Sami

Piedavajuma nakts tarou vannas.vannaa 1000 nakteni.50 eur. Kontakti26180129
4.augusts 2017, 20:27 | links
 
Velik iebrauz pie manīm pasēdēsim kopā. Interesanti novērojumfakti. Pamēģināšu Tevis pieminēto kopozīciju, citādāk tās strīpas kas redzamas ekrānā liekās, ka mans motors pieslēgts, to augš', to lejā un ni....uja.... Ne asakas:)
3.augusts 2017, 21:32 | links
 
Par samiem droši vien atkārtošos,bet pēdējos gados konkrētās samu bedrēs (tas nav tajos hes'a dīķu uzpludinājumos) esmu pārliecinājies uz 100% par vienu : ja copē samus normālā upes gultnē,tad no bedrēm viņus var celt ārā tikai diennakts gaišajā laikā. Tikko saule noriet,tā copi nogriež kā ar nazi (sams aiziet prom no bedres tuvāk krastam baroties).Līdz ar saullēktu stundas laikā bedrē cope paliek atkal aktīva un viss turpinās ar nelielām pauzēm līdz pat saulrietam. + Samus šādās vietās var makšķerēt praktiski jebkāfos laikapstākļos.Tāpat kā ar citām zivīm - ir tikai jāzina viņu atrašanās vieta,jeb pulcēšanās bāze. ;)
3.augusts 2017, 03:00 | links
 
Veliks, kaut visi rakstītu ar tādu atdev!
2.augusts 2017, 22:29 | links
 
Brīvdienās atkal padevos copes kārdinājumam un 28.07 līdz 29.07 pavadīju pie Daugavas. Vecā vieta un praktiski līdzīgs stāsts. Vienu 2,5 kg ievilku laivā, vienam apmēram tik pat lielam uzšāvu pa lūpām bet āķis neaizķērās un bija vēl divi ļoti skaisti un tiešām smagi uznācieni un patiesībā esmu laimīgs, ka nepaņēma. Pēc tā vien, ko ehalotā ieraugi un saproti, kā tā resnā strīpa pārvietojas ir skaidrs, ja tāds pieteiksies, tad nakšņosi uz upes, tas točna. Instinkti jau neļaus auklu pārgriezt vai kādā citā veidā no tās kravas atbrīvoties bet tai pat laikā saproti, ka augšā to nedabūsi un laivā ne tik. Reti jau ko tādu ieraudzīsi bet, kad ieraugi, tad reāli pārņem jocīga sajūta, it sevišķi, ja laivā esi viens pats.
Bet darba nedēļa aizrit, briesmu stāsti aizmirstas un kārtējās brīvdienās atkal uz copi.
Starp citu, varbūt kādam interesē, kas šogad modē uz samu āķiem ? :)
Es veltu laiku eksperimentiem un katru sezonu eksperimentēju ar vienādu barību visas sezonas garumā. Tas tā, lai rastu objektīvu priekšstatu par to, cik liela atsaucība katrai konkrētai barībai. Tam vajag daudz laika, jo katra diena ir atšķirīga pa savam.
Tad nu lūk. Šogad daru tā, pārgāju atpakaļ uz krietni mazāka izmēra āķiem, jo esmu guvis pārliecību, ka mazāks izmērs ir ne tikai krietni bet daudzkārt produktīvāks par lielā izmēra āķiem tieši uz reāli izvilkto zivju skaitu.
Visi mēs piedzīvojam copes brīžus un visiem ir kaudze stāstu par to, ka uzšāvu un pa tukšo. Tam protams ir vēl arī citi iemesli bet viens no - ir tieši tas, ka āķis ir pa lielu un svins par smagu.
Neaizmirsīsim, ka samiem nav roku, tie uzņem barību ar savu vakumsūkni.
Un nu par pašu barību. Es šogad kombinēju naktstārpu ar zivju fileju. Pirmo zivi ko puika no krasta noķer un tas parasti ir breksītis, kurš vienā gabalā sama āķim par lielu bet žāvētavai par mazu, tas tiek sadarināts skaistos apmēram 8-10 cm garos un 1,5-2,5 cm platos filejas gabaliņos un atsevišķā trauciņā tiek novietots zem sūnām naktstārpu spanī. Pirms iebrauciena es jau krastā sagatavoju gatavas copenes un vēl kādas 2 rezerves pavadas uztankotas kaujas gatavībā turu spainī. To daru tāpēc, ka samam reālais darba laiks ir 2-3 stundas no rīta un tik pat vakarā. Un tiko vienu copi sagidi, kad āķus notīra bet zivs aiziet, tā ir fiksi jābūt gatavam ar otru uztankoto pavadu, nevis jāziedo ražīgais copes laiks un konkrētā vieta tam, lai durtu tārpus uz āķiem un gaidītu copi no jauna. Tikmēr vējš un straume dara savu un aiznes tur, kur nekā vairs apakšā nav.
Par šo konkrēto kombināciju varu pagaidām teikt tikai to labāko. Strādā uz sitiena. Ja sams paceļas un pie paikas pienāk, tad ņem samērā pārliecinoši un bez jebkādām papildus priekšspēlēm. Nav nekādu kritienu uz leju un celšanās atpakaļ un nedrošās piecopes, tā teikt, ja pienāca un atrada, tad seko cope. Cita lieta ir, ja pienāk mazais, kuram tā pačka pa lielu bet brokastis nav dabūjis, tomēr kaut gabaliņu bet nozagt vajag. Tas protams ņem kā māk un arī sarūpē tukšo copi. Jebkurā variantā, iesaku šo barību lietošanai. Nemācēšu pateikt vai arī ar grunteni viņa tik pat labi strādā, jo kvokojot arī vienīgo pavadu, tas notiek ilgākais 3 stundas un visas smaržas ir vēl aktīvas. Uz grunteni fileja var izgarot un sasmirdēt, ka nesanāk pretējais efekts. Ja kādam ir cita pieredze, neskopojieties, padalieties, tāpēc jau mēs šeit esam, vai ne ?:)
Lai veicas!:)
2.augusts 2017, 21:35 | links
 
