aizies...
8.oktobris 2013, 21:31 | links
 
Bazārs ik gadu atkārtojas daudzmaz līdzīgs, tas tiesa.
Bet pa kādai idejai jau ar parādās.
Ā, man iešāvās prātā ierosinājums - katrs, kurš iesaka, kā būtu jādara, pievieno arī īsi savu pašreizējo darba pieredzi un zinātnisko grādu.
ok, domas atkārtosies, bet jautrāk būtu :)

Tipa - "zeltkalis, ķer lašus X+ gadus, domāju, ka..."
8.oktobris 2013, 21:27 | links
 
Raih, ne velti viņš ir mums uz latiņa :)
8.oktobris 2013, 21:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager