A_V,Marfim un Māri.Ne jau pret Jums,kā personālijām kādas simpātijas vai antipātijas,bet pret sistēmu,kā tādu. VVD kapacitāte,saucu to par IMPOTENCI,radīta,pat neizprotu kādu iemeslu dēļ,tā tad kāds tā grib un kādam tas izdevīgi.Tad tiek radīta SI kustība un akcija Lašiem būt.Šajos pasākumos iesaistās aktīvisti no sabiedrības,neapzinoties,ka var nonākt konfliktā ar likumu.Vides inspektors,tas ir sistemātisks izglītota,labi atalgota un ekipēta cilvēka darbs un aicinājums.Par SI darbošnos nāk prātā sens tautas teiciens:Ar pirkstu d...u neaizbāzīsi.
Lai gan,balstoties uz pēdējo gadu novērojumiem,to saistu ar Valsts Publisko ūdeņu slēptu pārdali.
Šai sakarā,jau kuro reizi uzdodu jautājumu:Kā Igaunija spēj nodrošināt savu VVD inspektoru,perfekti ekipētu,darbu?
BrunoL, 21.janvāris 2018, 20:43
BrunoL perfekti uzrakstījis. Nu cik var malt un malt. SI kā atsevišķi autonomi indivīdi vai "reindžeru" kolektīvi ir juridisks nonsenss, kontroles un arī sodīšanas funkcijas drīkst būt tikai un vienīgi valsts (nu un pašvaldību līkumā noteiktos ietvaros) funkcija. Jo tad ir amatpersona, pagoni, noteiktas tiesības un pienākumi, alga, darba aprakst, darba laiks un atbildība ko prasīt, vadība kam var uzdot nēērtus jautājumus un sabiedriksi "spārdīt" lai kustas. Dot privātajam kontroles funkcijas nedrīkst. Ja tikai palīdz kopā ar amatpersonām, tad lūdzu uz priekšu. Brīvprātīgi izsekot, filmēt, lamāt, ziņot un likuma robežās traucēt (nu kaut raķetes šauj, kad maliķi tīklu liek), nevienam nav aizliegts, tikai uz paša iniciatīvu un risku.
Par Igauniju gan cits stāsts, tur vienkāŗsi nav problēmas apmēra, pie tam tāpat atļauts tas, kas pie mums sastāda lielu daļu no insoekoru darba, respektīvi katrs var nopirkt tīklu licenci. Nu un...
Somījā žebērkļa un cemmera izmantošana arī nav aizliegta, veialā, normālas senču zivju ieguves tradīciju uzturēšana. A mūsu problēma vienkārši ir makšķernieku bļīvums uz valsts ūdens resursu apjomu. Attiecīgi ierobežojumi lielāki un arī kontrole prasa daudz vairāk resursu.