Gan fīderis, gan gruntene ir savā būtībā gruntsmakšķerēšana, jo abi veidi paredz makšķerēšanu tieši uz grunts. Tā galvenā atšķirība ir tā, ka fīderī regulāri , teiksim, ar laika atstatumiem no 2 līdz pat 10~15 minūtēm tiek barots viens konkrēts punkts(vieta) uz grunts- angliski "feed"- barot. Krieviski dažreiz saka- "anglijskaja donka"- angļu gruntene, būtībā tā ir pilnveidota/uzlabota gruntsmakšķerēšana, jo copmanis nemet uz dullo, cerot, ka kaut kad garām peldēs kāda zivs, bet gan baro vietu - pievilina savam punktam zivis. Esmu redzējis fīderētājus, kuri izmanto fīderkātu, bet met dažādās vietās un dažādos attālumos un gaida 20+minūtes. Tas jau vairāk sanāk kā parastā gruntene, lai gan rīki fīderim, kas, manuprāt, ir vismazāk veiksmīgais variants. Klasiskajai gruntenei visbiežāk liek klāt kādu zvaniņu, fīderim copi nosaka tikai pēc spices kustībām.
Tāda īsumā ir mana saprašana par "gruntene" un "fīderis" atšķirībām. Tiesa, neesmu grunteņotājs klasiskais, tāpēc vairāk varu paskaidrot par fīderi.
P.S. Ja grunteņotājs ir kāds meistarīgs vietējais copmanis, kas labi pārzina ūdenstilpni, tad nereti var gadīties, ka iekabina fīderistam. Kura metode veiksmīgāka - tas jau ir atkarīgs no daudziem faktoriem.
Fīderis man noteikti iet pie dūšas labāk. Bet, ja kādam gribas sūkt alu, sauļoties, cept šašļuku- mierīgi atpūsties, tad labāk klasiskā gruntene, jo tad ir piekabināts zvaniņš, kurš brīdinās, bet fīderī novērst skatu no spices var tikai uz īsu brīdi. Labāk tad kātu uz pāris minūtēm nolikt malā un mierīgi iestrēbt kapiju, citādi sēžot un laiski sūcot kafiju- pēkšņa laba breksīga cope, vaig uzreiz piecirst(+neļaut viņam ar savu ārdīšanos izbaidīt citas zivis) i tad var sanākt kafija uz biksēm un no stutes nolecis kāts. Protams, ir visādas nianses un var visādi darīt, bet, kā jau teicu augstāk, tās tādas manas domas tēmas ietvaros.
12.jūlijs 2018, 23:42 |
links