Vēdzeles

Ar ko un kā tās labāk ķert
Skatos interesantas lietas apspriežat,tapēc nolēmu padalīties novērojumos. Ļurbas copēju jau kādus gadus piecus, Iecava,Misa,Mēmele,tās ir upes kur ir mēģināts un arī noķerts. Iecavas upē labāk ir ņēmis naktinieku un nēģa gab., ir bijis labs loms arī uz raudiņas gab. Misā labākais bija nēgis,bet Mēmelē viennozīmgi slieku pušķi. Ir velviena lieta, tajā pašā upē dažādos posmos vēdzeļu ēdienkarte var ļoti mainīties, tas noteikti tā ir Mēmelē! Un protams arī ķeršanas laiks-pavasaris vai rudens. Ejot copēt ņemu līdzi vismaz 3ēsmas gan jau kāda nostrādās...
11.novembris 2009, 22:02 | links
 
Ka ir ar foreleliti? Skatos, ka daudzi min tieši šo, jo vedzele dzivo tur pat kur forele un ed mazas forelites. Ta vismaz daudzi raksta!
11.novembris 2009, 13:00 | links
 
Tik traki arī nav. Viens no veidiem ka iebarot ir sasmalcinat zivi mazitinos gabalinos un sajaukt ar zemi lidzigi, ka strada uz liniem un citam zivim. Man kopā ir 3 vēdzeļu upes kur braucu ar savām vietām. Man vestulē cilvēks jautāja par līni - atklāti sakot nēsmu nekad mēģinājis un vecajam jautāju viņš arī nav. Bet ķīsis strādā ļoti labi lai to nemainītu. Esmu bījis barta, pazistams cilvēks laboja arī latvijas rekordu pagašo gadu. Bet jasaka, ka tik liels eksemplārs ir milzīgs retums LV. Veči ja noķerat ģimnāzistes, mēģinam tomēr korekti atlaist. Zinātniski esot pierādīts: ja vēdzele ir āķi ar ēsmu ierijusi tā, ka nav iespējams bez zivs bojāšanas āķi izņemt, tad, nemēģinot to izraut ar spēku, pavadiņa ir jānogriež, jo zivī esot tāds skābes daudzums, kas ļauj nelūgto metāla viesi ātri vien «saēst», atbrīvoties no tā skavām un turpināt dzīvot
11.novembris 2009, 00:47 | links
 
es paarsvaraa lieku vai nu taarpu vai renges gabalinu...uz rengi parasti traapaas lielaakas uz taarpiem mazaakas...parasti darbojos baartaa:)
11.novembris 2009, 00:25 | links
 
Tā plēsoņu piebarošana ir ļoti interesanta lieta, var savilkt vienā vietā kā līdakas, asarus, zandartus, zušus... bet jādzīvo pie upes, jo laiku prasa lielu. Es kaut kad pa TV redzēju vienu sižetiņu, kur vienas okeāna salas iedzīvotājs daudzu gadu garumā baroja zivis līcītī, un tagad noteiktajā stundā līcītis burtiski piepildījās ar lielajām okeāna plēsoņām, kas jau gaidīja savu saimnieku. Tas pasākums jau sāka pievilkt simtiem tūristu... skats tiešām fantastisks!
RolandsK, tavs tēvs arī baroja noteiktās stundās?
10.novembris 2009, 23:11 | links
 
Ja ir iespēja iegūt tad jau var izmēģināt, bet parasti tāda kārtīga vedzeļu cope sākas, kad vardītes jau vairs nevar iegūt un vasara jau nejiesi priekš ziemas galēt vardes!
10.novembris 2009, 22:08 | links
 
RolandsK, gribeeju Tev pajautaat varbuut praksee, kad tev ir gadiijies izmeegiaat mazaas vardiites, un ja jaa tad kadas atsauksmes??
10.novembris 2009, 21:56 | links
 
Ar reņģem meģinājis esmu, bet nekas pieminēšanas vērts nav. Tēvs no kura mācijos un mācos vel šobrīd. Ir ar reņģem iebarojis, bet par iebarošanu ir vesels stāsts un to var reāli veikt, ja tava izvēlētā vieta ir tuvumā, jo paša barošana, jeb pieradināšana notiek nedeļu vai pat vairāk. Vispār ar vēdzelēm ir patīkami tas, ka šī ir ļoti intresanta lieta, kura Latvijā nav populāra, kas atkal ir labi, jo zivtiņas nepaliek mazumā un tīklos tās neiet. Par zuti izmantoju mazos zutišus, kurus vasara nopirku no zvejniekiem un tad iemetu saldetavā. Par biezumu tas jau ir, ka kuram, bet es parasti novelku ādu un tas arī viss, jo ar lielajiem nedarbojos. Darbojos vidzeme, palasot šeit cilvēki raksta, ka vidzeme nav vietas, LIELAS muļķības. Šīs saucamajās foreļu upitēs ir daudz vedzeļu. Vitrupe ir ļoti daudz labu vietu, protams labākas un sliktākas, bet upe ir labas kunceles. Sliekas saliekot daudz uz āķa mudzekļī ir tieši tas pats kas lielāks viens vai divi naktstārpi, tā kā šo nevajag tik ļoti nošķirt. Par Fileju, ka jau cilvēkam kam ir lauki ar saimniecību parasti ir gaļina saldētava. Gaļinai nav ne vainas abi varianti der. Par aknām - aknas satur dažādas vielas kuras ūdeni nevisai labi smaržo un ļoti aukstā udeni paliek cietas un atri pazaudē savu efektivitāti, nav vērts. Un vislielākas muļķibas, ko esmu dzirdējis, ka var likt pašas vedzeles gaļu, par to uzreiz aizmirstat.
10.novembris 2009, 21:50 | links
 
RolandsK, kurā Latvijas rajonā darbojies? Kur liec sliekas savā ēsmu vērtību skalā? Lieto tikai svaigu fileju vai arī saldētu? Ko domā par aknām? Daudz jautājumu :))))
10.novembris 2009, 20:08 | links
 
RolandsK kā griez zuša fileju cik plānai jābūt .Ja jātaisa tādas filejas ,ka uz zandartu tad saprotams.
10.novembris 2009, 18:51 | links
 
Jautājums Rolandam, vai uz reņģws gabalu nav mēģinārs .
10.novembris 2009, 18:43 | links
 
Ilgus gadus makšķerēju vēdzeles. Esmu eksperimentējis ar ļoti daudz ēsmām. Ir jāziin ko likt katrā aukstumā, katrā vietā. Nevar aizbraukt un iemest un tikai gaidīt. Kad ir ļoti auksts mīnusos tad ja ir iespēja vispār, cūkas filejas gabali un neviens zivs gabaliņš nestāv klāt par ne ņurņiks. Ja skatamies tomēr, ka cope notiek vidēji +4 līdz -4 (Fileja ļoti labi strādā pie -10 un uz augšu). Naktstarps labi strādā ar garneli gan nekas prātīgs anv dabūts. Ja skatamies no zivju gabaliņiem tad mans tops ilgu gadu gaitā vienozimīgi ir 1 - ķīsis 2-Nēģis 3- raudiņa, breksits, vīķe. 4- zutis, 5- Karūsa, 6- Līnis, 7- Līdaka. Esmu sapratis, ka arī asaris Kuncelei nepatīk. Vel ja anv iespējams saķert, bet gribās braukt var nopirkt Lasi - vienu reizi esmu tikai šādu delikatesi atļāvies un rezultāts bija, bet nu tad jabūt ļoti bagātam. Karpiņu var izmēģināt. Bet vienozīmigi Ķīsis šo gadu laikā ir #1
10.novembris 2009, 18:15 | links
 
vakar gauja 2 bet mazinjas
10.novembris 2009, 08:05 | links
 
Raimoo
visdrīzāk tā varēja būt menca.stipri līdzīgas&radniecīgas zivis! :)
9.novembris 2009, 13:30 | links
 
V-pilī uz mola kādas 2 nedālās atpakaļ copējot buti ap 22:00 paņēma, bet b****nevarēju uzcelt augšā uz akmeņiem un m**** nolocījās no āķa. Tā ir ka tīkliņu neņem līdz, nekad nevar zināt kas piekodīsies. Varēja būt uz kādi 1,5 Kg. - paņēma garneli.
9.novembris 2009, 13:27 | links
 
Šodien Bārtā no 16:30 līdz 20:00 pilnīgs tukšums. Līmenis zems, ūdens dzidrs, straumes nekādas. Kaut gan laiks apmācies un no mēness ne ziņas.
8.novembris 2009, 23:40 | links
 
roberto@22
Sveiki, nu kā ar vēdzelēm Ventā, tā tuvāk Ventiņiem, jau iepriekš paldies par atbildi.
Būtu uzrakstījis par saviem panākumiem un tad citiem prasījis!
8.novembris 2009, 22:47 | links
 
nu tad sveiki veci kaa ar vedzeleem ventaa taaa tuvaak ventinjiem,, ir kas dabuuts,, jau iepriks paldies par atbildi,,
8.novembris 2009, 22:21 | links
 
ka ar vedzelem
8.novembris 2009, 21:50 | links
 
Par mīnusiem ir sēdēts pat virs -5°, atkarīgs no paša ūden temperatūras. Lieto monolīto auklu un sēdi līdz, kamēr vižņi parādās tik daudz, ka copi vairs nevar redzēt! Pēc tam auklu gremdē jau pie krasta, bet tad copi ir grūtāk redzēt, tas darbojas, kamēr vižņi nesastings, jo iemest vairs nesanāk.
7.novembris 2009, 21:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager