Paldies par informāciju! Vēlreiz izmeklējos internetā par tiem pārnesumiem. 5.0:1 nozīmē, ka veicot vienu pietinienu kasete apgriežas 5 reizes. Tas maz izsaka par ietīšanas ātrumu dažādo kasetes izmēru dēļ - nereti viena spole ar 5.0:1. ietin tikpat daudz auklas cik spole ar 6.0:1. Apskatot mani interesējošo Stradic C14+ 1000Fa microline, sapratu, ka tas augstāks pārnesums ir, visticamāk, tādēļ, lai kompensētu kasetes mazo izmēru, jo ietīšanas ātrums ir tāds pats kā Shimano Rarenium Ci4 2500FA ar 5.0:1.
Moriartijs, 6.jūlijs 2014, 10:04
Jā , tieši tā, ātrāks pārnesums loģiski ļauj ātrāk ietīt spolē un savākt auklu, tādējādi kompensē mazas kastes izmēru. Tas ir labi.
Bet ēnas puse ir tā, ka pats māneklis, loģiski arī kustas ātrāk... Lielāks sākotnējais pāātrinājums nzoīmē, ka māneklis straujāk palecas un uzlido "augstāk", straumē ar maziem gramiem, tas nozīmē stipri tālāku mānekļa nonešanu pa straumei un lēnāku grimšanu. Ja strādā uz iespējamā saprātīgā svara robežas, tad tas kļūst par traucējošu faktoru.
Papildus minētajam vēl var filosofēt, ka katrai zivij ir savs uzbrukuma ātrums, pie tam slinka paēdusi zivs nebūt nealkst tērēt enerģiju un skriet pakaļ ļoti žiperīgam lēkājošam māneklim... Kaut kur zivs galvas dziļumos mazajās smadzenēs ieslēdzas dabas dots "klakulators", kurš izrēķina, ka šī ķēma ķeršanai var būt par lielu enerģijas patērinš vai pārāk liela iespēja kļūdīties un neko nedabūt, un uzbrukuma refleks neieslēdzas :)
6.jūlijs 2014, 10:52 | links