Biedri,copmaņi,palīdziet!!

....
Tādēļ arī šajā zemītē viss ir irsā, ka visi cenšas likumus interpretēt pēc savas saprašanas un personiskās vajadzības. Ir normas, ir speciālās normas, ir juridisko metožu mācība, kas palīdz piemērot šīs normas utt, utt.

Ja jau civillikums dažu izpratnē ir augstāks par visu, tad kādēļ zemju īpašnieki, kam ir zvejas tiesības, nevar upēs zvejot ar tīklu?

Šeit ir raksts, kur viss ir daudzmaz apskaidrots.
8.februāris 2014, 13:05 | links
 
Arī tauvas josla gar privātām upēm ir 4 m. Protams bieži ir problēmas tikt tai klāt.
8.februāris 2014, 12:57 | links
 
Privātās upēs makšķerēt ir atļauts ! Bieži ir tā ka īpašnieku robeža ir zem ūdens bet tas neaizliedz makškerēt. Teorētiski izņēmums varētu būt ja privātā upe pieder vienam īpašniekam, tas ir visa upe atrodas viena īpašnieka robežās bet cik es zinu tādas upes LR nav. Ar šo jautājumu esmu saskāries vairākkārtīgi kad biezie nopērk uzpludinājumu uz upes un iedomājas ka varēs makšķerēt vieni paši, likt tīklus - tas ir darīt ko grib. FIGU!
8.februāris 2014, 12:54 | links
 
vitenahemots, Bebrs, manuprāt, savādāk to izskaidroja.
8.februāris 2014, 12:44 | links
 
jansonsjr
Ja privāta upe tek caur viena īpašnieka zemi tad nav tauvas joslas.
8.februāris 2014, 12:39 | links
 
Lai nepielaistu pie krasta nav obligāti LM vai maksa, vai cope, bet īpašuma tiesība.
CL 1108.p. Kā stāvošie, tā tekošie privātie ūdeņi, kas atrodas viena zemes īpašnieka robežās, pieder viņam ar tiesību lietot tos vienam pašam un pēc sava ieskata, bet ūdeņi, kas stiepjas cauri vai piekļaujas dažādu īpašnieku zemes gabaliem, ir viņu kopīpašums, un katram no viņiem ir tiesība lietot to ūdeņa daļu, kura stiepjas cauri vai piekļaujas viņa zemei.
8.februāris 2014, 12:19 | links
 
Ok. Noteikumi par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos
7. pants
Privātajiem ūdeņiem, kuros zvejas tiesības nepieder valstij un kuru krastiem pilnībā piekļaujas tikai viena zemes īpašnieka zemes īpašumi, tauvas josla netiek noteikta un ūdeņu īpašnieks pats nosaka piekrastes joslas izmantošanas prasības rūpnieciskajai zvejai un makšķerēšanai, bet pārējiem privātajiem ūdeņiem tauvas josla ir četri metri.
8.februāris 2014, 12:10 | links
 
Noteikumi par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos skatīt 24-27 punktu
8.februāris 2014, 11:05 | links
 
Parādiet man kādu privātu upi. Ja viņa tek pa privātīpašumu, tāpat viņa ir valsts īpašums. Un ik vienai upei, ezeram utt ir tauvas josla ko norobežōt nedrīkst. Ja viņš tā ir izdarījis, jāsauc pašvaldības policija vai jāraksta iesniedums savai pašvaldībai.
8.februāris 2014, 10:28 | links
 
Ja upe nav Publiska pēc CL saraksta, tā ir privāta!?
Nereti, Latvijā ir prakse, kad pieguļošās zemes saimnieki, kam pieder zeme attiecīgā upes posmā, uz privātām upēm būvē uzpludinājumus ar copes dīķu kompleksiem, kur, loģiski, bez saimnieka atļaujas copēt nedrīkst...!? Piemēram dīķu kompleks "Vitkopi" uz Vitkopu upītes uc., katrā gadījumā, obligāti jābūt brīdinājumam!?
Bet cik saprotu, ja tur pie uzpludinājuma, gar krastu robežojas zeme vairākiem īpašniekiem, tad nevarētu būt šāda situācija!?

vitenahemots, 8.februāris 2014, 00:38


Arī privātās upēs makšķerēt aizliegt nedrīkst! Tad jau foreļot nekur nedrīkstētu. Izņēmums ir zivjaudzētavas vai vietas kur noteiktas LM
8.februāris 2014, 08:00 | links
 
Paldies.. runa iet par Uriektes upi, Rankas pusē.

pats domaju sazināties ar vvd vai kādu inspektoru.
8.februāris 2014, 06:52 | links
 
Ja upe nav Publiska pēc CL saraksta, tā ir privāta!?
Nereti, Latvijā ir prakse, kad pieguļošās zemes saimnieki, kam pieder zeme attiecīgā upes posmā, uz privātām upēm būvē uzpludinājumus ar copes dīķu kompleksiem, kur, loģiski, bez saimnieka atļaujas copēt nedrīkst...!? Piemēram dīķu kompleks "Vitkopi" uz Vitkopu upītes uc., katrā gadījumā, obligāti jābūt brīdinājumam!?
Bet cik saprotu, ja tur pie uzpludinājuma, gar krastu robežojas zeme vairākiem īpašniekiem, tad nevarētu būt šāda situācija!?
8.februāris 2014, 00:38 | links
 
Ja ūdenstilpne ir uzpludinājums uz upes, tas ir ietek un iztek upe ar vienu nosaukumu tad uzpludinājums arī skaitās upe kur liegt makškerēt nevar. To nosakata civillikums un cito normatīvie akti. Ja kāds liedz tādā gadījumā makšķerēt tad rīcība ir patvarība par ko soda. Var vērsties VVD vai policijā. Kura upe, kas par uzpludinājumu?
7.februāris 2014, 23:45 | links
 
Pēc idejas ja ir kaut 1m brīvs pleķis kas pieder valstij, tad pa to vari iet uz ūdenskrātuvi un copēt un pēc tam vēl 4m pa tauvas joslu visapkārt tai ūdenstilpnei, bet ja tas ir ezers un visa zeme apkārtpieder vienam, tad tev ir liegta pieeja, tātad arī copēšana. Bet te izskatās, ka upe tek cauri, tātad pa upi tu vari piekļūt. Nevar nopirkt ezeru, var izpirkt visu zemi riņķī.
7.februāris 2014, 23:35 | links
 
Īsti jūs nesapratu.
Varbūt varam sazinātie caur dr.lv vai e-pastu?
7.februāris 2014, 22:56 | links
 
vienīgi uz trešo jautājumu ir saņemama bezmaksas atbilde.
p.s.
bet nedaudz, pavisam nedaudz piepūloties:)
7.februāris 2014, 22:36 | links
 
Uz upes tikka mākslīgi uzpludināta ūdenstilpne,cara laikos,ūdenstilpne vienmēr ir piederējusi valstij.
Gar krastu vairākiem zemes īpašniekiem robežojas zeme,viens ir uzmeties par īpašnieku,un aizliedzis tur makšķerēt.Nav uzstādīta neviena zīme,par privātīpašumu.
Vai upi var privatizēt?
kā rīkoties?
Vai Kādam ir inspektora numurs kas atbild par iekšējiem ūdeņiem?
varam sazināties privāti un uzdot sev aktuālos jautājumus.
Paldies Jau iepriekšs par palīdzību. :-)

7.februāris 2014, 22:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager