Guntar, nepeldi prom, atbildi uz jautājumu par sevis rakstīto. Mēģinājums atteikties no atbildības slēpjoties aiz sociālekonomiskiem aspektiem ir ...... MRK taču neieradās uz interešu grupu, lai gan izdabājot MRK viedoklim, ministrija iekļāva jaunās padomes nolikumā punktu, ka mazākuma viedoklis interešu grupā ir protokolējams, ja mazākums uz to uzstāj. Tik un tā neieradāties. Tātad - distancējieties no atbildības.
Vēlreiz - sociālā problēma, kas jārisina valsts līmenī - par ko ir runa? Paskaidro urmasam , alnim un citām pelēm. Tu esi pēdējais no rakstošajiem MRK, ar kuru bija saturs diskusijā. Nesāc slēpties aiz zvaigžņotām frāzēm.
V.S.O.P., 26.novembris 2014, 22:48
Mārtiņ, es Tev pietiekoši konkrēti atbildēju uz jautājumu zem kā es esmu gatavs parakstīties - zem mierīga dabīgā procesa virzības (jo man šķiet ka process iet pozitīvā virzienā) ar kontrolētām korekcijām, nevis jebkādiem radikāliem soļiem, reformām, eksperimentiem. Lēnāk, bet risku ko sačakarēt būtiski mazāk. Sociālā problēma, kas jārisina valsts līmenī, ir vispārējā tendence uzskatīt par pieļaujamu neievērot likumus, necieņa
pret valsts varu un līdzcilvēkiem. Tas ir PSRS un juku laiku mantojums, pilnīgi to izskaust palīdzēs tikai pilna vairāku pauudžu nomaiņa, kompleksā sociāli-ekonomiskā stāvokļa uzlabošanos un sabiedrības pārticību, bet kopumā uzlabojumi ir jau tagad un vēl pēc 10-20 gadiem domāju sasniegsim normālas civilizētas valsts iedzīvotāju psiholoģiju.
Kas attiecas uz MRK, tad pēc iekšējām diskusijām
un kopsapulces balsojuma tika pieņems lēmums padomē nestartēt, tā kā mēs neredzam nekādas priekšrocības savu mērķu sasniegšanā. Pirmkārt, pēc dalībnieku sastāva kontrole pār padomi ir organizācijām (MOSP), kuru viedoklis ir pretējs mūsējam, attiecīgi mēs tur varētu tikai neproduktīvi sēdēt opozīcijā un nevarētu neko reāli ietekmēt, bet zaudētu iespēju paust savu viedokli atsevišķi. Otrkārt, padome ir dekoratīvs veidojums ar rekomendējošu viedokli, ņemt vai neņemt šo viedokli vērā lems ZM utt. , respektīvi tāds pakaļas piesegšanas instruments no kā paņemt to kas patīk un norakt kas nepatīk.
Pie tāda rasklada labāk turpināt sūtīt savu viedokli pa taisno reālajam lēmumu pieņēmējam, pat ja to pārsūtīs padomei, tad tai tas būs officiālai jāizskata un jādod argumentēta rezolūcija, nevaŗes pa taisno "norakt".
Bet vispār es nesaprotu problēmu. Ja atmet personālijas, kas man pašam ir līdz brošai, tad notiek normāls darbs demokrātiskā gaisotnē. Ir viedokļi un pretviedokļi, pozīcija un opozīcija, diskusijas, strīdi utt. Tas taču ir ideāli! Slikti būtu, ja būtu tikai viens nepastrīdams un nepārsūdzamas "pravietis".