marfims, demagogs Tu otmennijs, bet pēc būtības par Zvejniecības likuma 10 panta 5 daļu uz kuru atsaucas visās pašvaldības pieņemot saistošos noteikumus savās teritorijās nosakot licenzēto makšķerēšanu !!! (par kuru runāju vairākās tēmās) tā arī ne pušplēsta vārda :) ... KO ???????
bushmans, 15.aprīlis 2017, 17:05
bushmans, lietojot terminus, par kuru nozīmi, izskatās Tev nav izpratnes, sāc ar aizvainojumu un pārmetumiem par to, ka Tev nav paskaidrots to, ko nesaproti. Piedod, bet tas neliecina, ka jēdziens pieklājība Tev ir pazīstams.
Zvejniecības likuma 10.pants jālasa kopumā, nevis jālasa tikai tā 5.daļa aizstājot vārdu „jo” ar vārdu „ja”. 5.daļa ir saistīta ar 4.daļu un paskaidro – papildina to. Ar 10.p. 5 daļu likumā noteikts, ka LM noteikumus, ja tādus vajag izdot, to dara pašvaldība, nevis Zemkopības ministrija, Valsts Vides dienests vai biedrība. Citiem vārdiem, ja LM nav paredzēts ieviest, LM nolikumu pašvaldībai nav jāizdod piespiedu kārtā.
10.panta 4.daļa pēc būtības nosaka, ja ūdenstilpē vai tās daļā vēlas kārtību, kura atšķiras no MN, saskaņā ar MK kabineta noteikumiem, jāievieš licencētā makšķerēšana uz visu makšķerēšanu.
Pamatojumi, lai varētu ieviest LM, ir noteikti Ministru kabineta noteikumos Nr.799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība". Precīzāk II. Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību ieviešanas pamatojums.
Viena no lietām kas neatbilst, makšķernieku interesēm un vēlētos teikt, arī to LM ieviesēju interesēm, kuri nav tendēti tikai uz maksas makšķerēšanas ieviešanu, ir tas, ka ar Zvejniecības likumu noteikts, ka visa makšķerēšana vietās kur ir LM var notikt tikai ar licencēm. Tas nozīmē, piemēram, ja kādā upē, ieviešot LM vēlas atļaut noķert lasi, taimiņu, tad automātiski arī tiem, kuriem interesē mailīšu makšķerēšanu ir nepieciešam licence. Saprotams tās var izdot bez maksas, bet ieviesējam rodas izdevumi, kas saistīti ar licenču izdošanu, izplatīšanu, uzskaiti, atskaišu par lomiem saņemšanu, apkopošanu un nodošanu. No makšķernieku puses, iznāk, ka dēļ daļas, kuras vēlas iespēju paturēt lasi vai taimiņu lomā, pārējiem tiek radītas, varētu teikt, nevajadzīgas neērtības.
Zvejniecības likumā vārdiņš „tikai”, kurš kardināli maina lietas būtību, parādījās ar grozījumiem, kurus pieņēma 2014.gadā, veicot tā saucamās korekcijas, kurām lietas būtība nebija jāmaina, attiecīgi tas iepriekš ne ar vienu nav ne apspriests, ne saskaņots.