Foreles

Ar vieniniekiem voblera spēle pārsvarā uzlabojās, kļūst plašāka, brīvāka, asāka, vieglāk atbrīvot, mazāk traumē... uzmanīgas zivis arī drošāk ņem. Jā suspenderi var pačakarēt, vai lēnāk grims, bet pietiks ja 90% nomainīsiet. Trijnieki ir kā bremzes.
Tīkliņā zivi var ātrāk noparkot, gan realizācija uzlabosies, gan zivs mazāk cietīs, gan vieglāk atbrīvot, gan var nemokot nofotografēt un estētiski padalīties ar citiem.
Sugas kvalitāte atkarīga no mātītēm, jo lielāka, jo vairāk ikri un lielāki pēcnācēji. Tēviņš var būt arī punduris.

Loshuliganos, 27.maijs 2015, 21:20

skatījos netā- kļuva interesanti- ir kāds bilžu info par atšķirību- tēviņš no mātītes?
27.maijs 2015, 22:07 | links
 
Ar vieniniekiem voblera spēle pārsvarā uzlabojās, kļūst plašāka, brīvāka, asāka, vieglāk atbrīvot, mazāk traumē... uzmanīgas zivis arī drošāk ņem. Jā suspenderi var pačakarēt, vai lēnāk grims, bet pietiks ja 90% nomainīsiet. Trijnieki ir kā bremzes.
Tīkliņā zivi var ātrāk noparkot, gan realizācija uzlabosies, gan zivs mazāk cietīs, gan vieglāk atbrīvot, gan var nemokot nofotografēt un estētiski padalīties ar citiem.
Sugas kvalitāte atkarīga no mātītēm, jo lielāka, jo vairāk ikri un lielāki pēcnācēji. Tēviņš var būt arī punduris.
27.maijs 2015, 21:20 | links
 
chaliit, interneta dzhedaj, nebruukjee lieki muti internetaa. ja tev ir tadas problemas ar apkartejiem tad labak laicigi nosveries strikji, nav ko bojaat gaisu :) izroc sev dikji, audze foreles un kjer vinas. apvelc rinkji drashu zhogu, bus viss tev vienam!
27.maijs 2015, 20:52 | links
 
Nu gan te palagi jau saak panesties. :D
27.maijs 2015, 20:40 | links
 
ā nu skaidrs kas slēpjas zem baltā gorillas maskas :) tā jau likās kur manīts rakstīšanas stils. Par to zivju ņemšanu vai vaļā laišanu, nu tā jau ir ka katram pašam jānoformulē sev ko īsti vēlas, ar varu neieborēsi. Pats esmu pamazām nonācis līdz tam ka alatas un foreles 100% laižu vaļā, pēdējos kādus 10 gadus. Ņemt 1 zivi gadā vai pāris kaut kā vairs i negribās, da i neredzu tam īsti jēgas. Uzskatu ka savas foreles jau esmu attēdies 90.tajos, pat pārāk daudz, bijām jauni, dumji un negausīgi, intereneta kur smelties gudrības ar nebija :) Un ja vēl vecmeistari satikti pie upes, pat tādi kas tolaik aktīvi publicējās presē, ņēma cik tik var, tad kur nu mums jaunajiem saprast ka tas ceļš ir tupiks un ved pie tukšām upēm. Tikai jau tad nesapratu kā var piecirst pilnu somu vai vestes aizmugurējo kabatu, kā dažs labs lielījās toreiz, tas likās galīgi nepieņemami. Ap gadsimta miju sāka popularizēties foreļu saudzēšana un vaļā laišana, tad jau sāku sevi audzināt un pa laikam laist vaļā arī skaistus trofejas eksemplārus. Un kad esi izbaudījis to brīdi kad no rokām izraujas liela un sparīga forele un aizpeld sveika un vesela, tad kaut kā vairs i negribās šamās slaktēt nost. Novēlu arī tagadējiem foreļračiem pamazām nonākt līdz apjēgai, sevišķi jau neceru, bet nu tomēr, kas zin. Iesper zirgs pa galvu vai zibens vai bebrs iekož šekumā un nāk apgaismība pat cietpaurīgakajam gaļeniekam :)
p.s. te bija runa par trijnieku nomaiņu uz vienžuburiem. Nu tas pirmkārt dod labumu tev pašam, būs daudz retāki zacepi. Otrkārt vieglāk atbrīvot un mazāk traumēs foreles, īpaši zemmērus. Domāju katram gadījies kad zemmēriņš (arī alatas) pamanās mazajā mutīte tā ieķīlēt trijžuburi, kad visi āķi cauri lūpām, ka izdabūt to ārā smagi netraumējot muti ir praktiski neiespējami. Ar vienžubura āķiem tāda problēma neeksistē. Ne mazāk svarīgi ir noņemt vobleriem otro āķi, jo visai bieži izvadod foreli brīvais āķis ieķeras tai acī. Padomājiet paši cik lielas iespējas vienacainai forelei turpmāk izvairīties no plēsējiem kā arī veiksmīgi medīt ;) Tiem kam nevainojama voblera spēle svarīgāka, protams nekad neņems nost otru āķi, štrunts par foreles acīm. Bet ja pacenšas ar atsvariņiem var ideāli nolīdzsvarot voblerus arī noņemot vienu no āķiem.
27.maijs 2015, 20:26 | links
 
