Tad jau tā būs bior zinātne, ka zivi tik ļoti var iespaidot temperatūras izmaiņa 1 līdz 2 grādu aplitūdā.
Pie kam tik ļoti,ka tā sāk šķaudīt - un beigās arī nomirst!:))
Tas nekas, ka iestājoties pavasarim un rudenī ziemai, ūdens temperatūru starpība var sasniegt pat 20 un vairāk grādus.
Vai neizklausās mazliet smieklīgi?
krumujancis, 14.decembris 2018, 17:56
Es neapgalvoju, ka tā tieši ir, vien atstāstu dzirdēto. Gribi tici, gribi ne.
Par to grādu - pavēro savu uzvedību, kad ir 36,6 un kad ir 38,6. Tik vien kā 2 grādi, bet atšķirība visai ievērojama - vienā gadījumā mundrs, otrā - pampst kā plauša.
Tie 20 grādi vasarā arī neiestājas 1 dienas laikā, bet PAKĀPENISKI. Ielaid nelielā dīķelī pāris lielās mucas karsta ūdens, palielini temperatūru par 10 grādiem un pavēro zivis. Arī zivis (sevišķi mazuļus un kaprīzākas sugas) transportējot iesaka maisus sākumā paturēt tajā ūdenī, kur ielaidīs, lai temperatūras izlīdzinās. Tur pilnīgi noteikti ir vien dažu grādu atšķirība...
Hotentots, 14.decembris 2018, 18:31
Ja runa par mani, tad visvairāk ticu tam, ko esmu pats redzējis, un kur esmu bijis klāt gadiem, tas ir, pie gaisa sūknēšanas ūdenstilpnēs ilgstošas ziemas gadījumos. Tādos, kad sals sasniedz -20 un vairāk grādus, un ledus vāks ir virsū vismaz 4,5 mēnešus.
Un nav gan piedzīvots, ka tur mētātos beigtas zivis masveidā, īpaši tad, ja ir izdevies slāpšanu novērst, savlaicīgi uzsākot aerāciju.
Bet ar to zinātni jau ir tā, kā esmu jau rakstījis: Zinātnieku kolektīvs pēc ilgstošas apspriešanās secināja, ka blusa, kurai norautas visas kājas - zaudējusi dzirdi! Jo nelec, pat tad, kad tai nopietni piedraud.:))