Ir vēl tādi aspekti, kas daudziem nav ienākuši prātā - piemēram, valkājot membrānjakas tās krietni ātāk nelietojas, ja bieži plecos ir mugursoma - tā var pat krietni ātri sačakarēt plecu daļas šuves, un kruta jaka nepasargās pat no neliela lietus. Jakas elpotspēja arī ar laiku krietni mazinās. Tad varbūt labāk biežāk ir pamainīt membrānapģērbu, nekā baigi krāt un ieguldīties dārgā/ļoti dārgā apģērbā, kuru, piemēram, foreļojot var ātri uzraut uz kāda asa egles zara, vai veidersus sačakarēt uz zālē paslēpušās dzeloņdrāts.
_EKA, 6.aprīlis 2020, 09:08
Šīs ir ļoti būtisks jautājums!
Tiem, kuri nēsā mugursomas - bieži vien izdodas dabūt iekšā mitrumu caur membrānām, jo minētie mitrumizturības milimetri ir spiediena izturības rādītājs(cik augtsu ūdens stabu uz kvadrātcollu nebojāta membrāna spēj izturēt). Lieltainā laikā nesot kaut ko uz pleciem - ieberzēt mitrumu var arī ļoti labiem zīmoliem. Tāpēc jāskatās uz konstrukciju - vai pleci ir dubulti, vai uz pleciem ir blīvāks materiāls utt. Vēl ir jāsaprot tāda lieta, ka ļoti augstu mitruiturību nevar savienot ar ļoti augstu elpošanu, bet augsti elpošanas parametri palīdz ātri izvadīt to mitrumu, kurš iekļust kostīmā - piemēram - sēžoties uz slapjiem beņķiem laivā. Labs kostīms ļoti ātri izvada ārā to, kas ir iesēdēts ar spēku.
Otra lieta - reālie elpošanas parametri iet kopā ar vēja caurlaidību, ja ļoti elpo - tātad daudz svaiga gaisa. Kostīmi ar 20 000 mitruma izvadu pēc manas pieredzes ir arī vēsāki, tajos ātrāk paliek vēsi un jādomā par starpslāņiem.
Nepretendēju uz absolūto patiesību, tomēr pēdējos piecus gadus esmu izmēģinājis gana daudz labu kostīmu un ar pieredzi varu padalīties.