[quote=408059]
Un kāda vaina ir makšķerniekiem šajā portālā? Un vai tad foreli nevar nobildēt pirms pa galvu nav iedots?


Vispirms paskaties uz sevi,tad sāc citus mācīt par dzīvās foreles bildēšanu.
27.maijs 2015, 20:01 | links
 
Gan jau ka ir aiz muguras teikuši. Droši ka arī necenzētāk. Pa tiešo gan nav gadījies dzirdēt. Redzu, liels speciālists šajā jomā esi! Vari pamēģināt, kad tiksimies uz ezera! :)
27.maijs 2015, 19:53 | links
 
Alni07, kādu jezgu Tu esi sacēlis ar savu, citēju, „Bildes nelikshu,jo te pilns rējēju,skauģu,bērnudārza utt.” ?!

Un kāda vaina ir makšķerniekiem šajā portālā? Un vai tad foreli nevar nobildēt pirms pa galvu nav iedots?

Atgriežoties pie aizsāktās tēmas, ar ‘ noķer un atlaid’ biju domājis principu, kas apstiprināts ar likumu atsevišķās upēs vai upju posmos. Tas, protams, iet kopā ar licencēto makšķerēšanu. Laba nauda labās upēs par labu copi. Ja jau dīķos ķeram zivis, kuras paši saucam par kotletēm un maksājam par to, tad vēl vairāk nepieciešama cieņas pilna attieksme pret iemīļoto zivi strauta foreli tās dabiskajā vidē, kas tiek demonstrēta ar sava maciņa palīdzību. Kādeļ kaimiņi var, bet mēs ne?.Es domāju kaimiņus pāri Baltijas jūrai un mazliet tālāk nevis krievu resursu igauņu domēnā, kur strauta foreles kokos sakarinātas un uz ko daži te atsaucas. Paldies Sullam par ievietoto uzskates materiālu. Strauta foreli visā civilizētajā pasaulē tur, kur šī izcilā zivs dabiski mājo vai ir angļu ievesta un iedzīvināta savvaļā, makšķerē cienīgi un parādot godu. Pie mums strauta foreles makšķerēšana vēl ir pieejama apbrīnojami viegli. Novērtējam to un augam savā attieksmē, makšķerēšanas veida izslīpēšanā un savstarpējo attiecību veidošanā. Lai veicas!

