Lielupe

Vakar no 7ņiem, pirmā cope 10tos un realizēta, līdz 2viem vēl 2vas, svaiga tīģerene, baltais un ar barotavu.Valgundes puse.
31.marts 2017, 08:30 | links
 
To Alex -
ja ir aizdomās par nelegalo zīmi - vari prasīt satiksmes ministrijai informāciju

bet neaizmirsti, Rigā ari daudz kiegeļu - piem, ja iela ir vienvirziena
30.marts 2017, 22:02 | links
 
www.kadastrs.lv - šeit var atrast ļoti precīzu informāciju par katru konkrētu vietu

(skaties karšu pārlūku)

gandrīz visi ceļi ir pašvaldības īpašums
un gandrīz visi krasti pie upem ir valsts īpašums, jo upes territorija ir valsts territorija

Llort, 30.marts 2017, 21:39


Vienā vietā pie Daugavas pašvaldības ceļi, kāpēc uzlikts ķieģelis? Bija doma paķert zivis.
30.marts 2017, 21:46 | links
 
www.kadastrs.lv - šeit var atrast ļoti precīzu informāciju par katru konkrētu vietu

(skaties karšu pārlūku)

gandrīz visi ceļi ir pašvaldības īpašums
un gandrīz visi krasti pie upem ir valsts īpašums, jo upes territorija ir valsts territorija
30.marts 2017, 21:39 | links
 
Pie Staļģenes pagaidām švaki.
30.marts 2017, 17:26 | links
 
Cik es zinu 10m no krasta pieder valstij un ir visiem jābūt brīvi pieejamai. Par ceļiem ir diezgan interesanti, ja tas bija vienīgais piekļuves ceļš, tad laikam varēja braukt cauri un, ja kaut kas nepatīk var saukt mentus ārā. Vienreiz Kandavā tāds dusmīgs īpāšnieks aplauzās.

spinieris, 30.marts 2017, 11:09




Tu dzīvo pasakā.Lūk likumdošana.Izlasi nepaslinko.Ar zemes īpašnieku jādraudzējas.Vienīgis plus,ka īpašnieki pēc likuma nevar atteikt ,bet palūgt atļauju vajag............



9. pants. Tauvas josla

(1) Ar zvejas tiesību izmantošanu vai kuģošanu un citām ar to saistītām darbībām gar ūdeņu krastiem ir nosakāma tauvas josla. Tauvas josla nav jānosaka, ja privātie ūdeņi visā to platībā un tiem piegulošās sauszemes daļa pieder vienam un tam pašam īpašniekam un zvejas tiesības šajos ūdeņos nepieder valstij.

(2) Tauvas josla gar jūras piekrasti ir norobežojama ar speciālām zīmēm, zemes īpašumu plānos tā apzīmējama kā lietošanas tiesību ierobežojums.

(3) Gar upēm un ezeriem tauvas josla nav jānorobežo ar speciālām zīmēm; zemes īpašumu plānos tā apzīmējama kā lietošanas tiesību ierobežojums.

(4) Tauvas josla gar mākslīgi izbūvētiem kanāliem, hidrotehniskām būvēm un citām būvēm uz ūdens (mākslīgi izbūvēta tauvas josla) nosakāma saskaņā ar šo būvju plāniem. To uztur un apsaimnieko attiecīgie īpašnieki (lietotāji).

(5) Piekrastes zemes īpašniekiem ir tiesības lietot tauvas joslu, ciktāl šīs tiesības neierobežo šis likums, citi likumi un normatīvie akti.

(6) Tauvas joslas bezmaksas lietošana bez iepriekšējas saskaņošanas ar zemes īpašnieku ir paredzēta:

1) kājāmgājējiem;

2) zivju resursu un ūdeņu uzraudzībai un izpētei;

3) robežapsardzībai;

4) vides aizsardzības, ugunsdrošības un glābšanas pasākumu veikšanai.

(7) Pēc saskaņošanas ar zemes īpašnieku tauvas joslā ir atļauta:

1) laivu un kuģu piestāšana (izņemot zvejas uzraudzības dienesta laivas un kuģus, ja tie izmantoti, pildot dienesta pienākumus), to izkraušana un pagaidu uzglabāšana;

2) laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts;

3) zvejnieku apmetņu ierīkošana, atpūta, zvejas rīku žāvēšana un citas ar zveju saistītas darbības;

4) ūdenstūristu apmetņu ierīkošana.

(8) Šā panta sestajā un septītajā daļā minētās darbības drīkst veikt, ievērojot vides aizsardzības normas, bet pie robežas ūdenstilpēm — arī valsts robežas režīma prasības. Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes tauvas joslā laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts, kā arī zvejnieku un ūdenstūristu apmetņu ierīkošana atļauta, ja tas nav pretrunā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu.

(9) Dabiskās tauvas joslas platums ir:

1) gar privāto ūdeņu krastiem — 4 metri;

2) gar pārējo ūdeņu krastiem — 10 metru;

3) gar jūras piekrasti — 20 metru.

(10) Zemkopības ministrija tauvas joslas platumu zvejas vajadzībām un Satiksmes ministrijas Jūrniecības departaments — kuģošanas vajadzībām var noteikt arī šaurāku vai platāku, tomēr tas nedrīkst pārsniegt 40 metrus.

(11) Mākslīgi izbūvētās tauvas joslas platums tiek noteikts attiecīgās būves plānā.

(12) Tauvas joslas platums tiek skaitīts:

1) gar upju un ezeru lēzeniem krastiem — no normālās ūdenslīnijas;

2) gar upju un ezeru kraujiem krastiem — no krasta nogāžu augšmalas, turklāt tauvas joslas platumā ietilpst arī zeme no ūdenslīmeņa līdz krasta nogāzei un pati nogāze;

3) jūras piekrastē — no tās vietas, kuru sasniedz jūras augstākās bangas.

(13) Piekrastes pilsētās vai biezi apdzīvotās vietās zvejas tiesību izmantošanai un kuģošanai (ja tāda tur atļauta) tauvas joslu lieto, ievērojot tādus pašus noteikumus kā neapdzīvotās vietās, bet, ja krastmalas apbūvētas ar ēkām tādā mērā, ka nav iespējams izmantot visu šā panta devītajā daļā noteikto platumu, gar ūdeņu krastu atstājama tik plata tauvas josla, lai nodrošinātu ērtu braukšanu pa krastu, ja nepieciešams, izvērtējot atsevišķi katru konkrēto apbūvi.

(14) Atsevišķos gadījumos, kad pilsētās vai biezi apdzīvotās vietās izbūvē mākslīgās piekrastes, attiecīgo pašvaldību uzdevums ir ierīkot zvejas tiesību izmantošanas (ja tāda tur atļauta) un kuģošanas (ja tāda tur atļauta) vajadzībām ērti pieejamās vietās un piebraucamo ceļu tuvumā tauvas joslas vietā piemērota garuma un platuma piestātnes un uzturēt tās labā stāvoklī un lietošanai derīgas.

(15) Ja dabiski mainās ūdenslīnija, atbilstoši jaunajai ūdenslīnijai mainās arī tauvas josla. Gadījumos, kad upes gultni groza ar mākslīgiem regulēšanas darbiem, ja nepieciešams, zemes gabali jaunām gultnēm un tauvas joslai atsavināmi uz vispārēja pamata saskaņā ar nekustamās mantas piespiedu atsavināšanas normām.

(16) Šā panta noteikumi neattiecas uz ostas teritoriju, kuras robežas noteiktas saskaņā ar "Likuma par ostām" 3.pantu.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 01.10.1997., 17.02.2000., 18.10.2001., 19.06.2003., 30.09.2004., 09.10.2008., 01.12.2009. un 29.05.2014. likumu, kas stājas spēkā 26.06.2014.
30.marts 2017, 16:59 | links
 
Kads zina vai vimba jau nem svetes upe blakus tuskiem?
30.marts 2017, 16:09 | links
 
Vai kāds zina, kādi noteikumi reglamentē ceļa zīmju izlikšanu uz ceļiem?
aldis64, 30.marts 2017, 09:59


Ja ir vēlme pakašķēties tad uz priekšu - patvaļīgi uzstādīt ceļazīmi - pat savā īpašumā vispār ir aizliegts "patvaļīga satiksmes organizēšana", drīkst uzstādīt informatīvu zīmi "privātīpašums" papildus raksti nav reglamentēti - tādi kā "šaus, glabā bez mācītāja utt". Fotogrāfē zīmi, raksti koordinātes un dod iekšā municipāļiem. Pilsētā viņi reaģē ļoti ātri, kā lauku teritorijās nav zināms.
30.marts 2017, 15:33 | links
 
Pa mesliem runajot visadiem .... Uzvara,salakas, uz ledus nevar vairs zivi nomest ja nesi koslajamas tabaksa cienitajs pedejie ledi tas ir vaks benaru paradize. Un vel dirs ka viss ir piesarnots butes plankumainas raudas melniem punktiem pasi jau vanigi neviens cits tur nenak un nemet mums zem kajam .. Lai veicas ....
30.marts 2017, 14:37 | links
 
Dabiskās tauvas joslas platums ir:

1) gar privāto ūdeņu krastiem — 4 metri;

2) gar pārējo ūdeņu krastiem — 10 metru;

3) gar jūras piekrasti — 20 metru.
30.marts 2017, 13:52 | links
 
Cik es zinu 10m no krasta pieder valstij un ir visiem jābūt brīvi pieejamai. Par ceļiem ir diezgan interesanti, ja tas bija vienīgais piekļuves ceļš, tad laikam varēja braukt cauri un, ja kaut kas nepatīk var saukt mentus ārā. Vienreiz Kandavā tāds dusmīgs īpāšnieks aplauzās.

spinieris, 30.marts 2017, 11:09


Tu slikti zini , 10 metri ir ūdenstilpnes aizsargjosla un tā pieder zemes īpašniekam un nevienam citam , tas ir privātīpašums , un nevienam nav tiesību to pārkāpt , tavas josla ir 4 metri .
30.marts 2017, 13:47 | links
 
Valstij pieder tas, kas pieder. Par tauvas joslu nekustamā īpašuma nodokli, maksā īpašnieks, ja tā ir atzīmēta zemes grāmatā. Tā ir vairums gadījumā iekš LV. Tā pat, civillikums atļauj jums brīvi pārvietoties pa tauvas joslu, bet ne nu kādi ne uzvesties uz tās kā cūkām (ja protams saimnieks jums to atļauj. (Kaut gan neko tādu neesmu redzējis. )). Par piebraucamo ceļu- vairums gadījumos, ko piemin makšķernieki/atpūtnieki ir servitūta ceļa statuss. Toties servitūts, parasti ir par labu zemes vai zemju īpašniekiekam/īpašniekiem. Un nu nekādi ne makšķerniekiem/atpūtniekiem. Par atkritumu savākšanas punktiem, nu galīgs sviests. Kāpēc man būtu jātur konteiners pie ūdens, par savu naudu??? Es tiešām nesaprotu, kā var pilnu un smagu taru pie ūdens atnest, bet tukšu un vieglu atpakaļ nē???!!!
30.marts 2017, 13:30 | links
 
Jā, šis forums ir pilns ar demogoģiju. Neiet runa par sētu un pagalmu. Arī ar cūkmeniem viss visiem ir skaidrs. Tās zīmes jau ir saliktas visās iespējamās vietās un neiespējamās vietās.
Mēs ja varam savācam arī svešus atkritumus, tikai kamēr zemju īpašnieki - pašvaldības un arī privātie nenodrošinās atkritumu savākšanu tvertnes savās teritorijās, vietās kur ir liela tautas staigāšana - visa cūkmeņa epopeja it tukša runāšana.
Zinu ka zemes īpašnieki tūlīt uzsprāgs, bet ko darīt - laimei dzīvot pie ūdeņiem ir arī ēna.
30.marts 2017, 11:18 | links
 
Cik es zinu 10m no krasta pieder valstij un ir visiem jābūt brīvi pieejamai. Par ceļiem ir diezgan interesanti, ja tas bija vienīgais piekļuves ceļš, tad laikam varēja braukt cauri un, ja kaut kas nepatīk var saukt mentus ārā. Vienreiz Kandavā tāds dusmīgs īpāšnieks aplauzās.
30.marts 2017, 11:09 | links
 
Vai tev patiktu, kad caur tavu pagalmu brauc tūristi? +bonusā izmet savus atkritumus?

Labi, ka veel sievu neizmiilee un šnabi neizdzer !
30.marts 2017, 10:55 | links
 
Vai kāds zina, kādi noteikumi reglamentē ceļa zīmju izlikšanu uz ceļiem? Manuprāt ceļazīmes paredzētas satiksmes organizēšanai uz ceļiem un to izlikšanu jānosaka attiecīgai valsts institūcijai.

aldis64, 30.marts 2017, 09:59


Ja ceļš un teritorija, kur Jūs plānojat uzstādīt ceļazīmi ir Jūsu privātīpašumā, tad ceļazīmes uzstādīšanu varat veikt pēc saviem ieskatiem. Pretējā gadījumā ceļazīmes uzstādīšanu Jums jāsaskaņo ar konkrētā ceļa īpašnieku.

Vai tev patiktu, kad caur tavu pagalmu brauc tūristi? +bonusā izmet savus atkritumus?
30.marts 2017, 10:52 | links
 
uzliec ziimei virsuu melnu maisu un nofocee zimi ar to, un brauc ieksaa, veelaak, ja kas paarsuudzeesi, vai arii serkocinus nopirksi!
30.marts 2017, 10:47 | links
 
Vai kāds zina, kādi noteikumi reglamentē ceļa zīmju izlikšanu uz ceļiem? Manuprāt ceļazīmes paredzētas satiksmes organizēšanai uz ceļiem un to izlikšanu jānosaka attiecīgai valsts institūcijai. Bet Latvijā tās ir kļuvušas par zemes īpašnieku rotaļlietu, lai parādītu savu nepatiku pret makšķerniekiem un visiem, kas vēlas piekļūt pie viņiem nepiederošiem publiskiem ūdeņiem.
Vai tādai privātpersonas izliktai zīmei ir juridisks spēks un tās patvarīga lietošana nav pārkāpums?
Tad jau katrs šosejas malā dzīvojošs pipars var pie savas mājas uzlikt balto zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" - LEJASKAŠĶI, un visi brauksim garām uz 50 km/st un sveicināsim.
Varbūt nav tēmā, bet nu ir piegriezies, ka braucot uz copi jādomā vai varēsi vairs vecajā vietā piebraukt vai kāds jau savas ambīcijas nebūs grafiskā formā izlicis. Galu galā brauc jau atpūsties, nevis ar zemas īpašniekiem un viņu suņiem diskutēt. Nošpļaujies un brauc tālāk.
Varbūt šo tēmu vajadzētu pacelt arī makšķernieku organizācijām, tāpat kā par tīklīem un lomu apjomiem. Vai arī tur darbojās tikai zemju īpašnieki :(
30.marts 2017, 09:59 | links
 
Здарова народ! Кто был в стальгенэ? Как там с вимбай?

sanjok4, 29.marts 2017, 22:03


mašīnas stāv, bet vai ķeras, ņeznaju.
29.marts 2017, 22:05 | links
 
Jautājums zinātājiem/vietējiem! Divus gadus tur neesmu bijis, gribu aizbraukt pacopēt pie Vecsvirlaukas, upes dienvidu malā, bet dzirdēju, ka esot vai nu "šlakbaums", vai pārrakts tas ceļš līdz pašai upei, kuru vietējie stabili zin. Lai lieki nededzinātu degvielu, varbūt varat man pateikt, kas un kā, var tikt līdz vecajai vietai vai nē?

Rikoman, 29.marts 2017, 20:10


Domāji tur, kur Svitene ietek Lielupē? Tur tagad ir zīme. Caur mežiņu 100 metri un tad stop, ja pareizi atceros. Pie kapiem var nolikt mašīnu un tālāk ar K2.
29.marts 2017, 22:04 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager