Kas notiek Latgalē

Parasti tie kas atbrauc no tālienes(Ne atpūtnieki un kempingotāji) nemēslo vai vismaz neatļaujas to darīt!
willijs, 10.decembris 2014, 21:28


Jo sevišķi šo dzird par bušu ķērājiem Kurzemes jūrmalā un par viņu atstāto kultūrslāni. Laikam jau vietējie...
10.decembris 2014, 21:56 | links
 
Jebkāds liegums, aizdzen vietējos, jo nevar ne to ne to darīt,pārpērk tādi kas liegumā var ar buldozeru nostumt uzcelt un visus pasūtī tālu un dikti.
10.decembris 2014, 21:49 | links
 
Aha, willij, atbrauc uz Irbi kad sniegs nokūst talkā, tur vispār vietējo nav. :)
10.decembris 2014, 21:44 | links
 
Mazliet iekakāšu Jūsu lauciņā?Parasti lielākie mēslotāji ir paši Tā sauktie vietējie!Tas no maniem novērojumiem(alus pudeles,bundžas,maisiņi,benčiki u.t.t!Parasti tie kas atbrauc no tālienes(Ne atpūtnieki un kempingotāji) nemēslo vai vismaz neatļaujas to darīt!Tā ka viss ir pašu rokās!Atbrauc uz nezināmu vietu,līdz kolas bundžiņa benčikiem,viss ko atved tiek savākts līdz,bet atvelkas vietējais matadors un benčiki pa ledu vai ūdenī,mīž turpat no borta vai uz ledus,tukša cīgu paciņa turpat,pudele krūmos vai āliņģī,maisiņš turpat!Tādi nu novērojumi pa mūsu zemīti braukājot un tas ir visur!!!
10.decembris 2014, 21:28 | links
 
Mirtiņam nepiekritīšu - lasi Maliķa teikto, tur daudz taisnības. Skaisti ir vāvuļot par par dabas parkiem sēžot dzīvoklī, bet ja cilvēks dzīvo blakus - zini, nav nekādas laimes dzīvot blakus ezeram, ja tu tajā pat nevari peldēties.
Piemēram, ezerā izpļāva niedres gar malu. Kas notika - parādījās makšķernieki, jo tagad vismaz var pludiņu pamērcēt, bet pirms tam - brauc ar laivu, ja tev tāda ir. Un, kā Maliķis saka, manā bērnībā tur to niedru bija 2-3x mazāk - bik niedres, bik klajumi. Bija mazāk arī krūmu, tā pati ezermala nebija aizaugusi. Tagad - pirmatnēji brikšņi, avenāji un vībotnes. Neredzu es to pirmatnējo skaistumu.
10.decembris 2014, 20:52 | links
 
irst to Rāznas nacionālo parku- sacūkojuši Ežezeru- ar 4trtaktnieku nedrīkst- ar airiem lai airējas paši pa tiem klajumiem, es tur vairāk nebraucu un nebraukšu....
Šodien 2 nelieli lidaki vakara aktivitātes izgājienā pirms tumsas, ašuks no rīta balansieri bikstīja bet uzsēdās tik viens neliels, lidaks vēl dēlēs :( ašuks pēc infas vakar bij aktīvs un šodien agri no rīta- mans nokavēja :(((
10.decembris 2014, 20:06 | links
 
mirtins-ej Tu uz to vietu kur saule neiespīd ar saviem kreizī uzkatiem, laucinieks grib arī savā ezerā izpeldēties un divas kravas smilšu tur neko ļaunu neizdarīs, bet tā piesauktā pirmatnējā dabas skaistums ir izdomāts, jo aizaugušas ezermalas ir tikai pēdējo 50 gadu "saimniekošanas" rezultāts. Aizbrauc paskaties tagas neskarto dabu , kad zāle nenosedz atkritumus Rāznas parkā, cūku kūts un mēs esam zaļi sūdos līdz ausīm, nevaru tikai saprast kāpēc cilvēki tajos sūdos neatpūšas????
10.decembris 2014, 17:51 | links
 
Pāris niedres izplāva? Pa manam, neko vairāk kā taciņu līdz upei un laipiņu uz pontoniem vai mietiem, nedrīkstētu ierīkot. Tā ir upes kropļošana.

mirtins, 10.decembris 2014, 16:34
Kāda laipiņa, uzreiz sods, aizaugušas ezermalas ir skaisti?

Malikis2011, 10.decembris 2014, 16:50



A kas ir skaisti? Vai sabradāts netīrs un piemīzts sniegs ir skaisti, vai tomēr skaistāk izskatās neskarts sniega klajums?

Cilvēkiem ir dīvaina izpratne par sakoptām krastmalām. Izcērtot krūmus un izpļaujot niedres, ezers skaistāks nekļūst. Sagāžot upmalā 10 tonnas smilšu, nevajag brīnīties, ka upe lejāk paliks seklāka un augs ciet.

Esmu atskatījies "sakoptas" krastmalas visā Latvijā. Man domāt, nekā citādi, kā par izvarošanu to nosaukt nevar. Ja cilvēks nemāk organiski iekļauties dabā, tad lai maksā sodu. Diemžēl problēma ir cita - vieni sagāž iekšā betona balstus un uzbetonē ostas līdz 1/3 upes un nekā. Citi par laipu dabū sodu. Vot tā gan ir vides dienesta smagākā problēma. Tas pats Vējonis ir savulaik būdams VVD Lielrīgas vadītājs ir parakstījis atļaujas būvēties liegumos. Ko lai saka... agrāk vai vēlāk, daba savu paņems.
10.decembris 2014, 17:16 | links
 
Pāris niedres izplāva? Pa manam, neko vairāk kā taciņu līdz upei un laipiņu uz pontoniem vai mietiem, nedrīkstētu ierīkot. Tā ir upes kropļošana.

mirtins, 10.decembris 2014, 16:34

Kāda laipiņa, uzreiz sods, aizaugušas ezermalas ir skaisti?
10.decembris 2014, 16:50 | links
 
http://natura2000.eea.europa.eu/#
Nu smuki viņiem iederēsies Sīvers,Ārdavs, Drīdzis un Cārmaņa ezers varēs bļaut ka jāapvieno zem Rāznas nacionālā parka pieķerot vēl Daugavas lokus, lai visur būtu aizaudzis un mēslu pilns, kā ap Rāznas ezeru.
10.decembris 2014, 16:35 | links
 
Pāris niedres izplāva? Pa manam, neko vairāk kā taciņu līdz upei un laipiņu uz pontoniem vai mietiem, nedrīkstētu ierīkot. Tā ir upes kropļošana.
10.decembris 2014, 16:34 | links
 
Jā, škrobīgs garīgais. Tā nu sagadījies, ka vēl viens sabiedrībai derīgs projekts laikam izgāzīsies tieši vides dienestu patvaļas dēļ. Diemžēl varas viņiem dots diezgan daudz un normatīvos aktus ievēro tik, cik paši vēlas un kādus vēlas, pie tam interpretējot sev vēlamā gaismā. Citiem saistošie akti viņus neinteresē, lai gan juridiskais spēks tiem ir tāds pats. Augstprātīga institūcija... Saucas gan VARAM, kas atšifrējas kā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, diemžēl reģionālā attīstība tur ir kā aklā zarna - tā kā ir, bet jēgas nekādas.
10.decembris 2014, 16:22 | links
 
Neviens jau nav pētijis, varbūt tie biotopi un tie augi ir vēl tur pateicoties tam ka cilvēki kaut ko dara, neviss nosakot ka neko nedarīs ka viņi saglabāsies.
10.decembris 2014, 15:49 | links
 
 
Nu lūk, precedenti jau ir.
Agrāk par applūdušām pļavām teica, ka tas ir nolaidīgas saimniekošanas rezultāts. Tagad to sauc par vērtīgu biotopu. Visam vēlams aizaugt, pārpurvoties, jo tādējādi nodrošina vietu visādiem smecerniekiem un bambuļiem. Tikai viena lieta nav īsti pārdomāta - kur likt tos 2kājainos zīdītājus, kas traucē pilnvērtīgai pirmatnējās kultūras izveidei.
10.decembris 2014, 15:44 | links
 
Daugavā vakar smukus asarus un raudas velkāja, pats neredzēju bet paziņa stāstīja, cilvēku esot bijis ka biezs.
10.decembris 2014, 15:43 | links
 
http://apollo.tvnet.lv/zinas/interesants-atradums-sivera-ezera-un-ta-apkartne/67...
Jā mums pagastā vienam tūkstošos špgad uzlika, jo cilvēks pāris niedres pie mājas izpļāvis un divas smilšu kravas pludmalē izgāza lai var pie mājas papeldēties.
10.decembris 2014, 15:42 | links
 
Jā, uz to jau velk - viss ir viens vienīgs dabas parks. Sēžot pilsētas dzīvoklī jau liekas - vai ku skaisti, būs dabas parks un līksmība būs jo liela.
Gemoroji būs tiem nabaga ļaužiem, kas tajā parkā gribēs kaut ko darīt - viss tak jāsaskaņo un, kā zināms, dabas pseidoaizstāvji jau nu nav tie aktīvākie atļauju devēji.
VARAM, Dabas aizsardzības pārvalde, Valsts vides dienests, Vides pārraudzības valsts birojs, citi kantori un nevalstiskās insitūcijas - kā redzams, kantoru mums netrūkst...
10.decembris 2014, 15:10 | links
 
Vakar copējām Daugavā lejpus D-pils. Ledus līdzens, normāls, bet cope pašvaka. Asari pasmalki.
10.decembris 2014, 13:49 | links
 
par Sīveru nedzirdēju, bet pagāšgad blakus Ārdavā atrada audus, bet cik zinu Sīverā viņu ka biezs, neticu ka kāds tur meklēja, bet 99,9% Rāznas dabas parks grib uztaisīt visu Krāslavas , Dagdas novadus par parku.
10.decembris 2014, 13:48 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager