Kārtējā čakarēšana. Ko lietas labā veikuši un veiks LM ieviesēji? Vienīgi to, ka ievāks “Jūdas grašus” no makšķernieka un, savukārt, daļa no tiem sit priekā plaukstiņas, ka varēs, kā saka Raihs, paturēt vienu ķeltu. Pat tikai krītošu jūras foreli, jo pēdējo desmit, ja ne padsmit gadu laikā nav sanācis, Gaujā virs Siguldas, satikties ar lasi.
Saprastu, ja rīkotos līdzīgi Lietuvas projektam valstiski ar nākotnes redzējumu.
Esam jau tik tālu purvā, ka spējam šķērsot Latvijas teritoriju pāris stundu laikā un katrā Sūnu ciemā savi LM noteikumi!
Jā, ir LM lašiem arī Skandināvijā. Bija laiks, ka turp skraidīju kā uz gastronomu pēc piena. 5€ diena, 5 zivis limits. Rudens kāpjošā zivs. 1. zakuskai, pēc C&R. Varbūt kas mainījies. Gadus 10 neesmu bijis. Tur tu redzi kur tā naudiņa aiziet. Iekārtotas copes vietas. Galdi pusdienošanai, ugunskura vieta, zivju apstrādes galdi ar ūdenskrānu(ne visur) un nojume ar svariem un reģistrācijas žurnālu. Kurā jāpiereģistrē katra noķertā zivs. Suga, svars, dzimums. Viss tas upes krastā.
Pēdējā zona pie paša HES dambja, apmēram 1km garumā. Nakts copei licence 18€. Vispār izvirtība.
Visā garumā 1,5m laipa. Apgaismotas nojumes ar galdiem inventāra siešanai un kārtošanai. Pie katra galda piestiprināts alumīnija klucis ar urbumu āķa izmēra baudīšanai. Ierobež. 3žubura āķa diametrs lai novērstu cemmerēšanu. Galdu teritorijā “akas”
dēļu klājā ar murdu linuma būriem dzīvas zivs uzglabāšanai + viss pārējais, ko iepriekš minēju. Ā! Vēl arī grila namiņš ar kamīnu.
99% kapā ar multiem, jaudīgiem kātiem un “trubas mušām” Muša, apm., 3m pavadā. Daudz vāciešu, kā arī satiku naših Pīķerskih. Nesapratu? Nerunājas. Pagāju tālāk, dzirdu un saprotu, ka štrumus pa nakti ārpus namiņa neatstāt. Atpakaļ ejot šiem saku: Vī cto rebjata ņe zdorovajķes?
Par mušiņnikiem cits stāsts. Tiem savas zonas, kurās ar spini vulgāris nedrīkst.
Te čaļi braukā plūkāt zāles, attīra nārsta vietas, tik LM organizētājiem viss “po barabanu”.
BrunoL, 2.oktobris 2019, 19:22
Labi uzrakstīji. Šķiet visu uzrakstīji. Negribu tēlot gudro, bet tās ir gadu simteņiem kultivētas tradīcijas un attieksme. Mūsu paaudze vairs nav pie vārda, bet jaunā pagaidām aizņemta ar sevis "bagātināšanos", un visu to neuzskata par aktuālu. Arī mecenātu nav. Šitā ir pārāk ekskluzīva lieta. Tādēļ nekas cits neatliks kā mat. nodrošinātajiem makšķerniekiem vēl ilgi izmantot citus "medību laukus".
2.oktobris 2019, 21:02 | links