Aptaujāju cilvēkus, kas darbojas copes lietu biznesā. Ļurba, vimba Lielupē šobrīd pilnīgi pieklususi . Vajadzīgs ūdens un tad būs zivju migrācija. Atliek gaidīt lietu, sniegu un kādu plusiņu komfortam.
Pravietis, 8.decembris 2020, 14:33
Vēdzele migrēs tāpat, arī bez liela ūdens. Uz nārsta vietām, tas būs dāžas dienas dienas, ja uztrāpīsi, savilksi.
Bebrs, 8.decembris 2020, 21:13
Uzskatu sevi par amatieri vēdzeļotāju. Parasti visas ieceres sagrauj aizsalušie krasti rudenī. Par cik, šī būs laikam viena no īsākajām plekstes copes sezonām, tad jāpārprofilējas. Esmu dzirdējis, ka vēdzeles nemaz tik tālu neskrienot prom nārstot no savam slēptuvēm. Paslinka zivs.
Pravietis, 8.decembris 2020, 21:59
No Tevis vislaik dzirdami(lasāmi) teksti - esmu dzirdējis, esmu lasījis, man zvanīja, utt. Es neeesmu nekāds copes "guru", bet iesaku - brauc makšķerēt, jo pieredze veidojas no darbības(makšķerēšanas), nevis no telefona zvaniem, interneta un copes veikalu apmeklēšanas pļāpām un kaut kā tamlīdzīga. P.s. nekā personīga, protams :)
Bebrs, 9.decembris 2020, 00:19
Bebrs,
Ir lietas ko zinu, iespējams labāk par citiem, ir lietas kuras ne tik labi, tādēļ negruzos, ka esmu kādā jomā amatieris. Par copes vietām, laikiem un pārējo dalos ar paziņām, tādēļ CL iegūtā info man ir statistika ar atsevišķiem izņēmumiem. Pastāsti labāk par ļurbas copes fiškām kā Seafish 89 savos info. Paliksim katrs pie saviem izziņas avotiem un nesūti mani copēt, jo vairāk kā 20 gadu laika esmu savu paņēmis un krāsainas atskaites arī pēc copes ielieku. P.S privāti padalos arī, neesmu skops. Protams, ka nekā personīga.
Pravietis, 9.decembris 2020, 01:47
Es vēl tagad ļoti labi atceros, kā un kur Ranķos, Ventā, 3 gadu vecumā patstāvīgi uz plika āķa izvilku savu pirmo asari :) Un par šiem gadiem, varu padalīties, esmu atkodis vienu ļoti būtisku lietu - zivis jāķer kur tās ir, un tām jāpiedāvā, ko tās attiecīgajā brīdi grib ēst. Pārējais viss ir tikai tehnikas jautājums :)
Bebrs, 9.decembris 2020, 10:23
Redz, man paziņās vēdzeļotāju nav. Manuprāt, par ļurbu informācija skopa un pretrunīga. Daudzi raksta par ugunskuriem, bet par tehniku un prikormu maz. Izskatās, ka pacietīgo, uzņēmīgo zivs "pētnieku" ir ļoti, ļoti maz. Neprasu jau copes vietas, aptuveni zinu. Vēlos zināt no citu pieredzes smalkāk "drēbi". Par pričandāļiem skaidrs, bet interesanti ir paradumi, prikorms (kombinācijas), meteo un tt.. Pats redzi, ja kaut ko pajautā, tad klāt uzreiz CL uzturētie "aplikātori", kas paši zivi rokās nav turējuši un bāžās sarunai pa vidu ar negācijām.
Pravietis, 9.decembris 2020, 11:50
Ja jau Tu zini vietas,tad Tev ir viss ko vajag!Ja māki uzsiet grunteni,vienalga monolīti vai slīdošu,saroc nakteņus un uz priekšu!nākamajā copē palielini racionu,dzīvais,reņģe garnele vai neģa gabaliņi un uz priekšu.Ugunskurs,tas lai kājas nesalst!Copes laiks,pa lielam vakars vai nakts sākums,bet esmu vilcis arī 11 pa dienu!Un labus eksemplārus!Par šo gadu sakot,liels fuck uz doto brīdi!Biju trīs pasēdēšanās un tikai pagājušo sestdien pieteicās viena vēdzele,mēra,bet peld tālāk!
kasparsp, 9.decembris 2020, 12:03
Kasparsp,
Paldies, pieņemsim, ka īso jaunā vēdzeļotāja apmācības kursu esmu apguvis. :).
Par cik, vedzeļu copes vietas zinu tikai aptuveni, un jautājums vēl , vai tās ir īstās, tad pastāsti kādas pazīmes Tevi vedina domāt, atrodoties Lielupes krastā, ka tajā vietā varētu būt ļurbas apmetnes (ceļš) vieta. Zinu, ka pateiksi sk. dziļuma karte un akmeņains krasts. Vai var vilkt kādas analoģijas ar vimbu. Kas vēl. Kādi rezultāti copē (pirms) rītausmā. Uz kādu ēsmu bijuši labāki panākumi.