Man jau šķiet ka tā vertikālā tehnika pa lielam strādā no basenes, ja tu stāvi pelā vai kāda citā laivā tad tev kājas ir zem ūdens līmeņa un tev pareizai vertikālai tehnikai kātam jābūt ne garākam par 1,20m, nu pilnīgs sviests, papildus pamēģini sekmīgi piecirst tā.
Davis-Di, 25.aprīlis 2021, 17:17
Nu te ir vieta praksē, kur noder Pitagora teorēma ... Vienādsānu taislenķa trijstūris :) Lai dabūtu 45 grādus pret ūdeni kāta garums sanāk "hipotenūza"... Respektīvi, ja kājas atrodas ūdens līmenī, tad pēc formulas
a2+b2=c2 un izvelkot kvadārsakni cilvēkam ar augumu 1.8m sanāks ~2.55m. Bet nu paņemot drošības attālumu no ūdens + jau minēto faktu, ka kājas tomēr nav ūdens līmenī, tviča klasika ~2.10m nostājas vidējam latvietim. A ar 2.40-2.50 var Porzinģis ar Biedriņu klasiski tvičot :)
zaraza, 25.aprīlis 2021, 17:50
Matemātika ir laba lieta, tikai tu kātu neturi pie matiem bet tuvāk jostas vietai ~90cm - iegrime pieņemsim 15cm. tad tev hipotenūza sanāk 106cm :D
Davis-Di, 25.aprīlis 2021, 18:17
Tev taisnība, ar matemātiku es sumņičal nevietā :) Bet Tavs aprēķins arī nav pareizs , jo atkal kādi 40-50cm ir rokturis līdz satvēriena vietai, tā kā tas uz to vien sanāk. Katrā gadījumā atmetot teoriju un atgriežoties pie prakses tomēr klasiskajam tvičam optimālais garums ir un paliek 2-2.15, nu na kraj 2.20m. Tālāk jau iet vai nu cita tehnika, kam prasītos atsevišķs nosaukums tīri skaidrībai, mānekļu raustīšana ar kātu gaisā, ko ieviesa krievi ar domu vairāk dziļajiem mānekļiem. A 2.40-2.70 ar lieliem mānekļiem pašlaik terminoloģiski laikam tomēr pareizāk saucas vienā vārdā big bait, vienalga vai gumija vai pagale, tur jau no klasiskā džerka atškirība ir milzīga, satvērienā, iespējamajā raustīšanas amplitūdā un ātrumā u.c. Jau iepreikš esmu teicis, ka stingras terminoloģijas trūkums ir baigi slikti, zinātāji sapratīs par ko iet runa, bet iesācējiem bieži sadzenas galvā baigā putra :) Bet nu neko darīt, katrs kā mākam tā maunam... :)