Foreles

Pēdējā brīža braucējiem uz semināru Piltenē!

Ziņa tāda - no Rīgas-Ventspils ceļa pa taisno uz Piltenes pagriezienu aizbraukt nevar, remontiņš. Tas nozīmē + 15 minūtes plānotājos ceļam.

Jābrauc līdz viaduktam, pirms paceļamā tilta aplī jāgriež gandrīz atpakaļ, un tad tiek uz Pilteni. Vai arī uzreiz jau no Ugāles pa granti, mazāk kilometru.
16.jūlijs 2014, 18:37 | links
 
Pēdējā brīža braucējiem uz semināru Piltenē!

Ziņa tāda - no Rīgas-Ventspils ceļa pa taisno uz Piltenes pagriezienu aizbraukt nevar, remontiņš. Tas nozīmē + 15 minūtes plānotājos ceļam.

Jābrauc līdz viaduktam, pirms paceļamā tilta aplī jāgriež gandrīz atpakaļ, un tad tiek uz Pilteni. Vai arī uzreiz jau no Ugāles pa granti, mazāk kilometru.
16.jūlijs 2014, 18:37 | links
 
Vakar bijām ar čomu.
Nu fantastiska cope (man).
Lejaskurzemes upēs līmenis normāls -duļķis nav.

Kopskaitā kādas 12 foreles ( 2 lieli mēri kuri pie pašām kājām atkabinājās) Un pāris alatiņas. Foreles ķeras!!!
+ turpinājām bebra dambja ārdīšanas epopeju.

Vakar pārliecinājos par LJ Haira Plus One efektivitāti. Vobleris tik tiešām ražīgs.
16.jūlijs 2014, 16:38 | links
 
Varbūt kāds ir bijis Kurzemes pusē nesen, kā ar ūdens līmeni upēs ?
16.jūlijs 2014, 15:38 | links
 
Upēs, kurās ir foreļnārsta liegums, atļaut paturēt līdaku no 40 cm, ir jaunajā MN piedāvājumā. Protams, bez diskusijām neiztiks, bet tāda lieta ir.
16.jūlijs 2014, 15:05 | links
 
Agrāk arī pats pieturējos pie ieskata, ka līdakas izrij visas foreles, bet tagad tomēr sāku domāt, ka laikam jau vien taisnība būs tiem, kas apgalvo, ka foreles izzūd ne jau tamdēļ, ka līdakas tās izrij, bet gan apstākļu dēļ, kas veicina līdaku savairošanos. Kā piemēru minēšu bebrus - tie aizdambē upi, veicinot forelei netīkamu dzīves apstākļu rašanos. Līdakai gan pret to iebildumu maz un tā nu šī aizņem tukšo plēsēja nišu.

Par izmēriem - tas gan. Lielākās un dziļākās foreļupēs var noķert arī mēra līdakas un pat vienu otru ievērojamu eksemplāru, bet mazākās - bezcerīgi (ja nu vienīgi šad un tad).
Zemmēra līdaku ņemšana, vadoties pēc likuma burta, protams, ir sodāma jebkurā gadījumā, bet no citiem aspektiem te jau var padomāt. Tas pats ezers - 45 cm līdakai ir potenciāls izaugt par 3nieci, 5nieci vai pat padsmitnieci. Upītē - domājams, nekas vairāk par esošo izmēru arī nebūs... kā neleilu līdaku izķeršana ietekmē upi (plēsēju trūkums) - to gan jāprasa zinātniekiem.
16.jūlijs 2014, 15:03 | links
 
Kad tikai sāku foreļot,arī bija radusies nepatika pret līdakām jo tās kā parazīts pilnas upes,grāvji un peļķes. Pēcāk sapratu, ka līdaku posmos nemaz foreļu nav jo nav tām atbilstošie apstākļi, piemēram skābekļa daudzums. Vasarā siltajā laikā šīs noteikti nesatiekās, satiekās varbūt tikai aukstajos gada laikos. Foreli līdakā esmu redzējis tikai Somijā, Latvijas mazajās upītēs esmu noķēris simtiem līdaku,resnās aiz intereses uzšķēržu,esmu atradis ūdensžurku,bet foreli nekad.
16.jūlijs 2014, 14:57 | links
 
To visu pajautāju - jo viens cilēks, ko uzskatu par zinošu cilvēku šajā jomā, ir teicis vietā kur ir Līdaka - forli neatradīsi.
Spriežot pēc zivs mutes atvēruma, liela forele, mazu līdzaciņu nevar apēst, savukārt neliela līdaka, gan diezgan veiksīgi jau var forelei uzbrukt.
kā tas ir dabā nezinu...

ruukiitis, 16.jūlijs 2014, 13:42

Ir bijis tā, ka no vienas bedres pārmaiņus nāk foreles un līdakas vienādā izmērā.... Bet nu - parasti jau kopā nedzīvo! It īpaši, ja liela līdaka!
16.jūlijs 2014, 14:49 | links
 
To visu pajautāju - jo viens cilēks, ko uzskatu par zinošu cilvēku šajā jomā, ir teicis vietā kur ir Līdaka - forli neatradīsi.
Spriežot pēc zivs mutes atvēruma, liela forele, mazu līdzaciņu nevar apēst, savukārt neliela līdaka, gan diezgan veiksīgi jau var forelei uzbrukt.
kā tas ir dabā nezinu...
16.jūlijs 2014, 13:42 | links
 
Piekrītu _EKA, bet es domāju, ka galvenais faktors ir katra copmaņa mērķa zivs ejot uz konkrēto ūdenstilpni.

Es, piemēram, esmu pievērsies tikai forelēm, un ejot uz foreļu upi, ja gadās kāda līdaka, tad man ir pilnīgi vienalga kāda izmēra viņa ir, tiek vesta prom no tās upes. Viens no faktoriem ir, ka izēd foreles, otrs, ka Līdakas īpatsvars ir krietni lielāks Latvijā, kā foreles, tāpēc man nav nekādu sirds pārmetumu.

Kā piemēru, varu minēt vienu x upi, kur pirms 10 gadiem bija pilns ar forelēm, bet tādas ap 25-30cm, bet tagad tikai dažos posmos ir lielās foreles, tā, ka nevar manīt nevienas mazās, un kā minēju, tikai dažos posmos, tas pateicoties lielajiem bebru dambjiem, kas ierobežo līdaku teritoriju, jo ejot upei uz augšu ir gadījies ~400 metros saķert kādas 8 līdakas, kuras agrāk tur nebija vispār, tāpēc spriežat paši!

Ne asakas!
16.jūlijs 2014, 13:32 | links
 
Savu viedokli neesmu mainījis. Es atpakaļ nelaistu.

--
Manuprāt noteiktajam līdaku mēram mazajās foreļu upēs ir jābūt mazākam par 50 cm. Nu nekādi foreļupīti nevar pielīdzināt lielajām upēm, ezeriem. Ja, piemēram, Lielupē vai Daugavā 45 cm līdaka ir sīkaļa, tad mazā foreļupē tā jau ir liela plēsoņa, kas aktīvi barojas ar forelēm.
--
16.jūlijs 2014, 13:20 | links
 
 
Par šo jautājumu te ir diskutēts. Cik nu es esmu pamanījis, tad nopietnākie forelisti nebļauj "katlā iekšā, lai nerij foreles". Cik nu man nācies tās līdakas no attiecīgām upēm tīrīt, foreles iekšā atradis neesmu, tā ka varbūt jau tik traki nav.
Protams, ir arī taisni pretēji domājošie un arī viņi ir gatavi izklāstīt savu pieeju - kāpēc līdakas upē nav vēlamas.
Tā ka skaties vien pats - vienotas atbildes tev nebūs.
16.jūlijs 2014, 12:56 | links
 
patīkams novērojums,
pagājušo nedēļ biju pludmalē, sieva bērnu utt. nu kā filmās rāda kad atpūšās.
Jūra, kurzeme, smukākas veitas kur mikroupītes ietek Jūrā. Ta i cēlām dambjus, rušinājām smiltiņas.
Tadāāā... sīkzivtiņas skraida, aiz akmentiņiem slēpjas, paskatījostuvāk nu kā jau tajos pludmales sanesumos, folerītes, ar visiem sīkpunktiņiem. (2-3 cm garumā)
un kad pārsteidzoši gana daudz saskaitīju - savas 10gab. točna.
pirmo reizi zem viena oļa šo pašā strautiņa ieraudzīju arī sīkbuti - nu 5kapeikas izmērā...
16.jūlijs 2014, 11:57 | links
 
Kaut kad jau iepriekš ši jautājums tika uzdots.
Ko darīt ar pieķērušos līdacēnu foreļupē?
upe platākajā vietā 2 metru. Dziļākajā upes līkumā drusku virs nabai.
Manuprāt - pirmkārt, viņa nekad neizaugs par līdaku.
un otrkārt apēdīs (ieskaito pašas foreles bērnus) visu iespējamo forelei neko neatstājot?
16.jūlijs 2014, 11:50 | links
 
foreļu būtu vairāk ja nebūtu to sasodīto aizssprostu bebru un hesu
13.jūlijs 2014, 09:32 | links
 
Godātie, Talsu puses forelisti, man nav neviena kontakta jūsu pusē, gribētu kādu satikt mūsu foreļupju seminārā piektdien.
Piemēram, savulaik vēl bija tāds vārdabrālis, ar kuru runājām foreles.ucoz lapā, kad tā vēl elpoja.

uzrakstiet privāti varbūt?
13.jūlijs 2014, 09:26 | links
 
Tas kurzemē.
6.jūlijs 2014, 14:04 | links
 
Vakar biju vienā, "jaunā" upītē, interesanta, upe mijās ar akmeņainu posmu, tad zālaināki posmi, mazliet pacopēju, jo bija jau vēls. Izvilku mazu asarīti, līdacēnu, foreli un alatas vairākas, manīju arī sapalus.
6.jūlijs 2014, 11:50 | links
 
Kā ar duļķi un līmeni kurzemes upītēs?
5.jūlijs 2014, 16:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager