mirtins
Nepretendēju uz gudrīša statusu, jo pats tikai otro sezonu mācos fīderēt. Pārsvarā mēģinu piemānīt brekšukus Daugavā pie Daugmales.Lai nesimetriskā cilpa pareizi strādātu ,tā jāsien no cietas, paresnas(0.35-0.40) auklas un uz katru copes reizi es sienu jaunu cilpu,jo ar laiku tā sāk vīties . Nau jau tā ,ka nekad nekas nesametas,bet nevar salīdzināt ar gruntenes sistēmu,kur slīdošā barotava atrodas starp āķiem, pat ja pavadiņu griezuļiem uzvilktas tievas silikona caurulītes. Barotavas piekarināšanai izmantoju griezuļus ar tādām sakabēm,kurām gali paslēpti skārda korpusā. Cilpas augšējā mezgla auklas galus apgriežu iespējami īsus un, tuvinot liesmu, apkausēju.Pīnīte, pie kuras sien pavadiņu, arī jāsavij diezgn cieši un tai nevajadzētu būt pārspīlēti garai,tad tā labāk notur pavadiņu pa gabalu no cilpas.
Cilpa tiešām labi rāda copi,esu dažreiz piecirtis mazā pirkstiņa lieluma asarīšus,bet cope kā spices saliekšanās ir redzama līdz brīdim, kamēr zivs neparauj barotavu uz krasta pusi.
Barotavas esu taisījis no foto filmu kārbiņām
http://www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-8686.htm plastmasas alus pudelēm līdzīgi kā aprakstīts un parādīts šeit :
http://salapin.ru/article594.html . Lai barotavas no plastmas pudelēm padarītu stingrākas,jānoloca sagataves augšējā un apakšējā malas dubultā. Praktiski to daru tā: apmēram 5mm no sagataves malas gar lineālu ar pildspalvu novelku pāris reizes un pēc tam uz galda malas noloku pa deformēto vietu.Šādā veidā barotavas var izlocīt arī trīsstūrīgas un četrstūrīgas. Ja svina plāksne ir par vieglu, var pielodēt papildus plāksni,atstājot atlokāmos galus vienā kārtā.