Neviens nenoliedz, ka daudzi cenšas un arī ko labu sasniedz. Tikai nav atbilžu uz jautājumiem 1) kāpēc nepārtraukti jāceļ nodokļi, pat vairākas reizes gadā, 2) kur palikusi medicīna, 3) kāpēc jāslēdz skolas, un skolotājiem jāsamazina algas, 4) kur ir palicis privātais īpašums? Palasiet A.Balta rakstu
Var jau būt, ka uzņēmumu, firmu nenomaksāto nodokļu summas ir tieši tik milzīgas, kaut pavisam nesen, šķiet tās bija vēl lielākas. Bet pamatā, mūsu sabiedrībai ir tomēr citas, ikdienā tieši to skarošas problēmas.Pats galvenais - privātīpašuma neaizskaramības princips tiek totāli ignorēts, nekaunīgi un brutāli visās vietās! Bet visi, kas to saprot, visi gudrie valstsvīri un tēmu labi pārzinošie juristi gļēvi klusē! Jautājums pamatā vienkāršs - ja tas ir pilsoņa likumīgi iegādāts vai mantots privātīpašums, tad kāpēc var likt soda naudu par zāles garumu pilsoņa īpašumā, krūmu augšanu utt., pie tam, nešķirojot, vai tas ir ceļa, ielas malā, kas ietekmē pilsētas, ciemata “seju”, bet pat dziļā biezoknī esošam tiek piemērots vienāds naudas sods?! Ja tas ir patiesībā nomāts valsts jeb pašvaldības īpašums, tad tā arī to jāpasludina, nekrāpjot tautu ar melīgiem, dzīvē neeksitējošiem likumiem un skaistiem nosaukumiem – “privāts īpašums”.
Tas pats attiecas arī uz nodokļiem, kad pamtiedzīvotājiem, tāpat kā svešiem ārzemju ienācējiem, var "likumīgi" atņemt paaudzēm mantoto un kopto īpašumu, ja nav nomaksāts gadskārtējais, arvien augošais nodoklis. Nu, piem., radīts visiem vienāds mistisks zonējums, kas divdesmit gados pieaudzis iebraucēju villu dēļ, nenomaksājama supernodokļa veidā un tā vietā lai, piem.atvienotu neapmakstās komunikācijas, elektrību, ielas apgaismojumu utt. tiek atsavināts pilsoņa vienīgais likumīgais miteklis, kas vienlaikus melīgi saukts par “privātīpašumu”. Bet atņemts kā īrēts, kā nomas maksai beidzoties. Tā ir laupīšana un visa šī laupīšana tiek motivēta it kā visas sabiedrības interešu vārdā, kaut ir tieši pret sabiedrības interesēm. Ņemot vērā šādu valsts reketa dziļo netaisnīgumu šādas nodokļu sistēmas pamatā, tā ir vērtējama kā amorāla. Un kas ir amorāls, tas NAV un NEVAR būt sabiedrības interesēs. Tas skar arī trekni pamstošos “Latvenergo”,”Sadales tīklus”, kuri tiek dēvēti par valsts akciju sabiedrību, tas ir, par mūsu visu – pilsoņu īpašuma daļu. Arī kopīpašums –Daugava un tās mūsu ūdens resursi, a/s lietoti – bet pilsoņiem nekādas atlaides, nekas diferencēts. Trīdesmitajos gados ievilktie elektrības kabeļi un vadu sistēma, psrs laikā palabota, simtiem, tūkstošiem mājās funkcionē arī šodien, bet tiek nekaunīgi uzspiesta maksa par šīm “ST” nebūvētām, bet strādājošām komunikācijām. Domāju, ka viss šis "likumīgais" iedzīvotāju beztiesiskuma pazemojošais k.r.oplums ir jāmaina pamatos. Un ja reiz laupot ir atsauces uz sabiedrības interesēm, tad arī sabiedrībai - pilsoņiem to ir jāizlemj, piem., referendumā! Zināms - pretdarbība būs liela, ļoti liela, jo gan trulie ierēdņi negribēs mosties pat savs nākotnes interesēs, gan gļēvie un izpildīgie valdības sulaiņu bari, arī nedomājošie, akli paklausīgie tos atbalstīs, kaut tie visi kopā būs tikai saujiņa pret aplaupītajām, protestējošajām tautas masām. Un, protams, “pret" būs īpaši tieši ieinteresētie šādai cilvēku beztiesiskuma un atkarības saglabāšanai, pamatā to šefiem esot aiz LV robežām. Pie tam, jau daudz kur padevīgajā un gļēvajā Eiropā netraucēti šādi pierasti tiem saimniekojot. Bet tas viss ir mūsu rokās, ja likumi nederīgi, tie ir maināmi un tiks mainīti, jo nav likumīga iemeslu liegt šo tēmu izskatīt atklāti, aicinot godīgus enerģētiķus, juristus, politiķus uz publiskām debatēm, līdz pat referendumam. Tauta, diskutēsim, domāsim, mainīsim visu kas mums nederīgs, muļķīgs jeb absurds! Nesaglabāsim tādu kārtību tikai tāpēc, ka tā ir pierasts, ka arī citur ir tikpat slikti iekārtots. Neesmu profesionālis (un tas dod iespēju citādi vērtēt) un šīs tēmas ir tikai ieskicētas, jo realizējami varianti un novatorisks, radošas pieejas darbs vēl priekšā!
7.oktobris 2016, 23:22 |
links