Sveiki, man arī radusies interese par dropšota kāta iegādi. Varbūt kāds var ieteikt kādus labus kātus tieši dropam? Un kam vairāk jāpievērš uzmanību pērkot kātu priekš dropa?
andzs90, 26.jūnijs 2018, 10:23
Pašlaik Latvijā dro-shot jau nosacīti ir sašķēlies vairākās tehnikās, stipri attālinoties no amerikāņu klasiskas, pēc būtības jau citus nosaukumus vajadzētu. Katrs kā nu māk tā "dropšoto", zivis ķer visi :)
Pa lielam novēroju pašlaik 2 pamata virzienus - tuvāk klasikai ir īsi (optimāli 1.8m līdz 2.10m) spingri spiningi, salīdzinoši tuvs iemetiens, kāta blanka mānekļa spēlē tiek iesaistīts minimāli (gals praktiski nelocās), spēlē reāli ar auklu, tādējādi var piešķirt spēlei vissīkākās nianses, līdzīgi kā ar ziemas makšķeri.
2 variants , ko tagad daudzi izmanto un arī nosacīti sauc par drop-shot ir jau gari 2.4m-2.7m kāti, tāli metieni, spēle galvenokārt ir tāda pievikšana un "izlocīšana" izmantojot kāta blankas elastību. Šāda tehnika arī ir rezultatīva, bet nu spēle mainās būtiski, ne par kādu sīku izkratīšanu vairs īsti runa neiet.
Attiecīgi, izejot no izvēlētās pamata tehnikas piemeklē kātu - pirmajā gadījumā līdz 2.10m, pēc būtības pārklājas ar tviča kātiem, idejiski ļoti tuvi, ātrs un skanīgs "armatūras stienis". Otrajā variantā jau kaut kas 2.4m+ universālis, ne extra fast, bet kaut kas mīkstāks, lai varētu ar blanku pievelkot izlocīt.
Kāta tests atkarībā no paredzētās copes vietas, vairumā ūdeņu pietiek ar 20g, taču Daugavā pie Rīgas, kur regulāri mēdz būt nikna mākslīgā straume no HES, vajadzētu vismaz 30g testu, dažreiz arī ar to par maz.
Ja konkrēti kādu modeli, tad iesācējam (principā ne tikai iesācējam) varu rekomendēt RYOBI Excia kātus - jūtība normāla, labs bonuss ir atvērtā tipa nano-ručka, kas ļauj turēt pirkstu pa tiešo uz blankas nu un cena "limonāde" priekš tiešām normālas kvalitātes. Protams tirgū ir vēl kaudze ar variantiem dažādos cenu līmeņos.