Foreles

Māsa ar draudzeni brauca pa upi ar pūsli, Ogres upē dārziņu teritorijā, bebrs laivu pārkoda - un tā nebija nekāda maximas laiviņa. Bija laba gumija. Parasti neviens netic, kad stāsta. :)
7.maijs 2015, 10:05 | links
 
iedzīts stūrī bebrs kož 3 reiz par sevi lielākam sunim un rauj laukā no sāna gaļas gabalu normālas bļodiņas lielumā, tāpēc zināms prātīgums ir vēlams.
(suns joprojām dzīvs, var apliecināt, tikai līks un klibs)
7.maijs 2015, 09:48 | links
 
Sveicinati.vai kads nevaretu padalities kadus maneklus izveleties mazaa forelupite,atradu upiti kur ir foreles,nesmu nekad meginajis,sogad gribas pameginat.paldies jau ieprieksh.var Pm
7.maijs 2015, 09:48 | links
 
Pēdējās asās izjūtas ķēru nakšņojot upes krastā..Divreiz pa nakti šamais mani bombardēja un vienreiz pat nobiedēja,kad biju nokāpis rokas nomazgāt.. :D
7.maijs 2015, 09:25 | links
 
Bebrs nav suns,gaļu neēd...
7.maijs 2015, 08:10 | links
 
Krumjan1s
Pazīstamas sajūtas! :) Bet reiz šamais man kāda metra attālumā garām aizpeldēja atņirgtiem zobiem un, kad tu tā stāvi, līdz riekstiem ūdenī ar mazu makšķerīt vien rokās, nu arī nekādas patīkamās emocijas nav...

Sanders, 6.maijs 2015, 23:14


Varam samērīties ar krāniņiem:)
Man šis maita reiz no aizmugures cieši gar padusi nopeldēja kad biju līdz pupiem iebridis...
7.maijs 2015, 07:32 | links
 
Krumjan1s
Pazīstamas sajūtas! :) Bet reiz šamais man kāda metra attālumā garām aizpeldēja atņirgtiem zobiem un, kad tu tā stāvi, līdz riekstiem ūdenī ar mazu makšķerīt vien rokās, nu arī nekādas patīkamās emocijas nav...
6.maijs 2015, 23:14 | links
 
Nu vakar kārtējo reizi dabūju kādu sirmu matu.. lēnam ar čomu līdām gar krasta pārkari ( jo vidus dziļš) un pēkšņi metru no manis - BAAAAM... mudaks bebrs.. uz peld uz manu pusi ... rāvu ņitku pāri upei... čoms paspēja izlēkt krastā lai briesmonim ceļā nepagadās.... pēc tam nosmējušies un ar šļerkstošiem zābakiem līdām uz mašīnu.. cope bēdīga.. nēģi pilna upe un tos laikam rij..
6.maijs 2015, 12:54 | links
 
Bik nomierināji,a es jau satraucos,ka tārpotāji parādījušies.Bet tanī vietā,kur to dambi bikiņpapluinīju,domāju,ka jau ir salabots.Pēc 2nedēļam būšu,intreses pēc aizbraukšu.Tur vajadzīgi palīeli pali,jo dambim apkārt jau grāvis veidojās pa kuru jau tek maza daļa no dambja plūsmas.Izraus jaunu līkumu un šis varēs sēdēt savā pilī:)

marcinsch, 5.maijs 2015, 21:06


ja upe iet apkārt dambim, izraus upe jaunu līkumu un sanesīs tonnām melnzemes iekšā no jaunās gultnes un visa tā rezultātā var rasties upes posms ar n gultnēm jo bebrs katru jaunu caurumu mūrē ciet, upe iet savu ceļu un tā uz priekšu...

bebrenieka dabiskas nāves sekas:
http://www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-72065.htm


bet dambi jauc vienkārši un kontrolēti :)
1. nolasi no priekšas visus kokus kas balsta dambi, bez ūdens nolaišanas
2. kad dambis ir plāns tas pats apgāžas vai tev jāpalīdz,
3. kamēr ir straume ar dakšām roc nost pamatu līdz oriģinālai gultnei.

šādi pamatīgi jauktu dambi bebrs tik ātri neatjaunos, pēc tam vēl protams vietai jāseko līdzi- līdz vienam apnīk :)
5.maijs 2015, 21:42 | links
 
Bik nomierināji,a es jau satraucos,ka tārpotāji parādījušies.Bet tanī vietā,kur to dambi bikiņpapluinīju,domāju,ka jau ir salabots.Pēc 2nedēļam būšu,intreses pēc aizbraukšu.Tur vajadzīgi palīeli pali,jo dambim apkārt jau grāvis veidojās pa kuru jau tek maza daļa no dambja plūsmas.Izraus jaunu līkumu un šis varēs sēdēt savā pilī:)
5.maijs 2015, 21:06 | links
 
Vispār tikai vienreiz esmu jaucis vecu dambi kurš stāvēja vairāk kā 10 gadus, uz maza strautiņa Latgalē, kurš ietecēja citā mazā ļoti aizaugušā upītē kurā foreles nekad nav dzīvojušas. Jaucām jo mednieki bebrus bija izmedījuši un tai vasarā tas dambis vispār stāvēja "bez saimnieka", kā arī apludinātajā mežā vajadzēja izstrādāt nokaltušos kokus. Un arī ūdens stāvoklis dīķī bija ļoti bēdīga paskata, smirdīga zampa. Pats dambis bija mega būve ~30m platumā un 1,5m augstumā, cik dzirdēts parādījies jau pirms 30 gadiem un nepārtraukti paplašināts. Zinu tādus vecus dambjus arī uz mazām foreļupītēm Vidzemē kur ik pa laikam iegriežos. Bet apsverot visus par un pret izlēmu tomēr neķerties tiem klāt. Īpaši ja tiem ir laba caurplūde un avotaina vieta kur ūdens "nesasmok". Pirmkārt tajos dīķos sausās vasarās var noķert paprāvas foreles, tur tās rod patvērumu ja augšteces izžūst. Otrkārt tādu dīķu, kuri jau izveidojušies par stabilu miniatūru ekosistēmu, nojaukšana manā uztverē tomēr ir sava veida dabas postīšana. Tajos dzīvo ne tikai bebri bet arī zivis, ūdensputni ligzdo un barojas un vēl neskaitāmi arī aizsargājami dzīvnieki. Ja vasara ir sausa un ilgi nav lietus tad skats pēc tāda dīķa nolaišanas ir ļoti bēdīgs, vairums zivju un ūdensdzīvnieku vienkārši nosprāgst. Līdzīgi bēdīgi skati ir bijuši ar dzirnavu dambjiem vai hesiem, kad tie sabrūk vai nolaiž ūdeni. Piemēram Vaives dzirnavām kuru dambi pārrāva 90.tajos vasaras lietavās. Tajā dzirnavdīķī bija ideāli apstākli forelēm, pa ilgiem gadiem tās tur bija nobarojušās 2-3 kg svarā. Ne viens vien viņas redzēja, bet noķert bija grūti, daudz sakārņu un bagāta barības bāze. Pēc sagruvuma visas aizgāja uz Raunu un Gauju, vienu 3kg izvilka tai pat vasarā Raunā. Vai pašlaik Vaivē ir 2-3 kg foreles? Nedomāju gan.
Otrs piemērs pirms vairāk kā 10 gadiem kad uz Amatas hes ierīkoja zivju ceļu. Protams nepieciešama būve, bet uz vasaru tika nolaists dīķis un tūkstošiem tonnu smilšu aizskaloja visas labās bedres līdz pat ietekai Gaujā. Un kas interesanti līdz pat šai dienai vairākas savulaik ideālas zivīgas bedres tā arī nav attīrījušās.
Tāpēc labi būtu ja pirms pamatīgu bebru dambju jaukšanas vispirms kārtīgi apsmadzeņotu, visus par un pret, vai tik jaukšana neatnesīs upītei daudz lielāku postu.

Un vēl tāds jautājums,vai forele patstavīgi var noķert naktstārpu.

marcinsch, 5.maijs 2015, 19:52


protams var, pavasarī kad upes skalo krastus ūdenī nonāk ļoti daudz slieku.
5.maijs 2015, 20:48 | links
 
Laikam jau stāvējis kādu laiku,jo ar tievajiem kārkliem bija tā sapīts,ka domādams neizdomāsi,ka tā var tas dzīvnieks sapiķerēt,ka cilvēkam tas nav pa spēkam.Un arī ugunsdzēsēja pīķis bija līdz.Tikai erkas pietrūka un laika.Bet tanī pat laikā pa upi uz leju ir labs gabals bez dambjiem,bet tāds akmeņains.Kāpēc tur nav.Un vēl tāds jautājums,vai forele patstavīgi var noķert naktstārpu.Jo gadījās noķert mēru,kuru nevarēju atlaist,ierāva pārāk dziļi un savainojās.Tad šai no mutes torčī naktstārps.
Un vispār šī nedēļas nogalē man ir bijusi vislabakā no visām.tik daudz nekad nebija nācies vilkt,gan mazie ,gan mēri un virs mēri.
5.maijs 2015, 19:52 | links
 
Jautājums profiņiem.No kura gala Jūs sāciet jaukt bebru dambi.No augšas,apakšas.


marcinsch, 5.maijs 2015, 17:06


viss atkarīgs cik pamatīgi būvēts ;) ir tādi kas stāv jau desmito gadu, metru un vairāk platumā, samūrējušies ar dubļiem un upes nogulsnēm tik blīvi kā mūris. Tādiem neko no apakšas neizvilksi, nāksies vien lēnām jaukt no augšas. Svaigiem, plānajiem dambjiem var sākt vilkt no apakšas un tad ūdens spiediens šos sagāž. Ideāls darbarīks ir ugunsdzēsēju vai plostnieku āķis vismaz 2m kātā, tad varēsi darboties rokas nesaldējot vēl aukstajā ūdenī ;) Prātīgāk protams atstiept tikai uzgali un kātu piemontēt turpat krastmalā, upurējot kādu alksnīti. Mazāk parocīgas ir dakšas, labākās tādas ar atlocītiem galiem.
Bet atceries ka vasarā jaukt dambi ir mazefektīgi, ja to posmu neapseko katru nedēļu. uzcirtīs vietā ātri jaunu. Un labāk jaukt pie augsta ūdenslīmeņa. Mazūdenī damja nojaukšana, īpaši ja tas ir vecs un pamatīgs, atstās ļoti negatīvu ietekmi uz upes posmu zem dambja. Viss tiks pārklāts ar smiltīm un dūņām, kas pa vairākiem gadiem lielos uzpludinājumus sakrājas ne mazums.
5.maijs 2015, 17:26 | links
 
Jautājums profiņiem.No kura gala Jūs sāciet jaukt bebru dambi.No augšas,apakšas.Dusmas uznāca,bebrs sčakarējis foršu posmu.Dambis pie 2m augstumā.Kaut ko jau pajaucu,bet nelīdz galam.Tagad nožēloju,ka skolas gados neaizgāju vienam onkam līdz,kas mācēja tos izārdīt ar mazu piepūli,pareizajās vietās izraujot tos sprunguļus.Baigi populārs bija,visi MRSi šo sauca palīgā.
5.maijs 2015, 17:06 | links
 
Tak katram āķim savs pielietojums, ir tievāki, resnāki, visam jābūt sabalansētam. Japāņu mānekļiem oriģinālie bieži vien ir ļoti smalki, pāris mēri un āķi ir šķībi greizi, saloki atpakaļ, bet nākamajā reizē padodās jau vieglāk.

Loshuliganos, 5.maijs 2015, 11:06


Jā, pie japāņiem šis ir novērots, reiz tas man noderēja kad divus žuburus biju rokā iecirtis, sakodu zobus, iztaisnoju un izrāvu - a ja nevarētu, tad būtu vai nu gaļa jāgriež, vai jādur vēl tālāk lai varētu atskabargas atkniebt...
5.maijs 2015, 14:29 | links
 
Tak katram āķim savs pielietojums, ir tievāki, resnāki, visam jābūt sabalansētam. Japāņu mānekļiem oriģinālie bieži vien ir ļoti smalki, pāris mēri un āķi ir šķībi greizi, saloki atpakaļ, bet nākamajā reizē padodās jau vieglāk.
5.maijs 2015, 11:06 | links
 
Ar āķiem ir kā ir-jāatrod zelta vidusceļš. Ja liksi par cietu, tad zacepā atstāsi visu mānekli, ja par mīkstu, tad iespējams zaudēsi zivi. Ar to ir jārēķinās.
5.maijs 2015, 09:15 | links
 
kas ta tie pa āķiem ja iztaisnojas velkot ~ 1kg zivi? :) Uz maziem foreļu mānekļiem ne reizi sanācis vilkt taimjus un lašus 3-5kg, nekad āķi nav taisnojušies. Var jau būt ka nemāku celt ārā zivi aiz auklas :)

Sulla, 4.maijs 2015, 20:56


reiz nebija pie rokas spinings, aizņēmos no kolēģa. Pieķērās 3kg upes līdaka, visi āķi taisni, brīnums ka izvilku.
Jautāju kolēģim kur tādus mīkstos pirki, šamais atbild - tirgū, tur taču lētāk....
5.maijs 2015, 09:12 | links
 

5.maijs 2015, 01:05 | links
 
Forša pastaiga gar Saulkrastu puses foreļupi. Zinātāji atpazīs :) Makšķerēju ar iepriekšējā vakarā uzsietiem bucktail strīmeriem un izmēģināju WF4F auklu. Pagājušajā reizē lielo foreli vilku ar #5 auklu. Nevaru teikt, ka jūtu lielu atsķirību makšķerējot. Nākošajā reizē pamainīšu auklas vienā vietā, piemēram izpildot tālākus un mērķētus roll cast - tā lai justu nianses. Daudz jaunu lietu man kā iesācējam mušiņmakškerēšanā.

Dažas forelītes un lieliski pavadīta diena. Lai laba nedēļa!

5.maijs 2015, 01:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager