Māris Olte ir biologs, visticamāk dabaszinātņu maģistra grāds bioloģijā, specializējies ihtioloģijā
kraftinsh, 15.februāris 2020, 15:52
Ja Olte būtu spečuks šais lietās, viņš nereklamētu atlaid mammu.
Tas ir noķer 50 līdakas paturi normu, 70 vimbas , paturi normu.
Izklausās kā medniekiem nošaujam 50 stirnas , paturam vienu.
Pie tam bildēs kur tiek reklamēta līdaku atlaišana, visas tiek svērtas vertikālā pozīcijā. Slepkavas.
Ja var paturēt piecas, tad arī ķeram piecas.
egilss, 16.februāris 2020, 23:48
Jā, lielu līdaku ilgi turot vertikāli, visas ķeskas saspiežas un tiek traumēti iekšējie orgāni. Diez vai tā ir ilga dzīvotāja. Zivs ūdenī dzīvo horizontālā stāvoklī, un tās visa uzbūve ir tā veidota. Tās radītājs nav paredzējis tai atrasties ūdenī vai gaisā vertikāli.
Pēc pētnieku domām lielās līdakas būtu tas labākai jaunās paaudzes turpināšanai, bet ar visām tām ķeršanas / atlaišanas metodēm tās tiek ņurcītas un muļlātas pa laivām, neprofesionāliem vēl izkrīt no rokām laivā, tiek sadauzīta.
Tas ka pēc tam bučo un mēģina iepūst dzīvības dvašu, pus stundu stumda pa ūdeni, tā ir ņirgāšanās.
Nav jau to skaits pie mums tāds, kā ir lielie asari ASV, kur tos ķer un atlaiž. Tiem ir citāda uzbūve, un tie ir izturīgāki. Tie kas ir specializējušies to ķeršanā un atlaišanā, to darā ātri, bez muļlāšanās.
Lai ķertu un atlaistu, manuprāt tad jālieto obligāti āķi bez atkarpēm un zivs jāatbrīvo uzreiz turpat ūdenī kad tiek iesmalta tīkliņā. Un vizulim atļaut TIKAI VIENU trijžuburi.
To ko gribat paņemt, tad nositiet, pozējiet un bildējiet cik tīk.
Faktiski tas attiecas uz jebkurām zivīm. Nav visu dienu jaslānī 100 vimbas, vai 50 brekši. Ir daudz citu zivju kuras var ķert arī tad ja vienas sugas norma jau noķerta. Makšķerniekam nav jābūt pie upēs zivju sagāds kombainam.
Un tos cemmerētājus... (šite labāk nerakstīt ko domāju).