Runājot par Gauju, pirms visa veidu monitoringiem, pētniecībām u.c. darbībām, iesaku katram biedrības novadam sponsorēt pa inspektoram no novada budžeta, arī attiecīgam ekipējumam. Citādi var sanākt, ka biezīšiem nebūs vairs ko copēt, jo ar zivīm Gaujā paliek švakāk un švakāk. Agrāk, 20 gadus atpakaļ, pat Amatā uz nārstu nāca 15+ lasīši, kas tagad ir Gaujā??!!
Bagira, 9.februāris 2015, 17:40
Jau rakstīju, ka zivju resursu aizsardzība un kontrole ir viena no svarīgākām prioritātēm. Šobrīd jau praktiski katrai Gaujas baseina pašvaldībai ir pašvaldības policija, kas kopā ar VVD un DAP inspektoriem ir liels resurss (ja vien kāds šos darbus koordinē). Tiesības sodīt pārkāpējus (sastādīt AP protokolus) ir lielam skaitam amatpersonu (pat pašvaldības deputātiem), ja vien pašvaldībās ir sakārtota atbilstoša normatīvā bāze.
Ja ir problēmas, tad iespējams atrast risinājumus (ja vien ir vēlme tos meklēt).
Tevis teiktais par Līgatnes upi nav iepriecinošs. Bet ne jau tādā izpratnē, ka tur darbojas vai nedarbojas maliķi un elektriķi. Tu ar lielu pārliecību saki, ka tā notiek (tad jau droši vien pat zini, kas, kur, kad). Ceru, ka neesi to noklusējis, bet apzinīgi devis informāciju inspektoriem. Jo Tev jau arī upes liktenis ir svarīgs!
kaupo, 9.februāris 2015, 18:14[/quote]
Nu tad sākat kontrolēt, iesaku arī Līgatnes novada pašvaldības policijai rakstīt atskaites par padarītajiem darbiem un publicēt novada mājaslapā. Gandrīz katrā copes reizē sanāk izvilkt pa tīklam no Gaujas, un iznīcināt! Labi zinam, ka Līgatnes apkārtē Gaujā ir perspektīvākās lašu nārsta vietām! Ja zinātu kur un kad tie elektriķi pārvietojas tici man- aizbrauktu no Rīgas (kur mitinos ikdienā) un salauztu kāju vai roku tam maliķim!