SHrimp, 26.maijs 2015, 23:36
Reku, vismaz viens cilvēks domā pareizā virzienā! :)
Kam smadzenes normāli funkcionē, tas saprot manu teikto. Nevienam nav liegts iet makšķerēt foreli, vai iemācīties to darīt. Braukt regulāri uz upi lai to zivi izd..stu WC. var tikai mudaks!
Te sāk palikt neinteresanti. Kārtējo reizi pārliecinos,ka forums regresē.
Šogad pastrādāsim pie vaislas materiāla vākšanas. Ar domubiedriem novāksim lielu koku sanesumu, kas iesprūdis pie veca tilta balstiem. Jūlijā turpināsim ar VVD inspektoriem tīrīt nārsta vietas un protams makšķerēšu. :) Jūs te varat turpināt ņemties savā starpā. Es savu ceļu esmu izvēlējies! Visu labu!

p.s. Jā, visādus vārdus man ir piedēvējuši: gan zivju direktors, gan dižmakšķernieks, gan foreļu karalis, utt. Tagad vēl dievs esmu!!! Nu ko, mēģināšu ar to sadzīvot... :D :D :D

Chalitis, 27.maijs 2015, 06:57


a par pimpi ar ausiim neviens nav ssaucis? kautkaa jociigi! :)
27.maijs 2015, 19:46 | links
 
eldorado. Varbūt kāds oponēs, bet es uzkatu ka Tev ir pareiza copes filozofija. Ir gan bvēselisks process, gan šad tad ģimenei ko galdā likt! :)
Man ir tā. Gan sievai, gan mammai ļoti garšo zivis. Jebkādas un jebkā pagatavotas! Foreles, zandarti pirmajā vietā. Mammai reizi gadā atvedu no drauga zivjaudzētavas kādu paliju. Sieva dabū apēs pāris zivis manā dzimenē (maijs). Tad nopūšās un saka. Šogad jau neredzēšu vairs! Viņa respektē manu attieksmi pret šo zivi! Līdakas parasti paņemu divas. Ja ir virs trīs, tad vienu. nu nevar apēst mana ģimene vairāk!
27.maijs 2015, 18:24 | links
 
Chalit, es to arī saku, ka nevajag absolutizēt. Es nepielūdzu C&R, es daros likuma ietvaros un bez nevajadzīga fanātisma- jau esmu citur izteicies, ka, piemēram- ģimenei paņemu 1~2 līdakas kopsvarā ne vairāk kā apmēram 4kg , gan tāpēc, ka praksē ir pierādījies- vairāk ir pilnīgi nevajadzīgi, nedz arī spēju nezcik pa copes reizi pieķert. Tieku pie ūdens 2~3 reizes nedēļā, zivi dabonu vidēji katrā otrajā reizē, lielākas par 69cm neesmu dabūjis. Tāda, lūk, man statistika un man pašam šķiet, ka tā ir elementāri normāla pieeja- gan procesu izbaudu, gan dažreiz uzēdam zivi. Neeju copē gādāt iztiku ģimenei, bet arī neuzskatu to par muzeja apmeklēšanu.
Vakar biju aizgājis uz pilsētas otru galu nostaigājos gar man nezināmu upi(ne foreļupe, protams)- maza Daugavas pieteka- nogājos johaidī, bet neko nedabūju, i nekāda vaina, toties vienā vietā bij senseni pamesti, par pļavām pārauguši dārziņi un mājās pārnācu ar smaržojošu narcišu pušķi kundzei. Manuprāt, pasākums izdevās neslikti ;)))
Ne asakas!
27.maijs 2015, 18:03 | links
 
Tas bija tāds tēlains izteiciens. Pirmkārt, ne viens vien ir piedalījies un par savu naudu laidis mazuļus. Otrkārt, arī atlaistās zivis nenoplicina populāciju un tas nav maz. Tu vari "baudīt savus darba augļus" vēl un vēl. Personīgi es, vairākus gadus atpakaļ esmu noķēris vienu zivi četras (!!!) reizes! Tas bija smuks fāters drusku zem 50cm ar īpatnēju rakstu uz žaunu vāka. Tāpēc zināju, ka tā ir tā pati zivs.
Runa bija par tiem, kas ļoti skaidri apzinās ka pavasarī tā zivs ir viegli noķerama un ir sava veida krējuma nosmelšana. Citā laikā tu viņu nesastapsi pie upes. Viņi bez sirds apziņas pārmetumiem, ved mājās atļauto normu 3 foreles. Pēc tam 5 līdakas, 5 zandartus, utt. Nav runa par nabadzīgu makšķernieku, kam tiešām nav ko ēst. Nabadzība nav netikums!
27.maijs 2015, 17:53 | links
 
Iedomājies kolektīvu saimniecību. Visi kaut ko dara, sēj, ravē čubina un laista, bet viens regulāri novāc ražu. Forši, ne?!

