JIG.LV ...atkal tikai un vienīgi sarunas uzturēšanai :)
tikko pamēriju ar mikrometru to šauracainā drauda auklu, kur rakstīts 12...reāli rāda 0,136 tātad līdz 0.2 vēl patālu :)
Es savā prātā domāju, ka mikrodžigs ir max. versijā līdz 5gr.
Un neredzu kur šķirba: ja mētāju ar 0.136 auklu 12 gramus (mans optimālaikais svars) vai cits ar 0.08 mm auklu 3gramus (MJ optimāls, man domāt)
Jo sanāk, ka ar 2x tievāku auklu mētā 4x vieglāku svaru bet ,kā smejies 3x ātrāk sabendē auklu un kreņķējas, ka viņa maksā tikpat cik spole !
Dīvaini,,,bet tāda sanāk tā matemātika !
bushmans, 24.novembris 2015, 21:16
Biki teorija par mērīšanu, arī tīri sarunas uzturēšanai :)
Ar mikrometru pītās auklas biezumu (diametrs šajā gadījumā ir kļūdains termins) nomērīt korekti nevar, tāpat kā ar bīdmēru nenomērīsi precīzi četras savītas drātis... Ja godīgi, tad 100% precīzi nomērīt ne ar ko nevar, ne velti japāņi pieņēmuši savu jocīgo # (dtex) mērvienību, kas norāda SVARU - zinot vienas pamata polietilēna mikrošķiedras svaru uz noteiktu garumu (savītas dzīslas, kuras tur 4 vai 8 izmanto pinumā, jau pašas ir savītas no mikrošķiedrām, a vot pats pamats ir nesavīts polietilēna mkromonodiedziņš, kuram diametru un svaru uz garuma mērvienību noteikt var). Jebkuri mm, kas tiek uzrādīti ir vidējais lielums, ko japāņi izrēķina no šī svara uz garuma mērvienību, ar visiem saviem pontiem ar 3šo zīmi aiz komata. A vot tālāk cik aukla ir apaļa un vienmērīgi turas savā nosacītajā vidējā diametrā jau nosaka pīšanas tehnoloģija un izmantotās aparatūras precizitāte un kalibrācija. Jo smalkāk jo sarežģitāk un dārgāk, ko arī cenas parāda.
Vienīgā metode auklu biezuma testos , kura gan nav 100% precīza, bet tiek uzskatīta par nosacīti objektīvu ir optiskā salīdzinājuma metode. Ņemam elektronu mikroskopu, zem kura paliekam neilona monodzīslu ar precīzi izmērāmu diametru. Noliekam blakus pīto auklu un pēc attēla objektu mērogu salīdzinājuma analīzes nosakam cik precīzi un uz kuru pusi pītā atšķiras no mono etalona.