Vēdzeles

Ar ko un kā tās labāk ķert
Teksts ir labs....!?

vitenahemots, 5.janvāris 2014, 23:01



jo vairāk informācijas, jo vairāk secinājumu, ņemot vērā mūsu klimatisko joslu, upju īpatnības, kā arī savu un kolēģu pieredzi ;)
5.janvāris 2014, 23:26 | links
 
Teksts ir labs....!?
5.janvāris 2014, 23:01 | links
 
Ainārs- Rīga- Gauja- Rullē....!?
5.janvāris 2014, 22:44 | links
 
ļoti labi uzrakstīts!

http://new-fisher.ru/nalim.php
5.janvāris 2014, 22:40 | links
 
Kungi kaadi panaakumi? Ir doma tuvakajas dienaas starteet uz gauju.
5.janvāris 2014, 22:37 | links
 
Bebrs
Viss OK!!!
Neņem ļaunā, Laimīgu Jauno Gadu, arī ļurbas novēlu daudz...!!!?
Bet tos, kas citus, kā Tu saki "apliek", vajag kastrēt, var arī impotēt...!? Saki publiski, pieļauju, ka daudzi copmaņi pievienosies palīdzēt, kādu impotēt...!?
5.janvāris 2014, 21:33 | links
 
Vēl diezgan būtiski ir tas,ka viņai labāk smeķo svaiga,maiga paika, bez lielām asakām.Vēl diezgan būtiski piedāvāt tādu paiku,kas viņai pazīstama.Piemēram pagājušo reizi čaļi bija salikuši uz ūdām naktstārpus un praktiski pa tukšo.Es liku uz sīgas filejas gabaliņiem un pavisam cits rezultāts...
5.janvāris 2014, 21:26 | links
 
netaisos te, kur viens otru apliek izklāstīt savus copes laikā gūtos novērojumus, rīku sagatavošanu, ēsmu utt. Vēl jo vairāk rakstīt kur un ko noķēru.
5.janvāris 2014, 21:24 | links
 
Piekrītu, bet Tu jau neesi iesācējs...!?
5.janvāris 2014, 21:13 | links
 
Nu nez gan. Katra informācija ir noderīga. Te gan pēdējā laikā tādas ir maz.
5.janvāris 2014, 21:09 | links
 
Daudz ticamākas, un reālas vēdzeļu dzīves īpatnības var pētīt, vairāk, kā septiņu gadu garumā Copeslietu forumā- "vēdzeles"!?
Patin filmiņu atpakaļ...!?
5.janvāris 2014, 21:04 | links
 
Nu tad izvērsies, izstāsti savu versiju par vēdzeles īpatnībām, svara, garuma parametriem, izplatību, nārstu apstākļiem. Es labprāt palasītu,
5.janvāris 2014, 20:46 | links
 
kola
"Zivis nav glupas"...! Protams!
Stulbi ir atsaukties uz i-neta mājas lapu, kur, labākajā gadījumā teksta daļas kopija ir no LPSR enciklopēdijas teksta! Vēl jo vairāk, ja, konkrētais SIA Gandrs, iespējami, šī LPSR enciklopēdijas murgainā teksta autortiesības, ir, it kā nostiprinājis uz sevi ....!?
5.janvāris 2014, 20:42 | links
 
Nav obligāti jālien tai tumšajā dzelmē,mūsdienās var izmantot arī zemūdens kameras un skatīties kā televizorā...:)Agrāk gan kameru nebij,bet no paaudzes paaudzē tika nodota uzkrātā pieredze un zinības.Par apliecinājumu iepriekš teiktajam tūliņ ielikšu ne īpaši estētisku bildi ar vienas dienas dažu copmaņu lomu,kas tika noķerts apmēram 100*100 kv/m lielā laukumā...
5.janvāris 2014, 20:07 | links
 
Zivis nav glupas, tām ir pat raksturs un personīgās īpatnības. Vienkārši par vēdzeli ir tik daudz neskaidrību, ka neko tā viennozīmīgi nevar apgalvot. Krāsainās tropu zivtiņas ir izpētītas un aprakstītas... kādi tik brīnumi dienvidu ūdeņos nedzīvo! Laikam cilvēkam negribas līst tumšā un ļoti aukstā ūdeni, lai pētītu vēdzeli :)
5.janvāris 2014, 19:53 | links
 
kurš grib gaļu, tas pēc gaļas, kurš atpūsties tas atpūšas, un jo vairāk informācijas salasi vienalga pa kurieni, jo interesantāk. tas manuprāt.
5.janvāris 2014, 19:43 | links
 
Tonis, OK!!!
Pirmais, labākais piemērs, ne ko tādu, nevar saskribelēt, izmantojot vecās "krievu" un PSRS Enciklopēdijas...!?
Cepuri nost...!?
5.janvāris 2014, 19:37 | links
 
Var jau visādi to nosaukt,vai pa saprātu, vai par instinktu,tavuprāt visas zivis ir vienlīdz glupas?:)
5.janvāris 2014, 19:21 | links
 
... vispirms dodas tēviņi,tie pēc izmēriem parasti ir mazāki par mātītēm.To uzdevums ir sagatavot nārstošanas vietas, attīrīt tās no mazajām zivīm, lai tās neizēstu ikrus.

Tonis, 5.janvāris 2014, 18:58


Tās jau ir SAPRĀTA pazīmes. Neko tādu es no zivīm negaidīju :)))) Toni, pats redzēji?
5.janvāris 2014, 19:15 | links
 
Katrs raksta pēc savas pieredzes un vispārīgām zināšanām.Jo plašāka informācija,jo labāk.Ne kas jauns jau te nav.Reti kur var izlasīt tādu būtisku lietu kā to, ka uz vēdzeļu nārsta vietām,smilšainiem un grantainiem nārstošanas laukumiem, vispirms dodas tēviņi,tie pēc izmēriem parasti ir mazāki par mātītēm.To uzdevums ir sagatavot nārstošanas vietas,attīrīt tās no mazajām zvīm ,lai tās neizēstu ikrus.Tad to koncentrācija atsevišķās vietās var sasniegt ievērojamus apmērus.Tas gan vairāk attiecas uz lielāka izmēra ūdenstilpnēm.Tad tie arī ļoti labprāt kamj jebkuru ēsmu.To es kārtējo reizi pārliecinājos iepriekšējā copes reizē,kad mēs gaišā dienas laikā saķērām nu ļooti daudz ,pēc mūsu standartiem mēra,bet visumā neliela izmēra vēdzeles.Tajā bildē ko nesen biju ielicis albūmā, uzbildēta tikai kāda piektā daļa no kopējā loma...Raksturīgi tas,ka vietās kur dziļums tuvojas un ir pāri par 10 m.vēdzeles ir aktīvas un barojas arī dienas laikā .Pašā nārsta laikā,kas var ilgt vairākas nedēļas,to ēstgriba jūtami mazinās,vai pat pilnīgi izbeidzas.Bet tā kā visur un visām vēzelēm nārsts nenotiek vienlaicīgi,tad pa retam var kādu dabūt arī šajā periodā.Pēc manas pieredzes,Zviedrijas ziemeļpusē tas var vilkties gandrīz mēnesi,pie kam dažādās, pavisam netālu viena no otras atrodošās ūdenskrātuvēs, ar dažu nedēļu laika nobīdi .Pēc nārsta apetīte atjaunojas.
5.janvāris 2014, 18:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager