Bļitkošana

Zemledus makšķerēšana - bļitkošana...
Too buslis Ciecerniekā protams pat medaļas esmu taisījis sacensībām :)
12.decembris 2019, 09:02 | links
 
Praktiski ziemā tikai bļitkoju Ar ķikuriem un tirināšanu aizraujos galīgas bezizejas pēc.Praktiski izkosti ir visi Kurzemes ezeri .Usmā šancēju ar Peipusa rīkiem un sekuhām .Engure Kaņieris Babīte ar mazajām karūsiņām un mailītēm Asari ļoti atsaucīgi Lai iemācītos izdancināt bļitku vilabāk ir sēsties kādam onkam pie kastes un vērot To izstāstīt nevar ir jāredz un vislabāk ar skaidrojumu kas un kā ....Usmā bija leģendārs vīrs Brunfricis ,bez spaiņa ar asariem viņš mājās negāja Tas bija bļitku virtuozs Daudzas bļitkas bija no viņa nošpikotas un palaistas tautās.Dažreiz bija tikai 3 asari ,bet tie aizņēma visu spaņņa tilpumu :)

bums, 11.decembris 2019, 19:15


Es gan tik strikti nerīkojos.
Ņemu līdz gan bļitkas, gan mormiškas ar baltajiem un motili.
Varu izstāstīt kāpēc. Kādu brīdi, savā copēšanas laikā, vairāk ticēju mormiškai.
Kādu dienu aizbraucu uz Babīti, nostaigājos un nourbos līks, taču bija tikai kādi pāris asareļi noķerti ar motili.
Gāju jau lēnām uz krastu, sāka krēslot, kad, pa ceļam, piegāju klāt vienai kompānijai, kur čaļi vilka cikliski, te viens, te otrs.
Negribējās uzbāzties, bet, garām ejot, ieraudzīju, ka tie strādā ar bļitkām. Pagāju arī es kādu gabalu uz krasta pusi, izurbos un paņēmu bļitku. Ko doājiet, 15 - 20 minūtēs kastē! bija 2/3 piepildītas. Fantastiski!
Nosēdēju līdz tumsai un ar smagu kasti gāju uz mašīnu.
No tās reizes man vienmēr ir līdzi viss komklekts, ej nu tu sazini, kas no tā un kad noderēs.
Tāda tā pieredze gadījās.
11.decembris 2019, 21:43 | links
 
Jozi ,zivis dilst ,ja auklas tests ir tuvs zivs spējai pārraut auklu,citādi ātri velkot un izmetot laukā viņa nepaspēj pat acis nobolīt.

sapalens, 11.decembris 2019, 16:09


Nodilst arī tad, ja gadās atslābināt auklu. Tinot astotniekā, vai vicinoties - tas šad tad notiek, ar spoli -ļoti reti.
Velkot no 10, vai 15 metriem, mono aukla var būt tievāka, jo tās garums amortizē zivs rāvienu, ļauj tai sākumā paskriet, un, to izceļot no tāda dziļuma uz ledus, tā ir jau ar izbolītām acīm, un spiediena maiņas dēļ, pirms tam vairs nav spējīga uz āliņģa malas pārgriezt tievo auklu.
Tā ir 100 un vienreiz pārbaudīta patiesība Pērnavas līcī.
Bet gan jau ka ir arī kāda cita pieredze.
11.decembris 2019, 21:23 | links
 
bums [11.12.19]: Praktiski ziemā tikai bļitkoju Ar ķikuriem un tirināšanu aizraujos galīgas bezizejas pēc.Praktiski izkosti ir visi Kurzemes ezeri .Usmā šancēju ar Peipusa rīkiem un sekuhām .Engure Kaņieris Babīte ar mazajām karūsiņām un mailītēm Asari ļoti atsaucīgi Lai iemācītos izdancināt bļitku vilabāk ir sēsties kādam onkam pie kastes un vērot To izstāstīt nevar ir jāredz un vislabāk ar skaidrojumu kas un kā ....Usmā bija leģendārs vīrs Brunfricis ,bez spaiņa ar asariem viņš mājās negāja Tas bija bļitku virtuozs Daudzas bļitkas bija no viņa nošpikotas un palaistas tautās.Dažreiz bija tikai 3 asari ,bet tie aizņēma visu spaņņa tilpumu :)
Cieceres ezerā arī esi bijis?
11.decembris 2019, 21:17 | links
 
Praktiski ziemā tikai bļitkoju Ar ķikuriem un tirināšanu aizraujos galīgas bezizejas pēc.Praktiski izkosti ir visi Kurzemes ezeri .Usmā šancēju ar Peipusa rīkiem un sekuhām .Engure Kaņieris Babīte ar mazajām karūsiņām un mailītēm Asari ļoti atsaucīgi Lai iemācītos izdancināt bļitku vilabāk ir sēsties kādam onkam pie kastes un vērot To izstāstīt nevar ir jāredz un vislabāk ar skaidrojumu kas un kā ....Usmā bija leģendārs vīrs Brunfricis ,bez spaiņa ar asariem viņš mājās negāja Tas bija bļitku virtuozs Daudzas bļitkas bija no viņa nošpikotas un palaistas tautās.Dažreiz bija tikai 3 asari ,bet tie aizņēma visu spaņņa tilpumu :)
11.decembris 2019, 19:15 | links
 
Jozi ,zivis dilst ,ja auklas tests ir tuvs zivs spējai pārraut auklu,citādi ātri velkot un izmetot laukā viņa nepaspēj pat acis nobolīt.
11.decembris 2019, 16:09 | links
 
Dzīvē neesmu redzējis bļitkotāju, kam ir viens kātiņš (ar spoli vai bez), aukliņa un divas vienādas blitkiņas !
Pašam ir gan cietāks kātiņš ar DWS60 spoli, gan kādas piecas dažādas cietības makšķerītes ar attiecīgi uztītu atbilstoša diametra aukliņu ( no 0.12 - 0.25 mm). Un protams kastītes, atsevišķi smagajām un vieglajām bļitkām.
Neticu, ka vispār ir iespējams nokomplektēt vienu makšķerīti, kas derētu visiem, vienmēr un visur ! :)
11.decembris 2019, 12:30 | links
 
Visādi jau var spriest par to izvilkšanas intensitāti un laika trūkumu, ja bars ir uziets, vai pienācis.
Bet matemātika ir nepielūdzama - summa nemainās no saskaitāmo kārtības.
Ar spoli var izvilkt ātri un vienmērīgi, neatslābinot auklu ne brīdi. Tas daudzreiz ir ļoti svarīgi!
Taču, ja ielaižot bļitku atpakaļ pa reizei mazliet varbūt arī ir jāzaudē laiks, tad kopumā esi tikai ieguvējs, jo esi zivi, kura ir pieķērusies izvilcis uz ledus, nevis tikai pavilcis un tā pa ceļam nodilusi.
11.decembris 2019, 12:14 | links
 
Viss atkarīgs no bļitkas. Izmērs, svars. Pamatā lietoju 0,2-0,22 Mikro bļitkiņām 0,12.
Ja partrūkst cope uz standartu, arī mikro bez rezultāta. Ir tā, ka “smago artilēriju” ņem daudz, daudz labāk nekā mikro, jo bļitku ķer rijēji, kuru barības bāzē mazās zivtiņas. Arī sugas brāļi.
Azarts tajā, ka zivis jāatrod un vienīgais eho- sara galā. Jo, zivis var rādīt. Bet. Vai tās tajā brīdī barosies, būs “rijienā”? Un tāpēc vajadzīgs temps. Rijiena brīdis var būt tik dažas minūtes. Lai baru “pieturētu” , bļitka, pēc iespējas ātrāk, jānogādā ūdenī. Kas notiek zem ledus? Bars izmisīgi ķer visu kas kust. Velkot, atvemj pusplosītas mailes. Viss birst pa abiem galiem un tas pietur, paildzina copi.
Notiek sava veida piebarošana.
11.decembris 2019, 11:56 | links
 
Un makšķerei ar spoli kāpec nevar tīt to astotnieku?

irseejs, 10.decembris 2019, 15:45


Pamēģini praksē turot rokā makšķeri vēl ar īkšķi aizķert auklu un vairākas reizes,neizdosies ,priekš tā tur ir tas žuburs.Astotniekā aukla nav uz ledus tāpēc nekur neķeras. Nejauciet Peipusu ar vietējo dīķi,kad tur asaris ir uzkacināts ,visu izšķir ātrums, katra minstināšanās var novest pie tā ka jāsāk no jauna, vēl asars bieži neņem pie grunts,bet nedaudz augstāk, vēl cenšas viņu pacelt tuvāk ledum. Ar spoli uztīt jā ,bet ielaist tūlīt vajadzīgajā dziļumā ja nu vienīgi bezinrceni aizklipsējot.Tagad kad 15 kg tas varbūt nav aktuāli.
11.decembris 2019, 11:44 | links
 
Labi , gaidam ledu :) !
11.decembris 2019, 11:33 | links
 
Auklas resnumu izvēlēties vajag pēc bļitku svara, ja bļitka būs pasmaga un aukla tieva tad pie lielāka dziļuma spēle var būt galīgi nekāda.
11.decembris 2019, 10:59 | links
 
Paldies vīri ! Vienīgi līdakas ja paķer to bļitkiņu vai balansieri tad nogriež auklu pret ledus asso malu kā diegu , man tā bija ! Tāpēc domāju ka varbūt vajag rupjāku likt auklu ! Bet ar to laikam jāsamierinās ;)) !
11.decembris 2019, 10:29 | links
 
Es piemēram Babītē uz bezmatilku lieku 0,12 fļuriķi jo tajā dziļumā lielam ašukam iecirst āķi ar tievāku ne vienmēr izdodas.
11.decembris 2019, 10:04 | links
 
Ja mikro bļitkām, jeb daudz bļitku, kāpēc nē. :)
11.decembris 2019, 09:54 | links
 
Ashulis [11.12.19]: Man uz asariem ir uzlikta pat 0.10 mm mono
Bļitkai?
11.decembris 2019, 08:34 | links
 
Man uz asariem ir uzlikta pat 0.10 mm mono
11.decembris 2019, 08:25 | links
 
Jolantaartis [11.12.19]: Vīri ! Kādu auklu labāk izmantot uz asariem bļitkojot , 0,16 vai rupjāku ?
Iepriekšējā lapā ir pāris viedokļi. Es pagājušosezonu liku 0.16 fļuriku
11.decembris 2019, 06:51 | links
 
Vīri ! Kādu auklu labāk izmantot uz asariem bļitkojot , 0,16 vai rupjāku ?
11.decembris 2019, 00:41 | links
 
add
Manuprāt, tev tas inventārs Latvijas copei uz ledus ir tāds stipri parupjš.
Vairāk piestāvētu Pērnavas līcim, vai Peipusam. Esmu pēc dabas slinks un nepūlēšos te taisīt foto, kā dažs labs, bet ir copē brīži, kad pats uzskatu par vajadzīgu lietot makšķerīti ar sardziņu no mežacūkas muguras sara, tik ļoti cimperlīga ir zivs, īpaši lielā rauda, vai pat vimba.
Bet ja nu tu tādu tehniku lieto, tad jau laikam ķeras arī.
11.decembris 2019, 00:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager