Parasti šeit diskusijās nepiedalos, bet šoreiz atļaušos padalīties ar viedokli. Pats vairāk piederu pie C&R daļas, taču, ja redzu, ka zivs ir dziļi ierijusi vai vēl kā stipri savainota, tad viņu paņemu, jo redzu, ka arī atlaižot viņa nebūs dzīvotāja. Piemēram šogad nācās paņemt vienu noķerto metru, nevis tāpēc, ka bija dziļi ierijusi, bet tādēļ, ka, iesmeļot uztverajamajā tīkliņā sāka nenormāli griezties ap savu asi un, āķim aizķeroties, sevi pamatīgi savainoja + karstajā laikā kamēr visu atpiņķerēju un izņēmu āķi (tīkliņš visu laiku bija ūdenī), bija skaidrs, ka dzīvotāja nebūs. Bet, piemēram, vakar nepaņēmu nevienu, jo pamatā visas bija aiz lūpiņas un pat "atkrita"tīkliņā. Forši, nebija pat "jāčakarējās", lai atlaistu
Nepiekrītu ne 100% (principa pēc) atlaišanai, jo tas ir tikai normāli, ka makšķernieks reizi pa reizei paņem zivi apēst.
Tāpat nepiekrītu tiem kas ņem visas (kaut vai tikai 5 likumā atļautās), jo noteikumi atļauj + ja vēl copē katru otro trešo dienu. Vienkārši nesaprotu, kur tad viņi tās zivis liek? Ja tirgo, tad tas automātiski ir absolūti nepieņemami. Nemaz nerunājot par zemmēriņu "ķeksētājiem" un virsnormas ķērājiem!
Šo nostāju ievēroju braucot makšērēt gan ar darugiem, paziņām un arī "sportistiem" un "speciem". Un, piemēram, pat kādreiz tik nelokāmais visu zivju "ņēmājs" un paliels Babītes specs Neo, pēdējā laikā vairāk atlaiž, nekā paņem.
Atgriežoties pie vakardienas copes: Biijām no 4.30 līdz 9.30. Dabujām virs 3kg., 2 kg., 5 mērus un kādus 4-5 zemmērus + asarēni. Izmēri "uz aci", jo kā jau teicu visas bija "aiz lūpiņas" un lielākās pat atkrita tīkliņā. Intersanti, ka sākumā mēģinājām "klajumā" jo bija paliels vējš un domāju, ka vējš zivis būs izdzinis no zālēm, taču tur, vismaz man rezultāta nebija. Interesanti, ka savu zivi atradām pie zalēm klajuma malās un pat iekšā pašās zālēs!
2.jūlijs 2020, 08:24 |
links