Zviedz zirgi, pārējie var pasmaidīt, ja ir par ko ….
Daudzi no makšķerniekiem redz situāciju uz vietām. Tiem kas ir gatavi ko darīt vairāk, pastāv šādas iespējas. Var rīkot talkas, var piefiksēt un ziņot par pārkāpumiem, kaut gan pietiktu ar to, ka paši ievērotu noteikumus un aiz sevis novāktu, jo ne visi var atļauties un arī ne visiem vajadzētu plaši iesaistīties. Ir kas gatavi dot vairāk un šeit ir iespējas iegūt sabiedriskā vides inspektora statusu un iesaistīties vides kontrolē. Vienkāršojot: šis statuss dod iespējas izņemt bezsaimnieku tīklus, pretim prasot sastādīt protokolu par katru pārkāpumu, arī ja 1.janvārī nav kartes vai licences.
Statusu piešķir privātpersonām, kuras iesaistās vides kontrolē brīvprātīgi un bez atlīdzības. Četri vienkārši vārdi: privātpersonas, brīvprātīgi, bez atlīdzības. …
Šmucītes sākas, kad brīvprātīgo darbu grib veikt par sveša līdzekļiem, jo savu nepietiek ….
Privātpersonām nav programmu, kurās tās varētu piesaistīt līdzekļus savai darbībai… savukārt biedrības nevar iegūt sabiedriskā vides inspektora statusu, attiecīgi tās nevar uzņemties saistības, kuras izriet no tām tiesībām, kuras piešķirtas viņu biedriem, īpaši tāpēc, ka darbs var balstīties uz brīvprātības un bez atlīdzības principu.
Apsolīt vai garantēt rādītāju uzlabošanos vai konkrētu darbu izpildi uz brīvprātības un bezmaksas principa pēc būtības ir šī principa pārkāpšana. Var savākt līdzekļus, bet tās nav līgumiskās attiecības.
Visas programmas nepārzinu, iespējams ir kādas, kurās var saņemt līdzekļus vai līdzfinansējumu bez solījuma par kvantitatīvo vai kvalitatīvo radītāju uzlabošanos.
Bez tam, kāpēc vienīgais rādītājs ir APP sarakstīšana?
Tas arī ir tas par ko ar VVD vajadzētu runāt, vai ir nepieciešami profesionāli sabiedriskie inspektori, juridisko personu (biedrība, SIA) tiesības un pienākumi, līdzekļu piesaiste no SVI puses.
Sazvērestības teorijas nebūs ... suns un kauli tur pat vien naudā norakti…… iespējams kļūdos.
26.decembris 2013, 19:06 |
links