Chalitis, 27.maijs 2015, 14:52


Nu un kuri tad būtu tie sējēji un ravētāji? Viens cilvēks izteicās, ka viņš katru gadu ielaiž mazuļus. OK, to var uzskatīt par pienesumu upei. Ko dara citi? Šad tad pa kādam dambim pajauc? Piedalās talkā, no kuras lielākā daļa laika tiek veltīta desu cepšanai? Vai tas padara kādu vairāk tiesīgu tur iet?
Arī es esmu ne vienu vien dambi jaucis, bet manā skatījumā tas nav nekas tāds, lai pēc tam spriestu - jā, es te gāju, dambi jaucu, bet tas mudaks, kas aiz manis brien, nenieka nav darījis - kāpēc viņš manu upi noplicina?
27.maijs 2015, 15:48 | links
 
eldorado. Nu, kāpēc krist galējībās?! Nekad neesmu savi pozicionējis kā 100% kečenrīlistu! Šad tad kādu zivi var paņemt. Piemēram, traumētu vai kādu fāteri. Varbūt sevi palutināt ar foreļmaizēm dzimšanas dienā. Nu tā, kaut kā. Ja esi 100% C&R, tad ok! Neuzspied savu pārliecību citiem, kuri retu reizi grib kādu zivku paņemt. Iedomājies kolektīvu saimniecību. Visi kaut ko dara, sēj, ravē čubina un laista, bet viens regulāri novāc ražu. Forši, ne?!
Paprasi karpu speciem vai saminiekiem, kā viņi nosauktu to, kas regulāri stieptu atļauto normu mājās?! Tie laiki, kad zveja un medības bija vitāli nepieciešamas nodarbošanās lai cilvēku suga izdzīvotu, beigušies. Es neticu, ka makšķernieks dzīvo badā, ja var pāris reizes nedēļā aizbraukt uz foreļcopi. Par degvielas naudu sanāk gan maize, gan desa!
27.maijs 2015, 14:52 | links
 
Dinozauru mednieki Juras laikmeta beigās arī droši vien ķīvējās līdzīgi, bet tā viņš ir, kolēģi - nekopjot upes, ar katru sezonu būs tikai sliktāk.
Ja mierina apsaukāšanās, droši uz priekšu, bet tas nemaina būtību.
27.maijs 2015, 14:50 | links
 
"Braukt regulāri uz upi lai to zivi izd..stu WC. var tikai mudaks!"

Chalitis, 27.maijs 2015, 06:57------------
Nu ja tā to interpretē, tad var tikpat labi apgalvot- Braukt regulāri uz upi, lai zivij iep..stu ar āķiem mutē, var tikai sadists!
Atvainojos, bet kas notiek, jeb, ko darām ar pārējām zivīm?! Ja nu vienīgi neēdam nevienu sugu, tak OK, jautājums atkrīt.
27.maijs 2015, 13:00 | links
 
Man šķiet gribētāju patalkot pa upi savaktos diezgan,es pats neatteiktos palidzēt vidzemes puse palīdzēt upes patīrīt.
Bebriniekus esmu jaucis.
27.maijs 2015, 08:43 | links
 
Es gribētu piebiedroties sakopt kadu upi, upes posmu Ventspils un Kuldīgas novados , bet kur kāda informācija? (ja satraucaties par zivju izķeršanu, tad zivis uzturā lietoju ļoti maz). :-D
27.maijs 2015, 07:37 | links
 
Alni07, kādu jezgu Tu esi sacēlis ar savu, citēju, „Bildes nelikshu,jo te pilns rējēju,skauģu,bērnudārza utt.” ?!

Un kāda vaina ir makšķerniekiem šajā portālā? Un vai tad foreli nevar nobildēt pirms pa galvu nav iedots?

Atgriežoties pie aizsāktās tēmas, ar ‘ noķer un atlaid’ biju domājis principu, kas apstiprināts ar likumu atsevišķās upēs vai upju posmos. Tas, protams, iet kopā ar licencēto makšķerēšanu. Laba nauda labās upēs par labu copi. Ja jau dīķos ķeram zivis, kuras paši saucam par kotletēm un maksājam par to, tad vēl vairāk nepieciešama cieņas pilna attieksme pret iemīļoto zivi strauta foreli tās dabiskajā vidē, kas tiek demonstrēta ar sava maciņa palīdzību. Kādeļ kaimiņi var, bet mēs ne?.Es domāju kaimiņus pāri Baltijas jūrai un mazliet tālāk nevis krievu resursu igauņu domēnā, kur strauta foreles kokos sakarinātas un uz ko daži te atsaucas. Paldies Sullam par ievietoto uzskates materiālu. Strauta foreli visā civilizētajā pasaulē tur, kur šī izcilā zivs dabiski mājo vai ir angļu ievesta un iedzīvināta savvaļā, makšķerē cienīgi un parādot godu. Pie mums strauta foreles makšķerēšana vēl ir pieejama apbrīnojami viegli. Novērtējam to un augam savā attieksmē, makšķerēšanas veida izslīpēšanā un savstarpējo attiecību veidošanā. Lai veicas!

SHrimp, 26.maijs 2015, 23:36

Reku, vismaz viens cilvēks domā pareizā virzienā! :)
Kam smadzenes normāli funkcionē, tas saprot manu teikto. Nevienam nav liegts iet makšķerēt foreli, vai iemācīties to darīt. Braukt regulāri uz upi lai to zivi izd..stu WC. var tikai mudaks!
Te sāk palikt neinteresanti. Kārtējo reizi pārliecinos,ka forums regresē.
Šogad pastrādāsim pie vaislas materiāla vākšanas. Ar domubiedriem novāksim lielu koku sanesumu, kas iesprūdis pie veca tilta balstiem. Jūlijā turpināsim ar VVD inspektoriem tīrīt nārsta vietas un protams makšķerēšu. :) Jūs te varat turpināt ņemties savā starpā. Es savu ceļu esmu izvēlējies! Visu labu!

p.s. Jā, visādus vārdus man ir piedēvējuši: gan zivju direktors, gan dižmakšķernieks, gan foreļu karalis, utt. Tagad vēl dievs esmu!!! Nu ko, mēģināšu ar to sadzīvot... :D :D :D
27.maijs 2015, 06:57 | links
 
Sadzērušies jaunieši atkal bojā tēmas pamatus.....Es laižu uz copi nevis izlaižu žulti netā Ne asakas........
27.maijs 2015, 04:46 | links
 
Jāizmanto vienžubura āķi, uztveramie tīkliņi un standziņas. Zivi patur pēc faktiskajiem apstākļiem, mātītes jālaiž vaļā, pa zemi nav jāviļā un rokās nav jāņurca, vismaz 15min. jāvelta upes sakopšanai. Viss, visi noteikumi pāris teikumos.

Loshuliganos, 27.maijs 2015, 00:12


Pakomentēšu:
Vienžuburu āķis - kāpēc, lai mainītu ražotāja uzliktos āķus, pret vieniniekiem, zaudētu voblera disbalansu? Tulīt sāksiet bļaustīties, ka zivi traumē un ko tur vēl ne. Nevienu foreli neesmu nobeidzis vai sakropļojis trīsžbura dēļ. Pat mūsu pašu izslavētie un nopelniem bagātie forelisti lieto trīsžburus.
Par standziņām piekrītu, ar tām vieglāk zivi atbrīvot no āķiem.
Uztveramais - kam tas vajadzīgs? Ja jau to zivi grasāties laist vaļā, tad kāda velna pēc viņu mocīt tajā uztveramajā? Paņem jau pieminētās standziņas un atlaid to zivi, kamēr tā atrodas ūdenī.
Šī pēdējā laika skološana forumā ir kaut kāda sevis glorificēšana vai savu uzskatu uzspiešana citiem. Sākam katrs pats ar sevi - parādam ko un kā darām, nevis bārstam sevis pieņemtās ideoloģijas un gaidām slavas dziesmas no apkārtējiem.
27.maijs 2015, 00:47 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager