Manuprāt eksotiskas sistēmas tieši tāpēc arī ir "eksotiskas", ka radītas ļoti specifiskiem apstākļiem un lielākajā daļā gadījumu pie mums zaudē effektivitātes ziņā universālākajām - standarta džigam, drop-shot, otvodkai utml. Ja tā nebūtu, tad visi šitie texas, wacky, carolina, jig-rig, split-shot utt. būtu izspieduši mūsu ūdeņu klasiku un kluvuši par standartu. Ja konkrēti par šī topika sistēmām, tad Jig-Rig ir ļoti laba lieta, taču, manuprāt, priekšrocības tai ir tikai un vienīgi ar vēža vai kaut kādu cita creature tipa mānekļiem, kur pietiekoši daudz ļurīgu elementu ko izspēlēt. Ar zivtiņas tipa mānekli tur nekas prātīgs toč nesanāks.
A Tokyo vispār īsti neredzu baigās priekšrocības pie mums. Ne jau aiz labas dzīves to japāņi izdomāja, bet tāpēc ka savos jūras akmeņos neko citu vispār novadīt nevarēja grunts tuvumā . Man grūti iedomāties LV tādus apstākļus, kur būtu kritiski noturēt mānekli cietā savienojumā noteiktā nelielā attālumā no grunts. Savukārt mīnuss, loģiski, ir tā pati drāts, jebkurš
lieks metāla elements sistēmā neko pozitīvu no copes viedokļa toč nenes.
Sistēmas kā tādas, protams, ir strādājošas un zivi noķert var, bet, manā uztverē visa šī eksotika ir vairāk tieši priekš paša zinātkāres/ intereses/attīstības/eksperimentiem (man un daudziem citiem tieši eksperimenti ir ļoti būtiska copes hobija sastāvdaļa), bet ne maksimālas efektivitātes sasniegšanai.
8.jūlijs 2019, 10:26 |
links