es šajās brīvdienās biju patīkami izbrīnīts, ka Staburaga apkārtnē 3 dienās nedzirdēju nevienu kvoku. Dažus gadus atpakaļ būkšķināja cauru diennakti...

Redzēju 2 smukus pacēlienus, bet copi tā arī nesagaidīju. Tomēr vairākus 20cm samiņus rokā paturēju, bija iekārojuši brekšu ēsmu.
31.jūlijs 2017, 10:35 | links
 
Jautājums klonkotājiem, vai kāds ir mēģinājis Mad Cat tīzerus? Ir vērts viņus pasūtīt?
27.jūlijs 2017, 22:30 | links
 
Šo gadu var mierīgi norakstīt.Varbūt,es saku varbūt vēl septembŗī kas pakustēsies,bet tā kā augustā jau sola salnas tad lielas cerības nelieku.Samuks iznārstoja kādas 3 nedēļas vēlāk un arī tad ne visi,zandžikam tas pats.Varbūt nākamgad...
27.jūlijs 2017, 07:55 | links
 
Rīgas baseinā tādi ap 3-4kg mazuļi ķērās,a lielāki nikuja.
26.jūlijs 2017, 23:39 | links
 
No piektdienas vakara līdz svētdienas pēcpusdienai biju Aizkraukles baseinā. Pārsvarā velce, nedaudz džigu un atvēlēju laiku arī pasēdēšanai ar kvoku uz samu. Velce bija visu laiku pilnīgi pa tukšo, neko pat neaizķēru, izņemot dažas noderīgas lietas kā piemēram grunteņu sistēmas norautās un saliekamo enkuru. Ar džigu bija vairāki sitieni bet visi bez turpinājumiem. Uz kvoka bija pa visu laiku divi reāli padjomi no kuriem viens izpildījās ar tramīgu copi, kuru beigās nočakarēju cerībā, ka būs spēcīgāka. Svētdienas rītā uz kvoka tukšais gājiens, neviena padjoma. Zivis bija pietiekoši daudz un vismaz sēdēja uz grunts, tikai neko neēda no manas ēdienu kartes. Tad vienā brīdī līdakas sāka dzenāt mailes, izvilku špinīti ar rotiņu galā un apmēram 15-20 minūtēs trīs knapmēra līdaciņas, drusku vēlāk vēl viena. Un ar to atkal visa cope bija cauri. Ilgi vēl pēc tam mētāju, pārbraucu citur un atkal mētāju bet vairs nekā. Nu tāda bija šī copes reize.

veliks, 26.jūlijs 2017, 18:16

ķeguma baseinā līdzīgi. Samu cēlieni ir , bet niko neaiztiek! HVZ kas pa štyelli!!!
26.jūlijs 2017, 20:23 | links
 
Velce bija visu laiku pilnīgi pa tukšo, neko pat neaizķēru, izņemot dažas noderīgas lietas kā piemēram grunteņu sistēmas norautās un saliekamo enkuru.

veliks, 26.jūlijs 2017, 18:16


Varbūt manas mantas noķēri? Daudz ko atstāju tur. :D
26.jūlijs 2017, 18:35 | links
 
No piektdienas vakara līdz svētdienas pēcpusdienai biju Aizkraukles baseinā. Pārsvarā velce, nedaudz džigu un atvēlēju laiku arī pasēdēšanai ar kvoku uz samu. Velce bija visu laiku pilnīgi pa tukšo, neko pat neaizķēru, izņemot dažas noderīgas lietas kā piemēram grunteņu sistēmas norautās un saliekamo enkuru. Ar džigu bija vairāki sitieni bet visi bez turpinājumiem. Uz kvoka bija pa visu laiku divi reāli padjomi no kuriem viens izpildījās ar tramīgu copi, kuru beigās nočakarēju cerībā, ka būs spēcīgāka. Svētdienas rītā uz kvoka tukšais gājiens, neviena padjoma. Zivis bija pietiekoši daudz un vismaz sēdēja uz grunts, tikai neko neēda no manas ēdienu kartes. Tad vienā brīdī līdakas sāka dzenāt mailes, izvilku špinīti ar rotiņu galā un apmēram 15-20 minūtēs trīs knapmēra līdaciņas, drusku vēlāk vēl viena. Un ar to atkal visa cope bija cauri. Ilgi vēl pēc tam mētāju, pārbraucu citur un atkal mētāju bet vairs nekā. Nu tāda bija šī copes reize.
26.jūlijs 2017, 18:16 | links
 
Nav brīnums kāpēc kurkuļi tik uz sliekām ķerās - lielais netērēs kalorijas, gremojot tik mazu kumosu :D

3.jūlijs 2017, 22:43 | links
 
No piektdienas uz 24 stundām mēģinājums tikt pie kāda ūsainā lejpus Pļaviņu hesa vainagojās ar vienu 55 cm bērniņu, kurš tika sabučots un palaists paaugties. Tas uz naktstārpu, zivtiņas tika ignorētas. Sākumā ūdens līmenis bija dikti zems un vairākas reizes mainījās, bet sestdien ap pusdienlaiku parāva vaļā slūžas un līmenis pamatīgi cēlās. Ar pasākumu paliku apmierināts kaut arī redzēju tikai vienu copi. Pārējie copmaņi pukojās, ka esot tukšā spiningotājus ieskaitot.
P.S. Jāpiebilst, ka pirmo reizi mēģināju tikt pie kāda sama. :)))
2.jūlijs 2017, 19:11 | links
 
Paldies visiem par ieteikumiem!

No 5dienas 22:30 līdz 6dienas 7:00 kopā 7 samu bērneļi - lielākais uz 2 kg, ēsma naktstārps. Dzīva zivtiņa nostāvēja no 5dienas līdz 7dienas rītam, pa pāris reizēm mainot ēsmu, bet to neviens diemžēl neiekāroja.
2.jūlijs 2017, 17:23 | links
 
nu biju uz samiem ap Plavinaam, tikai kurkuli vien, tas no krasta!
30.jūnijs 2017, 21:58 | links
 
Šajās brīvdienās varētu būt pašvaki Daugavā ar copi no krasta, jo vakar sāka mest lejā ūdeni un līdz 04.07. nometīs pa nepilniem trim metriem.

Alabmak, 30.jūnijs 2017, 11:59


detaļas šeit: http://www.latvenergo.lv/lat/Jaunumi/preses_relizes/11138-izbuves-darbu-veiksanai-liktendarza-4-7-julija-plavinu-hes-udenskratuve-uztures-pazeminatu-udenslimeni
30.jūnijs 2017, 12:33 | links
 
Ķīsī ir noteikti :) Jau vairākus gadus ķecerīga doma ar kādu kvokotāju ielaisties un paskatīt pa bedrēm vai cilājās. Lai gan nezinu vai ezerā viņam uz to tāda pat reakcija kā upēs.

arvis_an, 30.jūnijs 2017, 11:21


es biju ielaidies, pāris gadus atpakaļ, tajās bedrēs pie Juglas ietekas... varbūt bik par vēlu rudenī (septembrī), jo tād bedres bija pilnas ar plaukstiniekiem pličiem. Neko nedabūju toreiz un arī sama cēlienu neredzēju.

Vairāk nav sanācis, bet Ok var kādreiz pamēģināt
30.jūnijs 2017, 12:24 | links
 
Pagājušajā vasarā arī Lielupē pie Priedaines viens samu kurkulis uz gruntenes tika izvilkts. Tā kā var braukt kvokot.
30.jūnijs 2017, 12:20 | links
 
Tas bija domāts virs Pļaviņu HES
30.jūnijs 2017, 12:00 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager