Burtnieks

Nu nesatraucies draugu man netrúkst,un neviens netiek nopelts ka panem uz májám kádu fishinu,nu divas,trís!Kas attiecás uz tiem kam vienmér vajag to normu un to zivi maisá,tad tie sen jau ir aizmirsti!Cilvéku vislabák ir párbaudít pie údeniem!Baigi fiksi atklájas Ïstená daba,tici vai né fiksi un tad....))))))
14.novembris 2013, 19:36 | links
 
Galvenais neizvirzīt, šķirojot draugus, C&R morāles prasības tādā līmenī, ka var palikt vispār bez draugiem. Bez draugiem copēt ir tas pats, kas dzert bezalkoholisko alu, bet bezalkoholiskais alus ir solis pretim gumijas sievietēm.
Lētos pontos vienmēr daudz teksta.
14.novembris 2013, 19:17 | links
 
Túlít ieliksu koordinátes!))))Kur teikts ka viss tiek atlaists?Panemts tiek tikai ko apédam uzreiz,bez saldétavas piestúkésanas!Kas i zalpumpaini,tíklus nevar júrá bázt,vai fáze pamainíjás!Tev jau ká rúpniekam tikai kilogrami un santími!Ne uz ko citu jau tíklinieki nav spéjígi,a ja pohas tad lomu párpircéjiem par polsu atdod!Protams ka lielai dalai ir jáatsit cela nauda,licence un ríklé lejamais!Ká jau teicu lielás laizu valá,jo tas ir razotájs!Protams lídz zinámam lielumam,a pa vidam kotletés!Virs desmit ir veca ríma,bet garsíga gan!
14.novembris 2013, 16:49 | links
 
Patiesībā ZJB šitie baltie un pūkainie, kā kaķa dibens C&R interneta irsēji. Ja vēl būtu par ko irst, tjipa līdakas un asari jālaiž vaļā, karpveidīgās vispār nav zivis, bet lasi paņemt tas ir svēts pienākums. Katram ir tiesības paturēt zivju daudzumu pēc savas izpratnes, vajadzības un sirdsapziņas, tādēļ pilnīgi vienalga vai kāds patur kartupeļu maisu ar zivīm vai tēlu pūkaino kaķa pakaļu.
14.novembris 2013, 14:45 | links
 
fliper pasaki savu ezeru aizxbraukshu panjemshu kadu zivi uz maaju:}
14.novembris 2013, 14:00 | links
 
Man domát ka-Tikmér Burtnieká pavairos zivju resursus viss bús kártíbá!Nu ká lielá komercdíkí,kas patiesíbá Burtnieks arí ir!Bet tiko kautkas aizies greizi tá bús ká visur citur,kur ezeri atstáti savá valá!To ka sava artava jáuznemás arí copmaniem arí ir fakts!Nu nevar visu uztvert ká édienu!Bet tádu kam nekad nebús gana ir salídzinosi daudz!Pats braucu uz ezeriem kur no vietéjo un inspekcijas puses viss ir kártíbá un nekas tur nemainás gadiem!Viss ir pasu galvás!Bet ar tiem kam tikai pártika galvá nekad nebraucu un nebraugsu!No malas noskatíties ká cilvécins visu ko noker krámé maisá ir pretígi un tak redzams ka ne tápéc ka izdevusies cope,bet tá dara vienmér!Krámé un krámé bez sáta sajútas!A kur liks nezin!Izdalís pazinám draugiem lai palielítos cik kruts copmanis!Man vismaz ir paveicies ka no Tádiem pazinám esmu atkratíjies un uz sev tuviem údeniem tádus neredzu!Patíkami ir noskatíties ká vietéjais censonis atlaiz zemméru,un nokéris páris lídaku,vai nu met mieru,vai páréjás laiz valá!Tádiem ezeriem ir nákotne!Páréjiem Babítes,Engures,Saukas U.t.t Liktenis!
13.novembris 2013, 13:30 | links
 
Svarīgi ir saprast, cik liels tas lielo zivju resurss mums ir un cik ilgi tāds vēl būs. Ja tas lidakas šadā tempā ķerot atjaunojas, tad mana sirds būtu mierīgāka, tapec gribētu dzirdēt kadā raidijumā kur kāds ihtialogs uzstājas vai arī tie kas uzmana lielos ezerus. Katrā ziņā šis nav par tēmu ņemt vai neņemt, jo tas ir katra paša ziņā, jautājums ir daudz lielakā mērogā. Gribu dzirdēt ko saka eksperti, kas bus bus Ezerā x,y,z pec 5, 10 vai 15 gadiem.

Neesmu experts, bet makšķerēju sen. Kad gribas ēst, zivi paturu, kad pietiek - laižu vaļā. Nedomāju, ka atradīsies kāds "ihtialogs", kas varēs ko prognozēt par Burtnieka nākotni - tik daudz eksperimentālo stulbību ir sadarīts Latvijā pēdējos 50 gados - un visas ar "ihtialogu" svētību: Babīte, Kaņieris, Kaķītis, mazie hesi..... Tie daži, kas Latvijā ir, pārsvarā ņemas ar lašiem.
Dabā viss ir vienkārši: ja kādu apstākļu dēļ, kaut vai tajā pašā Burtniekā - izslāpst, izķeram mēs vai zvejnieki - zivju blīvums samazinās, samazinās arī slepkavnieku spiediens uz ūdenstilpi. Kāda jēga būs tiem super aprīkotajiem kuģiem vagot Burtnieku katru dienu, ja noķert varēs tikai zemmērus? Arī zvejnieki liksies mierā, ja rūpals neatmaksāsies.
Brauks tikai vasarnieki, jo infrastruktūra ta laba, laivas, kempingi, vasaras mājas, bet tie nav kaitīgi jo viņiem jau nav svarīgi - zivis ir vai nav. Kādu plici noķer un laimīgs:)
Burtniekā tiešām ir super apstākļi, lai varētu uzturēt lielu līdaku blīvumu - nārsta vietas - lielie zāļu lauki, milzums ietekošo upju, kādēļ izslāpšana nedraud, no tām arī kādas citas nelaimes gadījumā strauji nāk klāt vaislas materiāls - daba tukšumu nemīl:) Dziļums vienkārši ideāls - viss ezers apdzīvojams (Dziļajos - Usmā, Dridzī zivis uzturas tikai gar krastiem un uz sēkļiem, jo dziļumos nav skābekļa un nav ko ēst, savukārt seklie - Babīte, Engure siltajās vasarās par daudz uzsilst). Burtniekā ir ideāla barības bāze, ir dzirdētas pat runas, ka smalkmes par daudz, un tie sīkie vienkārši piedirš ezeru un bojājas ūdens kvalitāte - man gan liekas ka sviests.
Ja ezeru nesačakarēs cilvēks kaut ko stulbu uzbūvējot, aizrokot vai izrokot, tur līdakas būs vienmēr, pietiks i makšķerniekiem, i zvejniekiem. Nezinu, kā tagad - agrāk jau tur kaut ko pašvaldība darīja - slauca, deva audzētavām ikrus, laida atpakaļ, droši vien, ka arī šīs darbības palīdz uzturēt līdaku blīvumu. Par zandartiem gan nezinu, vai tie ezerā vairojas, vai ir tikai tik cik ielaiž. Labi, ka Burtnieks tik tālu no Rīgas, arī tas palīdz izdzīvot:)
13.novembris 2013, 12:50 | links
 
Fakts ir taads,ka tiklinieki zandartus ir nosmeelushi .Kaa bars naak taa tiklaa paliek un tie chmoriki jau nu nav tie kas zemmerus laidis atpakal .Parakstus savaca lai vini pazustu no ezera,bet radinieki pashvaldibaas tapat nokrukija ka viniem vajag .
12.novembris 2013, 16:31 | links
 
Domaaju Burtniekaa ir visi priekshnosaciijumi,lai liidakas pietiekami aatraa laikaa sasniegtu trofejas izmeerus.Liidziigi apstaaklji vareetu buut tikai Raaznaa.

Ruu, 11.novembris 2013, 22:16

Un vēl PEIPUSĀ....
11.novembris 2013, 22:22 | links
 
Domaaju Burtniekaa ir visi priekshnosaciijumi,lai liidakas pietiekami aatraa laikaa sasniegtu trofejas izmeerus.Liidziigi apstaaklji vareetu buut tikai Raaznaa.
11.novembris 2013, 22:16 | links
 
Kad Ansons bija inspektors tad tikliniekus drebinaja regulari,bet tagad vestu ievieseejs nav manits jau labu laiku .

igalis, 11.novembris 2013, 21:28

INSPEKTORS jau Cilvēks jau vien ir ....tagad jau nakts ir divreiz garāka pa dienu un maliķiem tak arī gribas ko ievilkt ezerā ... tad nu inspektoram ir jāizvēlas ko vaktēt ... tādi nu ir tie pīrāgi...
11.novembris 2013, 21:48 | links
 
Pirms šis temats pacēlās, tieši biju izlasījis atskaites par visu 2010 gada copi Burtniekā un biju pārsteigts cik daudzi bija ķēruši zandartus, lai gan lielākoties zemmēra.
Šoruden esmu copējis tik trīs pilnas dienas, bet ne man ne čomam nav noķēries zandarts. 11 un 12 gada rudeņos arī varbūt pa vienam diviem.
11.novembris 2013, 21:37 | links
 
Kad Ansons bija inspektors tad tikliniekus drebinaja regulari,bet tagad vestu ievieseejs nav manits jau labu laiku .
11.novembris 2013, 21:28 | links
 
C! Lasot sakot ar Holmz rakstu un lasot visus parejos coment! patiesiba ir katra rakstaa! Sodien ar ezera laivas ka biezs! Lidaki ka jau lidaki keras! Majas bij ko atvest! sanaca i sievas tevam, i kaimam un pasam! katram pa vienai! Bet runa jau nau pa to!
Pirms diviem gadiem Burcaa zandarteli bija serga, nezinaju kaa lai tiek pie mera! visi zem 45 cm! tagad pat z-meru ar mokam var nokert?? Kurtad sie palika?? protams ka tas troses ar tikliem panema savu nodevu! Ir sogad kertas lidacinas, kam dota tresaa iespeja izaugt, bet kad noker duciti bez zvinam, tad tiesam ir skaidrs kadu elli sis redzejis!
Man pasam skiet ka problema ir kontrolee, bus kontrole bus rezultaats, bet ja nebus naudas kontrolei, nebus kontrole:)
11.novembris 2013, 21:05 | links
 
Katrā ziņā šis nav par tēmu ņemt vai neņemt, jo tas ir katra paša ziņā, jautājums ir daudz lielakā mērogā. Gribu dzirdēt ko saka eksperti, kas bus bus Ezerā x,y,z pec 5, 10 vai 15 gadiem.
11.novembris 2013, 19:56 | citēt | links To holmz.

Esmu runājies ar zinātniekiem,kuri no pieredzes saka,ka pēc C&R zivīte izjūt tādu stresu,ka var vairs nekad nenārstot...o kā!Un vēl viņi saka,ka dabā ir kā dabā!Ja mēs gribam lai būtu vienmēr,tad būtu jāveic katras ūdenskrātuves izpēte un jāizdara secinājumi...!Izpēte maksā dārgi.Mēs licenzes nododam ar godīgiem datiem!?Cik kādreiz, kur esmu bijis licenzētajos ūdeņos...godīgi... neesmu aizpildījis un nodevis.
11.novembris 2013, 20:56 | links
 
Lielas atlaist ir forshi,bet konkreti Burtnieka kad paskatas uz to tiklu daudzumu kas katru dienu un nakti tur staav zud motivacija . Tie merdeles, it ka zvejnieki liek pa pauri visiem zemmeriem pec kartas ! Es neskaitamas reizes esmu redzeejis ka aiziet mazie zandarti kastee,bet taja pasha laika puskilo plaudeni tiek mesti pa gaisu . Maukas ne zvejnieki ! Kamer tie kaseeji buus ezeraa makshkernieki neko nesataupis .

igalis, 11.novembris 2013, 20:42


Piekrītu, bet nu šis jautajums ir interesants kopejā kontekstā, cik tad kopā mes izsmeļam un cik paspēj atjaunoties un tieši lielās zivis
11.novembris 2013, 20:51 | links
 
Par lielajām un atlaišanu - kad galerijās reizumis kāds ieliek 14nieci vai 15nieci, tad nereti ir komentāri par izpurgāto genofondu. Ja kāds veidos Holmz iecerēto raidījumu, tad varētu arī par šo jautājumu parunāt.

Es pieturos pie domas, ka labu genofondu var dabūt no 5nieces, arī no 8nieces, bet ne no 16nieces, kas būtība tāda vecene jau vien ir. Ja kāds mācīts cilvēks par šo jautājumu pastāstītu vairāk, tad varbūt ieviestos zināma skaidrība un būtu mazāk neauglīgu diskusiju.
11.novembris 2013, 20:50 | links
 
Lielas atlaist ir forshi,bet konkreti Burtnieka kad paskatas uz to tiklu daudzumu kas katru dienu un nakti tur staav zud motivacija . Tie merdeles, it ka zvejnieki liek pa pauri visiem zemmeriem pec kartas ! Es neskaitamas reizes esmu redzeejis ka aiziet mazie zandarti kastee,bet taja pasha laika puskilo plaudeni tiek mesti pa gaisu . Maukas ne zvejnieki ! Kamer tie kaseeji buus ezeraa makshkernieki neko nesataupis .
11.novembris 2013, 20:42 | links
 
holmz- ne visai vieglu, bet, manuprāt, svarīgu tēmu pacēli...

pirmkārt, būs daļa, kurai laba cope asociējas ar mājās atnestā loma lielumu, un nav doma atlaist (labi, ja netiek ņemti zemmēri);

otrkārt, daļa tiek pie lielākas līdakas pirmo reizi un tad tīri cilvēcīgi gribās palielīties mājiniekiem un citiem parādot taustāmi (arī es savu pirmo smuko lidaku - virs 7 kg atstiepu mājās). šis man ir vissaprotamākais iemesls. Ja pēc tam ir sajūtas, ka tomēr vajadzēja atlaist - super -tur būs viss ok.

