Kanālā pārsvarā lomi bija labi,nebija tālu jāairē.Bija pievakares,ka ~25gb.izvilka katrs.Bet kaut kas man šķita aizdomīgi par tiem mazajiem.Izskatījās kā krievi sauc "bjorš"-берш tie bija.
Usmā es arī ķeru tikai ar ziemenēm tikai ar lielākām spolītēm un sardziņiem bet džigu nelietoju svins un āķis Ja gribi zandartu tad turu 10 -15 cm virs grunts ,ja vilnis loģiski ,ka maile piesit grunti .Ja uz zuti tad lieku uz grunts ,šajā gadījumā sardziņš nostrādā kā uz grunteni .
Es Usmā cik esmu ķēris,tikai ar ziemas makšķerīti,garš samērā stingrs sardziņš,0.2mm mono aukla,galā džigs.Uz āķa maile un aiziet.Interesanti sardziņš spēlē,ja vēl ir vilnīši,pavisam ideāli.Pārsvarā no 7m un dziļāk.Paņem arī zuši,tad jau cīniņš iznāk ne pa jokam ar to 0.2mm.Nav jau kā flegmātiskais zandarts,kā laivā,tā viss kuņģa sastāvs ārā(strauja spiediena maiņa).
Zandartu ir daudz bet ļoti kaprīzi ar mānīšanu ,jo dabiskās barības tur pārpilnām.Viķes raudas tur ir kā mudž.Mēģini atrast tos 4 metrus un tad arī pa turieni vandies.Es parasti darīju tā - uzstellēju copeni uz dzīvo un mētāju špini .Parasti lietoju balto kastmasteri
tālu var iežvidzināt un pēc spēles patīkams.Nu tad ne asakas :)))
Un gūsi labus lomus jo Zebrus ir sekls ezers zandarti tur ir māksligi iemājoti .Vasarā udens ir duļķains ,bet zandartam patīk pienākt un pačamdīt maltīti.Ar špini būs grūtāk viņus apmānīt.Tā nu ir Zebrus ezera specifika .
Upēs kurās var atrast piemērotu grunti nepārprotami ar džigu var gūt labus rezultātuas Ar ezeriem ir savādāk pārsvarā tie ir ar dūņu slāni un džigs te ir laika nosišana .Uzskatu ,ka dziļajos ezeros kur ir atrodami dziļumi virs 6 metriem zandartu copei būtu vislabāk izmantot daunrīgeri. Kā jau agrāk minēju no 24-līdz 26 augustam ieskaitot man bija 116 zandarti