MV-F [17.03.21]: Duglas [53m]: Starp citu par tām piekļūšanām pie upes. Biju piebrauci pie teteles auermaņiem , tur aizvilkta drāts pāri ceļam gar krastu. Noskatījos ka daži tomēr noķibina to atslēgu un brauc iekšā. Tapat jautājums par kreiso krastu pretī piemineklim (tas kas nedaudz pirms garozas no jelgavas puses). Tur ik pa brīdim uzrodas nikna garīgā minoritāte (nezinu kā maigāk pateikt lai mani neizmoderē) , kas draud tiem kas pāri viņa laukam piebrauc pie upes. Sevišķi ja esi viens. Kadu 2 gadi atpakaļ es biju pilnīgi viens pie upes, piebrauc viens čmo ar hiluxu kopa ar čaļiem un sāk braukt augumā ka es pār viņa lauku esot pārbraucis bez atļaujas. Domāju jau ka vajadzēs atcerēties armijas laikus, bet šie uz nažu cīņu neparakstījās. Sarunajām ka viņš ceļa galā pieliks uzrakstu ar telefonu un bomi ar noradi ka privatīpašums un ja copmans gribēs iebraukt tad iepriekš kungam pazvanīs. Pēc tam kaut kā nesanāca tai pusē būt bet šodien verojot upi šķita ka tieši šī viet nedeļas nogalē varētu būt vislabākā. Varbūt kād zina vai tur var bez konflikta pacopēt vai jaukas vīkenda copes vietā jāgatavojas kaujai . Vispār vajadzetu šīs lietas kaut kā civilizeti risināt. Saprotu privatos kas negrib ka viņu īpašumus piedrazo ar plastmasu un atstāj klučus visas malās, bet arī tā ka sēdi kā gnīda un neļauj citiem piekļūt pie upes tiaki tapēc ka tev tur pļavas arī nav pareiziMūsu valstī privatipasniekiem gar upēm ir atpalikusi domašana. Pec 50 gadiem tikuši pie īpašuma, nezin kā to racionali izmantot, sēj tikai rapsi vai pļauj sienu, neiedomajas ka varetu pelnīt arī uz makskernieku rēkina.
Piemērs Anglija. Tur pie upēm ir daudz privatipašumu kas to lietu sakārtojuši, makškerniekiem ir iespeja copēt ierīkotā vietā ar koka platformu, nopļauts krasts, u.t.t. protams par to makškernieks kadu mārciņu iemaksā īpašnieka kontā.
Kāpēc pie mums privātīpašnieki nevar noorganizet šādu lietu. Nebūtu kaškis. Visi butu apmierinati.
Domaju ka vimbu laikā būtu pieklājīgs papildus ienākums.
Makskeresanas noteikumos ir viena stulba frāze - zvejas tiesības privatipašuma robežās nosaka īpašnieks - kas uz doto brīdi tiek realizets ka nebūs nekāda te makšķerēšana.
Atkal kaut kādi utopiskie sapņi.
Padomā, cik būtu jātērē kaut vai vienā sezonā tādas platformas uzturēšanai. Kas to naudiņu iekasēs? Algosi cilvēku? Vai pats kā īpašnieks sēdēsi 24/7 pie upes un gaidīsi, kad kāds atbrauks? Var protams visu caur kontiem, šmontiem. Tur tad būs jau nākamā juridiskā puse. Var pa nelegālo protams, cik ilgi.
Tad uzradīsies vēl kāds zaļais, kam nu nepatiks tādas platformas vai vēl nezin kas.
Tad būs plūdi, ledi. Visi soliņi, un vēl nez kas vien aizies uz jūriņu. Var vākt nost katru gadu, iedomājos to pasākumu...
Un cik tad kasēsi par dienu? 2€? Nu kam reāli tas būtu vajadzīgs. A 10€ kurš maksās?
Un cik tad ir tā vimbu sezona gara- 2-3 mēneši, kad tauta tur brauc? Un tas ir ar garantiju, kā uzliks mazāko kapeiku par kaut ko, tur daļa vairs nebrauks.
Un kas tur beigās sanāks no tās lielās peļņas? Izdevīgāk kā nodarboties ar rapša audzēšanu?
Nevajag salīdzināt kādas Lielbritānijā ir šāda pludiņu, štekeru copes tradīcijas, un kādas pie mums.
Lai jau nu upju krasti paliek pie mums pēc iespējas cilvēka roku mazāk aiztikti