treškārt, ir tādi, kas pēc principa - samaksājis esmu (ceļš, laiva, varbūt licence, makšķerēšanas karte) nu tad ķeru un nesu mājās - labi, ka zemmērus nestiepj un skaitu ievēro.

pats šogad neesmu sev paņēmis nevienu lielāku par 3 kg. atlaistas 3nieces, 4 nieces, 5 nieces arī 9 kg un sajūtas foršas. Pats esmu sev apņēmies virs 4 kg līdakas neņemt, lai aug tālāk.

bet katram savs. Cerams, ka ar laiku aizdomāsies un tā notiek ar vairākiem. Gan jau būs lāb :) lai kā mums liekas, domāju, ka šobrīd daudz vairāk copmaņi piedomā pie loma skaita, izmēriem u.t.t. Tai pašā laikā aprīkojuma līmenis un kvalitāte arī ir būtiski augusi. Pašiem jābūt atbildīgākiem pret dabu un reizē savu hobiju. Nevienam nepatīk visu dienu nocīnīties un noķert 1-2 zemmērus...

P.S. es nevelcēju. paņemt smuku līdaku uz mētāšanu manuprāt ir gan interesantāk, gan sarežģītāk. Katram savs.
Ni asakas!

kristsKG, 11.novembris 2013, 19:45


ehh, nezinu cik īsti aktuāli ir runāt par makšķernieku pienākumu laist vaļā lielās līdakas (kur lielākai daļai gandrīz vienmēr tā ir pirmā un vienīgā līdaka dzīvē (ja neskaite Jenotu)), kamēr blakus ezera vidū šūpojas tie simti metru ar tīkliem.
...tas pats arī runājot par kaifu atlaižot vaļā 9kg līdaku tikmēr lūdzot dievu, ka tie tīkli jau ir priekš citām :)
11.novembris 2013, 20:31 | links
 
holmz- ne visai vieglu, bet, manuprāt, svarīgu tēmu pacēli...

pirmkārt, būs daļa, kurai laba cope asociējas ar mājās atnestā loma lielumu, un nav doma atlaist (labi, ja netiek ņemti zemmēri);

otrkārt, daļa tiek pie lielākas līdakas pirmo reizi un tad tīri cilvēcīgi gribās palielīties mājiniekiem un citiem parādot taustāmi (arī es savu pirmo smuko lidaku - virs 7 kg atstiepu mājās). šis man ir vissaprotamākais iemesls. Ja pēc tam ir sajūtas, ka tomēr vajadzēja atlaist - super -tur būs viss ok.

treškārt, ir tādi, kas pēc principa - samaksājis esmu (ceļš, laiva, varbūt licence, makšķerēšanas karte) nu tad ķeru un nesu mājās - labi, ka zemmērus nestiepj un skaitu ievēro.

pats šogad neesmu sev paņēmis nevienu lielāku par 3 kg. atlaistas 3nieces, 4 nieces, 5 nieces arī 9 kg un sajūtas foršas. Pats esmu sev apņēmies virs 4 kg līdakas neņemt, lai aug tālāk.

bet katram savs. Cerams, ka ar laiku aizdomāsies un tā notiek ar vairākiem. Gan jau būs lāb :) lai kā mums liekas, domāju, ka šobrīd daudz vairāk copmaņi piedomā pie loma skaita, izmēriem u.t.t. Tai pašā laikā aprīkojuma līmenis un kvalitāte arī ir būtiski augusi. Pašiem jābūt atbildīgākiem pret dabu un reizē savu hobiju. Nevienam nepatīk visu dienu nocīnīties un noķert 1-2 zemmērus...

P.S. es nevelcēju. paņemt smuku līdaku uz mētāšanu manuprāt ir gan interesantāk, gan sarežģītāk. Katram savs.
Ni asakas!

kristsKG, 11.novembris 2013, 19:45


Uzrakstiju copeslietu cilvekiem ka raidijuma tēmu, "lielo līdaku resurss, musdienu informāciju tehnoloģiju laikmetā" :)

Svarīgi ir saprast, cik liels tas lielo zivju resurss mums ir un cik ilgi tāds vēl būs. Ja tas lidakas šadā tempā ķerot atjaunojas, tad mana sirds būtu mierīgāka, tapec gribētu dzirdēt kadā raidijumā kur kāds ihtialogs uzstājas vai arī tie kas uzmana lielos ezerus. Katrā ziņā šis nav par tēmu ņemt vai neņemt, jo tas ir katra paša ziņā, jautājums ir daudz lielakā mērogā. Gribu dzirdēt ko saka eksperti, kas bus bus Ezerā x,y,z pec 5, 10 vai 15 gadiem.
11.novembris 2013, 19:56 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager