Bet kas attiecas uz inventāru, tad pa manam tur gan nevajag baigi ekonomēt, es saprotu visi nevar atļauties, bet tad labāk pakrāt un paņemt kaut ko labāku.
24.maijs 2019, 13:17 | links
Sveiki! Varbūt kādam ir bijusi saskarsme ar MC Nextino nts-662l un pontoon21 gad gancho 2-10.5g 2.15m extra fast?
Nevaru izvēlēties starp šiem diviem.
Gaujinieks2, 24.maijs 2019, 11:25
Sveiki! Varbūt kādam ir bijusi saskarsme ar MC Nextino nts-662l un pontoon21 gad gancho 2-10.5g 2.15m extra fast?
Nevaru izvēlēties starp šiem diviem.
Gaujinieks2, 24.maijs 2019, 11:25
Sveiki! Varbūt kādam ir bijusi saskarsme ar MC Nextino nts-662l un pontoon21 gad gancho 2-10.5g 2.15m extra fast?
Nevaru izvēlēties starp šiem diviem.
Gaujinieks2, 24.maijs 2019, 11:25
jaa,tas ir viennozimigi,ka tiesi cilveks ir daudzu dabai nodarito kaitejumu vaininieks.parnemaznav ko diskutet.ari forelupju jautajuma.un ne tik daudz makskerejot,cik ar saimniecisko darbibu.un ilgus gadu desmitus nesapratigi saimniekojot.pie visam politiskajam un ekonomiskajam iekartam.un teiksim pat to ko uzskata par dabisko faktoru, pakartoti ir veicinajis cilveks.nu teiksim bebri. cel aizsprostus un ierobezo zivju migraciju.ja pludi parrauj aizsprostus,tad dunas biezi vien nosedz narsta vietas.vienas bedas ar to bebru.a diezgan ilgu laika periodu bebru Latvija vispar nebija.a kas atveda bebru no Kanadas? cilveks.gribeja vairot sugu dazadibu un kuplinat medibu faunu.a kas sanaca? hemorojs.a kas atveda Amerikas udeles? ari cilveks.gribeja piki nopelnit.a kāds cits homo sapiens pierijas un kaut ko nolempeja. un rezultata udeles priecigas skraida pa upem.un izrij pedejas foreles.un vairojas uz nebedu.
Bjorgvins, 17.maijs 2019, 21:52
Hotentots [17.05.19]: laba brille dod pietiekoši daudz, lai patērētos, bet tad tiešām jātrāpa uz īsto.Galvenais, lai der. Ja no sāniem spīd iekšā saule, tad arī nav labi. Tā iegrābos ar "dārgajām" pērkot internetā. Brilles tomēr prasās uzmerīt.
kad es sāku copes gaitas, tiku pie labām brillēm .
Girts5, 17.maijs 2019, 06:28
Manuprāt, galvenais ir tas, lai tās ir polarizētās brilles un tas arī viss. Pārējais (kā pieguļ, kāda krāsa, cik smukas) jau ir tā, kā nu pašam patīk un cik ērti, bet zivis tamdēļ labāk neredzēsi, ja rāmītis ar briljantiem.
Tas no paša pieredzes.
Tagad jau polarizētās samērā lētas arī var dabūt.
laba brille dod pietiekoši daudz, lai patērētos, bet tad tiešām jātrāpa uz īsto.
kad es sāku copes gaitas, tiku pie labām brillēm .
Girts5, 17.maijs 2019, 06:28
Galvenais vaininieks foreļu izzušanā pavisam vai atsevišķos upju posmos vēl arvien ir cilvēks. Meliorācija, aizsargjoslu izciršana, lauksaimniecības indes, dīķsaimniecības upju krastos, hesi un presings no copmaņu puses. Dabiskie faktori ir sīkums salīdzinot ar to skādi ko upēm un forelēm nodara Homo sapiens. Diemžēl mums raksturīgi ka vienmēr vainosim kādu citu.
Karlis_K, 17.maijs 2019, 17:34
Labrīt. Man te tādi 2 jautājumi, cerams kāds varēs izskaidrot.
1. Ar ko izskaidrojami foreļupē tukšie posmi? Vakar nogāju nedaudz virs 2 km pa foreļupi, visā posmā vizuāli nekas nemainās, tāda pati veģetācija krastos, likumi, krācītes, sakrituši koki, bet visa šā posma garumā, vidus daļā bija aptuveni 500 m posms, kur redzēju tikai mazās zivtiņas, bet sākumā un beigās trāpījās gan foreles, gan bija copes un skaisti šāvieni garām.
2. Vai kāds lieto foreļu ķeršanai šūpiņus ko ražo LJ , modeļus Cleo un Juna 34 mm versijas? Pats sapirku, ķeru sapalus ar viņiem, bet gribas saprast, vai forele arī ēdīs tādu, jo liekas par smagnēju tie šūpiņi mazai foreļupītei.
Copēju D Kurzemē.
peteris989, 10.maijs 2019, 08:08
Foreļupes tukšie posmi visās upes un visos laikos ir bijuši un ir. Man 30+ gadu stāžs foreļojot. Agrāk pamatoti un bieži arī nepamatoti vainu lika uz "elektriķiem". Man gan šķiet, ka to apstākļu ir vairāk un arī tie summējas. - Foreles pārvietojas pa posmiem, atkarībā no sezonas, ūdens daudzuma, barības pieejamības, ūdens duļķainības un sastāva. Foreles mežonīgās vietās pa tīro izēd ūdri, ūdeles. Tuvojoties nārstam tās pamet bedres, dodas uz skraustiem un paliek veseli km tukši. Ziemā suvukārt atpakaļ un krāces paliek tukšas. Bet visbiežākais iemesls ir HVZ un cilvēkam neizprotams. Būtiska piezīme: - ja kādā ļoti labā vietā nav cope, tad liela varbūtība, ka tur dzīvo liela, nikna un gudra forele, kas visas jaunākās iztrenkā no vietas, bet pati barojas tikai naktī. ..un tas jau ir tas kas mums svarīgākais, dod cerību pārvarēt bezcopes posmus.
basks, 13.maijs 2019, 12:00
tukšie posmi:
foreles migrē arī vasaras vidū, ir iets viens posms ar 1 nedēļas intervālu, vienu reizi foreles ir posma lejā, nākoša tās ir augšāas daļā.
nomads, 14.maijs 2019, 18:01