Nomad. Tur es Tev piekrītu! Nav ko līst mežos iekšā! Ja man būtu teikšana, tad vienkarši aizliegtu cirst kokus tauvas joslā, kuriem ir spēcīga sakņu sistēma! Piemēram, melnalkšņus!
Chalitis, 26.februāris 2016, 07:33
3) aizliegts veikt kailcirtes 50 metrus platā joslā vai visā aizsargjoslas platumā, ja aizsargjosla ir šaurāka par 50 metriem, izņemot mežaudzē, kurā valdošā koku suga ir baltalksnis, koku ciršanu ārkārtas situāciju seku likvidēšanai un vējgāžu, vējlaužu un snieglaužu seku likvidēšanai, kā arī palieņu pļavu atjaunošanai un apsaimniekošanai. Veicot kailcirti mežaudzē, kurā valdošā koku suga ir baltalksnis, ievēro šādus nosacījumus:
5) 10 metrus platā joslā papildus šīs daļas 1., 2., 3., 4. un 4.1 punktā minētajam aizliegts: e) veikt galveno cirti, izņemot koku ciršanu ārkārtas situāciju seku likvidēšanai, vējgāžu, vējlaužu un snieglaužu seku likvidēšanai, kā arī mežaudzē, kurā valdošā koku suga ir baltalksnis,
nitaurietis, 26.februāris 2016, 08:53
Uz papīra jau viss ir skaisti, bet dabā tā nenotiek! Vienā no retajiem izņēmumiem piedalījos es. Priekšniekam bija iedota izlases cirte (īpašuma robeža iet gar foreļupi) Atstāja visas egles, kas aug gar nogāzi un uz tās! Pats nedaudz forelē un saprata situāciju. Tā arī pateica: dēļ dažiem kubikmetriem nečakarēs upi. Tas bija krīzes laikā, kad ziemā nedaudz apstājās celtniecība.
Chalitis, 26.februāris 2016, 09:24
Notiek jau nu gan, es pat teiktu reti kur tā nenotiek, jo viss tiek turēts zem lupas. Vispār pēc manām domām aizsardzības noteikumi ir pārspīlēti, labi, ka tagad vismaz baltalkšņus atļauj gar upju krastiem likvidēt, citādi visi atmirst, sapūst un sagāžās upē to aizsprostojot. Labi, egles nocirtīsi, celmi sapūs un iespējams sāksies zemes ieskalojumi upē, bet nocērtot lapiniekus (apse, baltalksnis, melnalksnis, bērzs) saknes vēl nebūs sākušas pūt kad jau atvases būs jau saaugušas un turpinās krastus nostiprināt. No svaiga gaisa un tūrisma laukos nevar pārtikt, resursi ir jāizmanto!
26.februāris 2016, 15:38 | links